زندگی پست Covid-19 مستند: زمان به اعتصاب تعادل مناسب

رشد اقتصادی پایدار را می توان recalibrated به تعریف جدید طبیعی است.

توسط A K Verma

Covid-19-سرپرستی روشن آسمان آبی شادابی رودخانه تمیز و آب بدن جانوران وحشی در خیابان های شهر و یا دید از هیمالیا از شهرهای دور نیست تحریک رایج در هند است. هیچ کس نمی خواست به داد و ستد کالا و زندگی و معیشت بهتر از محیط زیست است. اما Covid-19 فرصت می دهد به راه اندازی مجدد سیستم اقتصادی ما و چین رشد با محیط زیست است. این مستند ثابت شده است که طبیعت می تواند سرعت بهبود می یابند اگر آلودگی عوامل خارج هستند. آن را به طور غیر مستقیم منجر به محیط زیست حساسیت توده ها. ترک آن ممکن است نسل آینده تمایل پایداری. بلندی بحران اقتصادی و تهدید به زندگی را القا حس ناامنی بیش از حد. این منفی ممکن است آشکار به عنوان یک محافظه کار جهان بینی و حمایت از توسعه پایدار است.

اخبار مرتبط

این counterview است که محیط زیست سرخوشی شبیه به shmashan vairagya. آن است گذرا ponderings در ماهیت زودگذر زندگی که ناپدید هنگامی که شما خروج از هولوکاست زمین. تاریخ مملو از فاجعه بیماری های همه گیر. آنفولانزای اسپانیایی 1918 آلوده تقریبا نیم میلیارد نفر با بالاترین مرگ و میر در هند است. با اینحال جهان توسعه یافته در سرعت بی سابقه است. حتی در طول همه گیر اقتصادی به رشد اقتصادی اولویت در ایالات متحده و چین است. بنابراین پست Covid-19 ما میل شدید برای رشد اقتصادی ممکن است جایگزین ملاحظات دیگر. حرص و آز می تواند غلبه بر سبز.

بیشتر رویکرد آشتی جویانه سوغات سبز خوش بینی مطابق با نیاز فعالیت های اقتصادی. رهبران فکری در حال طراحی یک پست-Covid-19 سناریو. یک نظم نوین جهانی ممکن است پدیدار شود در مورد منابع طبیعی بهره برداری vis-à-vis ظرفیت ذخیره گاه زیست کره. اما جوامع فقیر نمی تواند زنده بماند آهسته رشد اقتصادی است.

چین با مقایسه جمعیت اتحاد 4-5 بار بزرگتر یک از تولید ناخالص داخلی هند است. تاج بحران آموخته است هند به خود متکی در مناطق استراتژیک. بنابراین سازگار با محیط زیست متعادل اجتماعی فراگیر و ساختاری انعطاف پذیر رشد است که به حمایت. انرژی و محیط زیست می تواند synergised به دیدار امرار معاش نیاز دارد اما احتمالا نمی لوکس زندگی در یک پایدار بر اساس.

هند می ایستد سوم پس از چین و آمریکا در شرایط مطلق انتشار آن سرانه انتشار 1.6 tCO2 / فرد بسیار پایین تر از متوسط جهانی 4.3 tCO2/فرد. هند کاهش شدت انرژی از 0.2747 Megajoules/روپیه در سال 2011 به 0.2321 Megajoules/روپیه در سال 2019 هدف برای کاهش 30-35 ٪ از سطح سال 2005. بهره وری انرژی برنامه ها باید ادامه برای اطمینان از امنیت انرژی در هزینه کمتر در پست-Covid-19 سناریو.

جف گیبس در سیاره انسان توضیح می دهد که استفاده از سوخت های فسیلی است هر دو فعال ما رشد نمایی و همچنین مهر و موم شده در آینده ما. هند شده بود در حال حرکت سریع برای پاک کردن آن انرژی-مخلوط و در حال حاضر اضافه شده 87 GW از انرژی های تجدید پذیر (RE) ظرفیت. زمان تاخت و تاز را در دسترس RE دیر و پر هزینه است.

اما هزینه اجتماعی از سوخت زغال سنگ گیاهان خواهد بود هنوز هم بالاتر است. نهفته به شدت توسط, تاج, بحران, بخش انرژی نیاز به استراتژیک پشتیبانی می کند. احیای رویکرد باید تمرکز دوباره. گسترده خورشیدی پشت بام می تواند به کاهش صورتحساب ماهانه از مصرف کنندگان است. در حال حاضر باتری ذخیره می افتد کوتاه از ظرفیت برای حمایت از انرژی خورشیدی و انرژی باد.

بنابراین انرژی حرارتی می ماند اما انرژی-مخلوط باید شیب نسبت به RE. گاز مبتنی بر ژنراتور به عنوان مثال می توان زنده کرد. یک اجماع جهانی در تغییرات آب و هوایی در حال ظهور بود. اما بحث محیط زیست باید فراتر از تغییر آب و هوا. کنترل جمعیت و امنیت اجتماعی باید بخشی از سبز برنامه ریزی است. با آرامش و بلند کردن اجسام از مستند زیست محیطی استرس را افزایش می دهد. رشد اقتصادی پایدار را می توان recalibrated به تعریف جدید طبیعی است.

نویسنده سابق IFS افسر. دیدگاه شخصی

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>