در مغلوب ساختن پیشی جستن-چین دشمنی که رهبر تحت محاصره

پس از ملاقات با رئیس جمهور چین و چینی وزرای Tedros Adhanom Ghebreyesus تحت تاثیر قرار گرفته بود توسط خود دانش جدید آنفولانزا مانند ویروس ها و تلاش های خود را برای مهار این بیماری که پس از آن تا به حال به کشته شدن نمرات در چین و شروع به گسترش به کشورهای دیگر است.

مشاوران تشویق Tedros به استفاده کمتر از effusive زبان را از نگرانی در مورد او چگونه خواهد بود درک خارجی فرد آشنا با این بحث گفت: اما مدیر کل قاطعانه بود در بخشی به دلیل او می خواست برای اطمینان از چین را به همکاری در مبارزه با شیوع بیماری است.

“ما می دانستیم که چگونه آن را می خواهم و او گاهی اوقات می تواند کمی ساده و بی تکلف که در مورد” فرد گفت. “اما او نیز خیره.”

این که رئیس بعدی اسراف ستایش عمومی از چین رهبری برای تلاش های خود برای مبارزه با این بیماری آمد و حتی به عنوان شواهد نصب شده است که مقامات چینی تا به حال سکوت خبرچین و سرکوب اطلاعات در مورد شیوع. اظهارات خود باعث انتقاد از برخی از کشورهای عضو برای بودن بیش از بالا. رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن باعث شده است که اتهام متهم که از بودن “چین-محور” و تعلیق آمریکا کمک های مالی از سلامت سازمان است.

بحث داخلی بیش از این که پیام اطراف چین فراهم می کند یک پنجره را به چالش مواجه 72 ساله سازمان ملل متحد و رهبر خود را به عنوان آنها درگیر در جنگ در دو جبهه: مدیریت مرگبار همه گیر و مقابله با دشمنی از ایالات متحده آمریکا بزرگترین کمک کننده.

مصاحبه با کسی که خودی و دیپلمات ها نشان می دهد که ما تهاجمی است متزلزل Tedros در حال حاضر زمان دشوار برای آژانس آن را به عنوان به دنبال هماهنگ کردن یک پاسخ جهانی به این بیماری همه گیر. COVID-19 بیماری ناشی از کروناویروس جدید, کشته شدن بیش از 300,000 مردم و همچنان به گسترش است. این ویروس در فکر این است که ظهور در یک بازار در ووهان چین به فروش می رساند که حیوانات زنده.

Tedros است “بدیهی است که نا امید” با مغلوب ساختن پیشی جستن حرکت می کند و احساس می کند که در حال استفاده به عنوان یک “سیاسی فوتبال” فرد آشنا با این بحث گفت.

“ما در وسط مبارزه از زندگی ما – همه ما در سراسر جهان” گفت: Michael Ryan آژانس را بالا اضطراری متخصص در مورد چالش های پیش روی چه کسی است. در مصاحبه با رادیو فردا رایان گفت که متمرکز بر کمک به سلامت سیستم برای مقابله توسعه واکسن و مواد مخدر و گرفتن اقتصاد در مسیر بازگشت.

“این به اندازه کافی وظیفه به نگرانی در مورد هر سازمان گفت: Ryan. “من در حال حاضر به مقابله با این پتانسیل که ما باید یک اختلال قابل توجهی در بودجه در خط مقدم ضروری خدمات بهداشتی و درمانی در بسیاری از شکننده کشور در ماه های آینده.”

“این خم شدن سیستم” اضافه شده Ryan یک ایرلندی و اپیدمیولوژی “اما آن را نمی شکنم.”

که گفت Tedros در دسترس بود برای مصاحبه. او را به شدت رد کرد انتقاد که او خیلی سریع به ستایش پکن گفت: چین اقدامات شدید آهسته ویروس’ گسترش و اجازه داد کشورهای دیگر برای آماده سازی خود را تست کیت اورژانس در بخش ها و سیستم های بهداشتی. او همچنین گفت که امیدوار مغلوب ساختن پیشی جستن دولت خواهد خود تجدید نظر مسدود است, اما که تمرکز اصلی در مقابله با این بیماری همه گیر و صرفه جویی در زندگی.

