عربستان سعودی در رویاهای بزرگ و آسان زندگی ضربه دیوار

“یک روز وجود دارد و هیچ بعدی وجود دارد که همه چیز” یک کسب و کار, دانشجو, نورا Khalid, 23 گفت: در ریاض در ماه دسامبر توصیف چگونه آن را احساس به تماشای او یک بار موقر کشور خوش بین المللی ستاره های رپ و کشتی, قهرمانان اتومبیل سازی توسط زنان, فیلم, تئاتر, جنسیتی مخلوط کافه ها و دیگر قبلا غیر قابل تصور نوآوری فقط در چند سال گذشته است. “وجود دارد هیچ شکستن! این اتفاق می افتد تا به سرعت.”

در حال حاضر پادشاهی چهره و در عین حال بیشتر whiplash.

نه تنها coronavirus بازتعریف زندگی روزانه برای سعودیها اما کاهش قیمت نفت در حال سرقت از پادشاهی ثروت زیادی بود که تعهد جدید عربستان سعودی است. دوقلو ضربات را تهدید به غرق تاج شاهزاده محمد بن سلمان را گسترده اجتماعی و اقتصادی در دستور کار و در حال حاضر محدود گسترده دولت رفاه است که توجه اکثر سعودیها راحتی یارانه زندگی است.

شاهزاده محمد, عربستان سعودی عملا حاکم است طرح میتوانست به کشور خود را از به رسمیت شناختن است که پادشاهی نمی تواند نگه داشتن زندگی کردن نفت برای همیشه لطفا برای. در کنار اصلاحات اجتماعی آمده اند swaggering حرکت برای تنوع بخشیدن به اقتصاد عربستان با ایجاد گردشگری, سرگرمی و حتی یک اینده شهر جدید به نام Neom تحت یک طرح بزرگ او به نام “چشم انداز 2030.”

اما با گردشگری لغو کنسرت از سوال و قیمت نفت توفنده یک کشور بود که jangling با هیجان های عصبی چند ماه پیش است که مقابله با یک آینده بسیار متفاوت از یکی از شاهزاده محمد قول داده بود.

“من فکر می کنم چشم انداز سال 2030 است بیشتر یا کمتر طول” گفت: Michael Stephens خاورمیانه تحلیلگر در موسسه سلطنتی خدمات امارات در لندن است. “من فکر می کنم آن را به پایان رسید.”

عربستان سعودی گفت: مواجه شد “سخت ترین زمان آن را به حال شده است از طریق قطعا سخت ترین دوره محمد بن سلمان را گرفت.”

ولیعهد داده است هیچ نشانه ای از خاراندن هر گونه برنامه های خاص و وزیر امور مالی Mohammed al-Jadaan گفت: خبری بلومبرگ که پروژه هایی مانند Neom به سادگی می توان به تعویق افتاد.

هنوز عربستان سعودی طولانی عادت کرده اند به سخاوتمندانه سوخت و برق یارانه cushy مشاغل دولتی و آزاد آموزش و پرورش و مراقبت های بهداشتی ممکن است زندگی می کنند به مراتب کمتر راحت تر از نسل های قبلی را بازنویسی رابطه بین عربستان سعودی و حاکمان خود است.

FILE - A near-empty street near the Al Rahma mosque in Jeddah, Saudi Arabia during Ramadan, April 24, 2020. Not only is the coronavirus redefining daily life for Saudis, but plummeting oil prices are robbing the kingdom of the enormous wealth that was underwriting the new Saudi Arabia. (Iman Al-Dabbagh/The New York Times)

فایل – نزدیک به خیابان خالی در نزدیکی Al Rahma مسجد در شهر جده عربستان سعودی در ماه رمضان, مارس 24 سال 2020 است. نه تنها coronavirus بازتعریف زندگی روزانه برای سعودیها اما کاهش قیمت نفت در حال سرقت از پادشاهی ثروت زیادی بود که تعهد جدید عربستان سعودی است. (Iman Al-دباغ/نیویورک تایمز)

دولت روز دوشنبه اعلام کرد که این امر سه گانه کشور ارزش افزوده, مالیات بر کالا و خدمات از 5 درصد به 15 درصد سه حدود 266 کمک هزینه ماهانه برای کارکنان دولت و نقد و بررسی مالی دیگر مزایای پرداختی به کارکنان و پیمانکاران است.

“ما با بحران مواجه جهان هرگز دیده می شود دوست دارد در تاریخ مدرن” al-Jadaan در بیانیه ای گفت. تغییرات در مالیات و مزایای او گفت: “به عنوان سخت به عنوان آنها لازم و مفید برای حفظ جامع مالی و ثبات اقتصادی.”

در حالی که اقدامات ریاضت ممکن است قابل توجه دندانه در زندگی غنی آنها به احتمال زیاد به ضربه سخت در بقیه کشور است.

“ما واقعا نگران” گفت: Abdulrahman 52 ساله گر در قطعات خودرو و مصالح ساختمانی در ریاض که مانند بسیاری از سعودی ها خواسته می شود که تنها با نام به صحبت می کنند آشکارا در مورد سیاست های دولت است. “نهایی درد و رنج رفتن به کاربران نهایی است. متوسط و طبقه پایین رنج می برند بسیاری از این.”

