در سراسر راهرو توسط P چیدمبرم: Rs 20-لاخ-کرور whodunit

Shops opened after around 40 days of lockdown, imposed in the wake of COVID-19 pandemic Express Photo مغازه ها باز پس از حدود 40 روز از مستند های اعمال شده در پی COVID-19 pandemic (اکسپرس عکس)

در بودجه 2020-21 دولت مرکزی برنامه ریزی شده به صرف Rs 30,42,230 کرور روپیه در سال جاری است. کمبود در سمت درآمد مالی خواهد بود با قرض گرفتن Rs 7,96,337 کرور. این بود که بودجه کسری مالی معادل 3.5 درصد از تولید ناخالص داخلی. Coronavirus تغییر تمام کسانی که در محاسبات. این آشکار بود به هر اقتصاددان که استقراض نمی تواند محدود به تومان 7,96,337 کرور روپیه هند باید قرض گرفتن بیشتر; تنها دولت در انکار.

در مه 8, دولت با اکراه اعتراف کرد که آن را به قرض گرفتن مبلغ اضافی از Rs 4.2 لاخ کرور روپیه در نظر گرفتن کل استقراض به حدود Rs 12 لاخ کرور. کسری مالی (با فرض عدم تغییر در برآورد از تولید ناخالص داخلی) خواهد بود 5.3%. صرف پر کردن شکاف من تا به حال با اشاره به این که اضافی استقراض خواهد بود یک محرک های مالی تنها در صورتی از آن استفاده می شد به ارائه پول نقد و دیگر اشکال حمایت از فقیرترین خانواده ها در پایین نیمی از جمعیت و دوباره شروع به طور کامل متوقف اقتصاد است.

اخبار مرتبط

نگران کننده می شنوم که این مقدار اضافی از Rs 4.2 لاخ کرور استفاده می شود برای پر کردن شکاف’. دولت انتظار دارد که به یک ضربه بزرگ در برآورد درآمدهای مالیاتی و درآمد حاصل از اتلاف سرمایه. اگر ‘شکاف’ تخمین زده شده است در مورد Rs 4.2 لاخ کرور روپیه اضافی استقراض را پر خواهد کرد که ‘شکاف’. این اجتناب ناپذیر است اما مقدار Rs 4.2 لاخ کرور قطعا نمی توان به عنوان یک محرک های مالی. نگاه در یک بیانیه ساده از حساب وجود دارد: وضوح که آیا دولت را کاهش و در موارد دیگر از هزینه ها.

کاهش اعلام کرد تا کنون صرفه جویی خواهد شد دولت Rs 41,490 کرور و در دسترس خواهد بود برای Covid-19-مربوط به هزینه ها. که هزینه را تنها به بازگرداندن اصلی سطح مصرف و در نتیجه نمی خواهد به مقدار یک محرک های مالی. نقدینگی نه محرک های مالی من گمان می کنم دولت را به حساب اشتباه و غلط برچسب Rs 1.7 لاخ کرور بسته اعلام کرد در مارس 25 به عنوان یک محرک های مالی. در واقع additionality تنها 60,000 تومان کرور روپیه در انتقال پول نقد به علاوه 40,000 تومان کرور روپیه بودن ارزش دانه (نه بودجه قبل از آن). بنابراین ما می تواند تعداد Rs 1 لاخ کرور به عنوان یک محرک های مالی.

من هم مشکوک دولت تعداد RBI گام برای ارائه نقدینگی اضافی به عنوان یک محرک های مالی. به اشتباه نقدینگی با هزینه های مفهومی سردرگمی است. نقدینگی این نسخهها کار میکند در سمت عرضه محرک های مالی مورد نیاز است برای طرف تقاضا. بود که آن را به عنوان ممکن RBI ارائه نقدینگی اضافی پشتیبانی از Rs 5.24 لاخ کرور از مارس 27; در بانک پارک شده با RBI اضافی دربارهی تومان 4.14 لاخ کرور از آن تاریخ! توسط کشش استدلال به نفع دولت اگر نقدینگی ترجمه شده به اعتبار اضافی که انجام یک یارانه نرخ بهره و یا نوشته شده است شاید علاقه یارانه و یا نوشته شده کردن مقدار را می توان به عنوان محرک های مالی. تمام است که در عرصه حدس.

علاوه بر برجسته بانک اعتباری کاهش یافته است از Rs 103.8 لاخ کرور در مارس 25 تومان به 102 لاخ کرور امروز. در مارس 12, نخست وزیر برداشت تیتر با اعلام یک تومان 20 lakh کرور بسته محرک اقتصادی — اما در سمت چپ صفحه سفید! آغاز مارس 13 وزیر دارایی آغاز شده و به خارج ‘جزئیات’ از بسته.

مردم چپ کالایی بودند (1) کشاورزان; (2) مهاجران; (3) کارگران که تا به حال گذاشته شده یا retrenched; (4) کارگران در unorganised و ثبت نام کسب و کار بود که شغل خود را از دست; (5) خود اشتغالی که تا به حال هیچ کار; (6) فقیرترین خانواده ها زندگی می کردند که هر روز از دست به دهان; (7) پایین تر طبقه متوسط است که در حال اجرا از پول نقد و مجبور شد به قرض گرفتن; و (8) نزدیک به 5.8 کرور MSMEs سقوط کرد که در خارج از وزیر دارایی را MSME بسته است. (در tranche دوم FM اعلام کرد یکی مالی اندازه گیری برای مهاجران: رایگان دانه های مواد غذایی برای مدت دو ماه به ارزش 3,500 تومان کرور روپیه.)

در تجزیه و تحلیل tranche اول و دادن یک بستر گسترده به دولت من به این نتیجه رسیدند که Rs 3,60,000 کرور ممکن است هزینه اضافی. در تحلیلی مشابه tranche دوم را به همراه داشت و رقم 5,000 تومان کرور روپیه و سوم و حسرت هیچ چیز روشن است. هزینه sans قرض? همه این اعداد من ترس از دست ندهید مرکزی موضوع است. هزینه اضافی ممکن است تنها در صورتی وجود دارد که درآمد اضافی/منابع.

اگر نه ما گیر با بودجه هزینه Rs 30,42,230 کرور. در درآمد اضافی/منابع دولت است ominously سکوت. به من اجازه دولت مطلقا اگر هیچ اضافی قرض گرفتن وجود دارد می تواند بدون هیچ هزینه اضافی و منطقی هیچ محرک های مالی.

در سراسر جهان اضافی قرض گرفتن کلید به محرک های مالی: قرض گرفتن بیشتر و بیشتر خرج و اگر قرض رسیده ناراحت کننده سطح monetise بخشی از اضافی استقراض/کسری است که چاپ پول است. غایب اضافی قرض گرفتن وجود خواهد داشت هیچ محرک های مالی برای تحریک تقاضا در اقتصاد است. تومان 20 lakh کرور خواهد بود یکی دیگر از jumla. ما خواهد بود با متکی (آتما Nirbhar) در jumlas.

وب سایت: pchidambaram.در توییتر @Pchidambaram_IN

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>