Tedros می دانستم که وجود یک خطر ناراحت کننده چین رقبای سیاسی خود را با بازدید و نمایش عمومی از پشتیبانی با توجه به فرد آشنا با مباحث — یک حساب حمایت که رسمی. اما آژانس ارشد دیدم در معرض خطر بیشتری در بهداشت جهانی شرایط – از دست دادن پکن همکاری به عنوان جدید کروناویروس گسترش فراتر از مرزهای خود از دو منبع گفت.

“این است که محاسبات شما را گفت:” فرد آشنا با این بحث.

در طول دو روز پکن دیدار Tedros امن توافق از چین را رهبری اجازه می دهد که کارشناسان و یک تیم از دانشمندان بین المللی برای سفر به چین به منظور بررسی ریشه های شیوع و پیدا کردن اطلاعات بیشتر در مورد این ویروس و بیماری آن را باعث شد. که هیئتی شامل دو آمریکایی است.

رایان که به همراه که رئیس در این سفر گفت که او و Tedros هر دو فکر این مهم به حمایت چین پس از آنها آگاه شد و از آن مهار و برنامه های آنها را در بر داشت جامد. که هدف برای اطمینان از پاسخ اجرا شد “به شدت و به سرعت و با موفقیت به عنوان به عنوان امکان پذیر است.” او افزود: “شما می خواهید برای اطمینان حاصل شود که تعهد به انجام است که مطلق است و شما می خواهید برای اطمینان از که شما نگه داشتن خطوط ارتباطی باز اگر مشکلی وجود دارد که با پیاده سازی.”

این که در پیگیری بیانیه ای گفت: این قدردانی به چین “به خاطر همکاری در مسائل ما به دنبال حمایت” از جمله جداسازی ویروس و به اشتراک گذاری آن توالی ژنتیکی که فعال دیگر کشورها به توسعه آزمون. در جلسه ای که هیئت اجرایی در اوایل فوریه آژانس گفت: “بسیاری از کشورها به شدت ستایش چین برای پاسخ به این شیوع بی سابقه.”

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت است که مورد آتش سوزی در خانه خود از دست زدن به وقوع نمی تسهیل کردن آن حملات اخیر در که و چین است.

یک مقام ارشد دولت آمریکا رسمی به رویترز گفت که “بارها و بارها شکست خورده به اذعان تهدید در حال رشد از COVID-19 و چین نقش مهمی در گسترش ویروس.” و اشاره کرد که ایالات متحده شده است از یک بزرگتر کمک به کسانی که از چین این مقام گفت که اقدامات آنها “خطرناک و غیر مسئولانه” و تا به حال کمک به بهداشت عمومی بحران “به جای پرداختن به شدت آن است.”

این مقام آمریکایی گفته است که “هماهنگی ضعیف عدم شفافیت و ناکارآمد رهبری را گرفتار پاسخ آن” به تهدید COVID-19 در میان بهداشت و سلامت دیگر بحران. “زمان آن است که ایالات متحده برای جلوگیری از دادن میلیون ها دلار برای یک سازمان است که بیشتر به مانع بهداشت جهانی نسبت به پیشبرد آن است.”

چین – که در ترکیب کمک به کسانی که در حال حاضر دو سال بودجه را با توجه به حدود یک سوم از آنچه که ایالات متحده انتظار می رود به پرداخت – دارای ایستاده بود که رئیس.

“پس از وقوع COVID-19 که تحت رهبری مدیر کل Tedros شده است به طور فعال انجام مسئولیت خود و حفظ یک هدف علمی و بی طرفانه موقعیت” چین وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت به سلامت. “ما احترام به حرفه ای و روح که و ادامه خواهد داد به بصورتی پایدار و محکم حمایت از کسانی که نقش محوری در همکاری جهانی در برابر این بیماری همه گیر.”

چین نیز آمریکا را رد کرد انتقاد از پاسخ به COVID-19. پکن بوده است “باز و شفاف و مسئول” در به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد ویروس وزارت امور خارجه گفت:. آن اضافه پکن تا به حال حفظ ارتباط نزدیک و همکاری با WHO و آن را “قدردانی” نظر مثبت آژانس در مورد ساخته شده در چین در واکنش به شیوع.

