نسل کشی رواندا مشکوک Kabuga بازداشت شده در فرانسه پس از چند دهه در اجرا

84 ساله است که در رواندا تحت تعقیب ترین مرد و 5 میلیون دلار آمریکا فضل بر سر او بود و زندگی تحت یک هویت جعلی در یک تخت در Asnieres-Sur-Seine, با توجه به وزارت.

فرانسه ژاندارم دستگیر و او را در 0530 GMT روز سه شنبه وزارت گفت.

Kabuga مجرم شناخته شد در سال 1997 در هفت جنایی شمارش از جمله قتل عام, همدستی در قتل عام و تحریک به ارتکاب نسل کشی همه در رابطه با سال 1994 رواندا نسل کشی, با توجه به سازمان ملل-بین المللی باقی مانده مکانیزم برای دادگاه جنایی (IRMCT).

رواندا دو گروه اصلی قومی هستند توتسی ها و قوم هوتو که در طول تاریخ تا به حال یک رابطه متضاد و مبارزه یک جنگ داخلی در اوایل 1990s.

یک هوتو تاجر Kabuga است که متهم به کمک مالی به شبه نظامیان را که قتل عام برخی از 800000 توتسی و متوسط هوتو متحدان در طول 100 روز در سال 1994.

“از سال 1994 Felicien Kabuga شناخته شده اند سرمایه از نسل کشی رواندا بود با مصونیت از مجازات در آنجا ماند در آلمان, بلژیک, جمهوری کنگو-کینشاسا کنیا و یا سوئیس” وزارت فرانسوی بیانیه ای گفت:.

دستگیری او هموار راه را برای فراری برای آمدن به قبل از دادگاه تجدید نظر پاریس و بعد از انتقال به زندان از دادگاه بین المللی است که در لاهه هلند و آروشا, تانزانیا. سپس او را آورده شود قبل از سازمان ملل متحد قضات یک IRMCT سخنگوی گفت.

دو نفر دیگر از نسل کشی در رواندا مظنون آگوستین Bizimana و Protais Mpiranya هنوز هم در حال دنبال عدالت بین المللی.

“دستگیری Félicien Kabuga امروز یک یادآوری است که کسانی که مسئول قتل عام را می توان به حساب آورده و حتی بیست و شش سال پس از جنایات خود” به IRMCT رئیس دادستان سرژ Brammertz در بیانیه ای گفت.

وی افزود: این دستگیری در نتیجه همکاری بین سازمان های اجرای قانون در فرانسه و کشورهای دیگر از جمله ایالات متحده, رواندا, بلژیک, انگلستان, آلمان, هلند, و دیگران.

رواندا وزیر دادگستری Johnston Busingye رویترز گفت یک بیانیه در بازداشت خواهد بود را صادر کرد اما مشخص نکرد که.

Kabuga که کنترل بسیاری از رواندا چای و قهوه در مزارع و کارخانه ها بخشی-صاحب رادیو تلویزیون Milles کللینس که زد یک ایستگاه رادیویی که چتری قومی نفرت علیه توتسی رواندا گفت: اینکه اقوام توتسی که در آن یافت می شد و ارائه مشاوره در مورد چگونه به آنها را بکشند.

او متهم است که از سرمایه های اصلی نسل کشی پرداخت برای شبه نظامیان را که انجام قتل عام.

دستگیری “یک گام مهم به سوی عدالت برای صدها نفر از هزاران نفر از قربانیان قتل عام…بازماندگان می تواند امید به دیدن عدالت و گمان نمی توانید انتظار برای فرار از پاسخگویی” Mausi Segun آفریقا مدیر دیده بان حقوق بشر گفت: “مهر.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>