چین شورای دولتی و یا دولت نیست, پاسخ به یک درخواست برای نظر.

“سنگ زنی دندان”

که در این آتش قبل از. آن سال 2009 اعلام آنفلوآنزای H1N1 شیوع بیماری به عنوان یک بیماری همه گیر بعد درو انتقاد از برخی از دولت ها که این باعث کشورها را به اقدامات گران در برابر یک بیماری است که در نهایت معلوم شد که خفیف تر از آنچه در ابتدا تصور. آژانس و سپس-مدیر کل مارگارت چان نیز مواجه انتقاد شدید برای واکنش سریع به اندازه کافی به مرگبار ویروس ابولا در غرب آفریقا آغاز شد که در ماه دسامبر 2013.

چان است در دفاع از تصمیم خود برای اعلام آنفلوآنزای H1N1 شیوع یک بیماری همه گیر اما اذعان کرد که این بود که “غرق” شیوع بیماری ابولا که او گفت: “تکان داد این سازمان به هسته خود است.”

به عنوان COVID-19 گسترش یافته است و 55 سال Tedros تبدیل به چهره عمومی از مبارزه جهانی علیه آن برگزاری نزدیک به روزانه اخبار کنفرانسها تماس با سران دولت هنگامی که این ویروس می رسد آستان خود به ارائه پشتیبانی و به tweeting غالبا به 1.1 میلیون پیروان. او تیمی با موسیقی پاپ ستاره بانوی دل شکسته به سازماندهی یک کنسرت به نفع برای سلامت کارگران که بود, پخش آنلاین ماه گذشته.

پسر یک سرباز Tedros متولد شد و در اسمره که شد پایتخت اریتره پس از استقلال از اتیوپی در سال 1991. Tedros از دست برادر کوچکترش به دوران کودکی بیماری که که گفته بود مشکوک به سرخک است. یک میکروبیولوژیست آموزش Tedros به عنوان اتیوپی وزیر بهداشت و درمان و پس از آن وزیر امور خارجه ،

در سال 2017 Tedros شد مردم به رهبری که برنده شدن در این کار بالا با وجود مخرب سوالات رویه در اواخر مسابقه در مورد اینکه آیا او تا به حال هیچ نقشی در محدود کردن حقوق بشر و یا پوشش شیوع بیماری وبا در اتیوپی. وی این اتهامات را در اتیوپی.

به عنوان رئیس سازمان بهداشت جهانی که دارای دفاتر در 150 کشور و 7000 کارکنان او کشیده ستایش از بهداشت جهانی و کارشناسان ارشد همکاران برای اجرای تغییرات اساسی در این است که از جمله برقراری دوباره اضطراری-پاسخ بخش که رایان در حال حاضر سر.

هنگامی که یک بیماری معافیت از Tedros است که اغلب سریع به بازدید از کانون در فرد است. او حداقل 10 سفر به جمهوری دموکراتیک کنگو در طول نزدیک به دو سال بیماری همه گیر ابولا که فوران در ماه اوت سال 2018 است. که شیوع نزدیک شده بود به حال متوقف قبل از resurging ماه گذشته.

یک دیپلمات غربی به یاد می آورد داشتن شاهد Tedros گریه پس از یک کامرونی, دکتر, کار برای این بود که به ضرب گلوله در یک ابولا در بیمارستان در کنگو در مارس 2019. “من دیده ام که پرشور ، او طول می کشد چیزهایی که شخصا” این دیپلمات گفت.

چین اطلاع داد که در دسامبر. 31, 2019, از یک مورد خوشه پنومونی موارد است. در Jan 14 را که در صدای جیر جیر گفت که تحقیقات اولیه توسط مقامات چینی پیدا کرده بود “هیچ شواهد روشنی از انسان به انسان انتقال است.” بیانیه ای که بعدها به اشاره با مغلوب ساختن پیشی جستن به عنوان یک نشانه آژانس نبود که شک و تردید به اندازه کافی نسبت به چین است. همان روز که کارشناس گفت: ممکن بود وجود دارد محدود انتقال اتفاق می افتد. در Jan 22, یک, که ماموریت به چین گفت: هیچ شواهدی از انسان به انسان انتقال در ووهان اما تحقیقات بیشتر مورد نیاز بود به درک میفرستم.

در اواخر ژانویه Tedros و همکاران سه پرواز به پکن. “من فکر می کنم ما در این دعوت نامه رسمی در 7:30 صبح بود و ما در هواپیما در 8:00 ب. ظ گفت: Ryan.

در طول Jan 28 جلسه با رئیس جمهور چین را که رئیس در مورد به اشتراک گذاری داده ها و مواد بیولوژیکی در میان دیگر همکاری. Tedros توییتی یک عکس از خود و یازدهم دست دادن گفت: آنها می خواهم تا به حال “فرانک مذاکرات” که یازدهم بود “مسئول یاد ماندنی پاسخ ملی.”

در یک کنفرانس مطبوعاتی روز بعد در ژنو Tedros ستایش Xi رهبری گفت که او “بسیار تشویق کرد و تحت تاثیر قرار توسط رئیس جمهور دانش دقیق از شیوع بیماری است.” این که ارشد اضافه شده است که چین بود “به طور کامل متعهد به شفافیت داخلی و خارجی.”

در مقابل در طول شیوع سندرم حاد تنفسی یا سارس در سال 2003 که رئیس در زمان Gro Harlem Brundtland شد آشکارا انتقادی از چین هنگامی که آن را آهسته به گزارش و به اشتراک گذاری اطلاعات در مورد اپیدمی در حال ظهور.

“Tedros یک رویکرد متفاوت” از Brundtland دیگری که مقام گفت. “در آن زمان بسیاری از تماس های تلفنی و صبر است.”

Brundtland در پاسخ نوشته شده به رادیو فردا گفت که او صحبت کردن در عموم زیرا چین تا به حال ارائه شده دسترسی به که. “این بار متفاوت بود,” او گفت: بدون توضیح.

علنا نخوری دولت می تواند آنها تمایلی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد شیوع بیماری و یا در غیر این صورت همکاری که جانبازان می گویند. میشل یائو رئیس اورژانس عملیات که منطقه آفریقا گفت که او تا به حال دیده می شود برخی از کشورها تعطیل دسترسی به این که زمانی که آنها احساس تحت فشار است. این اتفاق در موارد متعدد وقتی که اعلام کرد شیوع بیماری وبا در آفریقا یائو به رویترز گفت بدون نام بردن از این کشورها است. “شما از دست دادن دسترسی به اطلاعات شما از دست دادن دسترسی به ظرفیت حداقل به ارزیابی خطر ابتلا به بیماری خاص.”

اما Tedros’ کلمات گرم برای پکن رنده شده در برخی از. “زمانی که او اشاره به چین با ستایش همیشه وجود دارد یک آسیاب دندان” یک اروپایی فرستاده که حضور Tedros هفتگی جلسات برای دیپلمات از کشورهای عضو به رویترز گفت.

تهدید به مرگ

سازمان جهانی بهداشت برای محدود اهرم فشار بر کشورهای عضو است. آن هیچ حق قانونی برای ورود به کشور بدون اجازه آنها و نه هر گونه قدرت اجرای. بنابراین اصلی ترین ابزار در Tedros’ اختیار دارد فعالیت سیاسی و cajoling آن 194 عضو به مطیع بین المللی سلامت در چارچوب مقررات آنها توافق کردند که در سال 2005.

Tedros ستایش است تعدادی از دولت های مبارزه با کروناویروس جدید از جمله کره جنوبی و ایتالیا و ایران و ژاپن است. در مارس 30, او علنا قدردانی تهمت و مشاور ریاست جمهوری, Ivanka Trump, برای یک مقاله او نوشت: درباره ما امداد اورژانس لایحه به tweeting “بسیار خوب،”

که در میان خودی ادراک در ماه مارس بود که روابط با ایالات متحده شد و گفت: “این اولین بار است که رسمی. رایان گفت: در مصاحبه ای که ارتباطات بین چه کسانی و واشنگتن در اوایل سال 2020 شد بخشی از “normal bump and grind چند جانبه سازمان.” او افزود: “من قطعا برای بخشی از من را درک نمی وجود دارد, عمده, عمده مسئله دم.”

در طول یک مارس 23 تماس Tedros و تهمت به حال “خوب و صمیمی” بحث در مورد COVID-19 پاسخ به “هیچ چیز مطرح شد در بودجه موضوع” که گفت: در آن بیانیه است.

مغلوب ساختن پیشی جستن در ابتدا ابراز تکرار ستایش از چین و رئیس جمهور خود را برای پاسخ به بحران است. توسط اواسط ماه مارس او ramping تا انتقاد خود از پکن دست زدن به ویروس و گفت پکن باید به عمل سریع تر برای هشدار دادن به جهان است. خود دولت در پاسخ به همه گیر شد و در آینده تحت گسترده انتقاد در آن زمان از جمله آن مشکل تلاش به رول از آزمون برای این بیماری است. مغلوب ساختن پیشی جستن که قاطعانه در دفاع از عملکرد خود چهره مجدد انتخابات به عنوان coronavirus ادعا کرده است ده ها هزار نفر از آمریکایی زندگی می کند و ویران ما اقتصاد است.

در همان زمان ایالات متحده و دیگر کشورها بوده است با فشار دادن که رهبری برای چند ماه به قوی تر اظهارات مورد نیاز برای شفافیت و به موقع به اشتراک گذاری اطلاعات دقیق توسط کشورهای عضو “و کسانی که نگرانی نمی شد عمل بر این که” یک منبع دیپلماتیک غربی گفت.

اندرو Bremberg سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد در ژنو سابق و یک مقام کاخ سفید ملاقات کرده بود به طور منظم با Tedros به بحث در مورد این که واکنش و ابراز نگرانی دو سفرای اروپایی گفت.

که در بیانیه اش گفت: Tedros می پرسد همه کشورها برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات تحت مقررات بین المللی است که کشورهای عضو توافق کرده اند.

در آوریل 7, تهمت و تهدید به خودداری که بودجه نخوری آژانس برای بودن بیش از حد نزدیک به چین و بیش از حد آهسته به هشدار های جهان به این بیماری همه گیر اتهام آژانس به شدت رد کرد. تهدید به حال دندان به واشنگتن است که بزرگترین حامی مالی. برای زمان دوره دو ساله در دسامبر سال 2021 آن بود که با توجه به کمک $553 میلیون در ترکیب حق عضویت و کمکهای داوطلبانه یا 9 درصد از این سازمان تصویب بودجه از $5.8 میلیارد دلار با توجه به که. که تقریبا سه برابر چین $187.5 میلیون سهم که آمار و ارقام نشان می دهد.

Tedros به نظر می رسد لرزاند روز بعد به طور منظم در طول یک کنفرانس خبری در یک نقطه افشای او شده بود هدف از “نژادپرستانه” نظرات و حتی تهدید به مرگ و به بلند پرشوری پاسخ به پرسش های خبرنگاران.

در 12 دقیقه ای پاسخ به یک سوال در مورد تهمت به انتقادات از که و بودجه-کاهش خطر Tedros به نام برای وحدت و اضافه میکند: “ما باید بسیاری از کیسه های بدن در مقابل ما اگر ما رفتار کنند.” در پاسخ به اتهاماتی که که بیش از حد نزدیک به چین گفت: “ما به هر ملت است.”

که در بیانیه اش گفت: Tedros بود آرام و اندازه گیری در این کنفرانس خبری که او گفت: ما تصمیم بود و تاسف بار. در طول سه سال در دفتر تهمت به انتقاد دیگر سازمان های چند ملیتی و خارج بودجه از دیگر آژانس های سازمان ملل متحد.

مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام کرد بودجه یخ یک هفته بعد. کشورها به طور معمول کمک به کسانی که از طریق حق عضویت و کمکهای داوطلبانه. دوم ارشد دولت آمریکا گفت: واشنگتن در حال حاضر پرداخت می شود تقریبا نیمی از $122 میلیون از حق عضویت آن را بدهکار برای سال 2020 است. این مقام افزود که مغلوب ساختن پیشی جستن یخ به معنی واشنگتن به احتمال زیاد تغییر مسیر باقی مانده $65 میلیون دلار غرامت پرداخت و بیش از 300 میلیون دلار در برنامه ریزی دادن به دیگر سازمان های بین المللی.

دو دیپلمات های غربی گفت: ما بودجه تعلیق بیشتر مضر سیاسی به این که نسبت به این سازمان زمان برنامه که بودجه در حال حاضر. اما آنها همچنین ابراز نگرانی کرد که یخ می تواند در دراز مدت تاثیر به خصوص در مرکزی برنامه های مانند کسانی که با هدف فلج اطفال ایدز و واکسیناسیون فرزندتان که توسط واشنگتن سهم.

“این یک ضربه بزرگ به چه کسانی و به Tedros گفت:” دوم که رسمی.

Tedros پرسید: در مورد روابط با ایالات متحده به خبرنگاران گفت: در تاریخ 1 مه: “ما در واقع در تماس دائم و ما با هم کار کنند.” یک که سخنگوی گفت و گو و همکاری فنی میان مقامات آژانس و واشنگتن است. به ما ماموریت سازمان ملل متحد در ژنو کاهش یافته بود.

“شات در بازو”

تهمت نیست و تنها یک تلنگر که. نخست وزیر استرالیا اسکات موریسون نام به صورت مستقل بررسی شیوع و پاسخ. اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده است یک قطعنامه خواستار موقع بررسی همه گیر پاسخ از جمله این که یک ایده است که با توجه به در نظر گرفته شود که سالانه مجمع وزیران هفته آینده.

که گفت Tedros وعده داده است به انجام پس از بررسی همه گیر از این سازمان عملکرد از جمله توسط چه کسی مستقل نظارت بدن است که استاندارد تمرین پس از یک بحران بهداشتی.

اما تا کنون اکثر اهدا کنندگان عمده بسته اند رتبه های اطراف که. فرانسه و آلمان و انگلیس اعلام کردند برای حمایت از این سازمان گفت: در حال حاضر زمان به تمرکز بر روی مبارزه با شیوع این بیماری به جای تقسیم کردن مقصر. یک مقام دولتی در توصیف این رویکرد آمریکا با تمرکز بر رویدادهای گذشته به جای پیوستن به مبارزه با شیوع بیماری به عنوان “مضحک است. رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی حمایتی است که از آنجا که او معتقد است که ضروری است به یک پاسخ موثر به بحران یکی از مشاوران او گفت:.

چین وزارت امور خارجه در بیانیه اش گفت که پکن در حمایت از این که مدیر کل راه اندازی یک بررسی در کمیته به منظور بررسی واکنش جهانی به COVID-19 “در زمان مناسب پس از همه گیر شده است.” آن اضافه شده این اشیاء به اشتیاق برخی از کشورها شروع به بررسی که و ردیابی ریشه های این ویروس است که در آن گفته شد تلاش برای “politicise این بیماری همه گیر” و تداخل با چه کسی کار می کنند.

که خودی را دیدم یک پیروزی از انواع در پخش اندازی یک آژانس ابتکار در آوریل 24 است که تبدیل به یک نمایش عمومی برای پشتیبانی از این سازمان و رهبر آن است. در طول این مراسم بود که با موضوع شتاب توسعه آزمایش دارو و واکسن در برابر COVID-19, رهبران جهان ظاهر می شود از طریق لینک های ارائه شده تشکر و سپاس Tedros و که.

در فرانسه رئیس جمهور خطاب به Tedros به عنوان “دوست من” خواست کشورهای بزرگ به گرد هم می آیند برای حمایت از ابتکار عمل از جمله چین و ایالات متحده است. “مبارزه با COVID-19 مشترک انسانی خوب است و باید وجود داشته باشد هیچ بخش به منظور پیروزی در این نبرد” گفت: پاکسازی.

“این احساس مانند یک شات در بازو” دوم که مقام گفت. “این احساس در مردم وجود دارد خارج وجود دارد که در حال مبارزه با ما است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>