تغییرات اجتماعی مانند زنان گسترش آزادی ها ظاهر می شود در اینجا به ماندن نگرش در حال حاضر شروع به تغییر. اما تحول اقتصادی را گرفته اند چندین دهه حتی در بهترین سناریو بسیاری از تحلیلگران توافق دارند.

پادشاهی بود در شمارش نفت برای تامین مالی, انتقال درآمد حاصل از آن برای پرداخت های خارجی, خوانندگان و رویدادهای ورزشی, آموزش, جوان, سعودی در خارج از کشور, پرورش عربستان فیلمسازان توسعه گردشگری کویر در سایت و بیشتر.

اما قیمت نفت خام سقوط بیش از نیمی از در ماه مارس پس از همه گیر مسدود تقاضا و شاهزاده محمد شروع جنگ قیمت با روسیه است. آن است که در حال حاضر بسیار پایین تر از آنچه که دولت نیاز به تعادل بودجه خود را.

عربستان آرامکو شرکت دولتی نفت خبر داد و گفت: آن سه ماهه اول سود کاهش یافته بود 25 ٪ در مقایسه با سال گذشته است.

“بسیاری از چیزهایی که ما ممکن است دیگر گفت:” کریستین اسمیت دیوان یک تحلیلگر در جهان عرب حوزه خلیج فارس موسسه در واشنگتن است. “این یک آزمون جدید ناسیونالیسم. آن خواهید بود بیشتر ‘شما بخشی از این ملت و شما باید برای کمک به این کشور است.'”

دولت مراقبت از خود در طول بیماری همه گیر در راه است که آمریکایی ها تنها می تواند از خواب: آن را پرداخت کرده است به پرواز سعودی ها از سراسر جهان به خانه قرنطینه آنها در هتل ها در هزینه های دولت و یارانه تا 60 درصد از حقوق بخش خصوصی و کارگران است.

عربستان سعودی در صورت به سختی هر گونه اخراج; پادشاهی و همچنین ارائه وام های بدون بهره و برق تخفیف ها و سایر محرک کمک.

اما در حال حاضر قیمت نفت و هزینه های دولت, سطح, عربستان سعودی خواهد اجرا از پول در سه تا پنج سال را وادار به آن را در بدهی های اضافی گفت: کارن جوان محقق عرب حوزه خلیج فارس موسسه در واشنگتن است.

چند تحلیلگران گفت: پادشاهی بود و قرار به سرعت از سرگیری تولید در زمانی که تقاضا برای نفت در نهایت پرتاب ریباند. هنوز هیچ کس انتظار دارد که قیمت نفت برای صعود به عنوان بالا به عنوان آنها بین سال های 2004 و 2013.

عربستان سعودی در حال حاضر زندگی می کنند کمتر به راحتی از آنها پس از آن. پس از قیمت نفت کاهش یافته و در سال 2014 دولت قطع برخی از یارانه ها و در سال 2018 معرفی مالیات بر ارزش افزوده, آماده شدن عربستان برای روز زمانی که آنها خواهد تکیه بر بخش خصوصی درآمد نفت سخاوتمندانه.

توسط سه برابر مالیات عربستان سعودی است که شتاب این تغییر به دور از دولت رفاه استدلال علی Shihabi عربستان سعودی مفسر. پادشاهی عمومی حقوق و دستمزد فراهم می کند که پایدار و مشاغل با درآمد بالا به اکثریت دو حزب کارگر و نیروی کار را کوسن مالیات تاثیر و coronavirus را نگه داشته و مردم از هزینه های زیادی در این سال به هر حال, او گفت:.

دیگر تحلیلگران در بر داشت حرکت معکوس است. به جای کمک به کسب و کار و مصرف کنندگان تحریک اقتصاد استفنز گفت: دولت با قرار دادن بار ریاضت اقتصادی بر مردم حداقل مجهز به آب و هوا آن است.

در رسانه های اجتماعی برخی از سعودی ها در پاسخ با استعفا یا میهن پرستی. دیگران سوال که چرا عربستان و ثروت صندوق شد تامین مالی $370 میلیون تصاحب نیوکاسل یک لیگ برتر تیم فوتبال, در حالی که دولت کاهش هزینه در خانه.

اگر زرق و برق دار سرمایه گذاری و هزینه های ستاره نکردم کنسرت در ادامه گفته تحلیلگران پادشاهی می تواند خطر عمومی گله مند اما احتمالا نه بیشتر از آن.

عربستان سعودی نه تردید به صرف به شدت بر مزایای زمانی که نیاز به تقویت حمایت داخلی و به استفاده از زور برای خرد کردن مخالفان است.

و بسیاری از سعودی ها باقی می ماند سپاسگزار مزایای سخاوتمندانه آنها را دریافت کرده اند. منطقه ای بحران دهه گذشته “تدریس سعودی ها آنها را به یک معامله خوب زگیل و گفت: Shihabi عربستان تحلیلگر.

خالد 50 ساله کارمند دولت گفت: او درک نیاز برای کاهش, اگر آنها می خواهند به زور او را به تر و تمیز صرف.

“از آنجا که ما در حال عربستان, دولت به ما بسیاری برای آن وجود دارد برای کشورهای دیگر زمانی که آنها نیاز به کمک” او گفت:. “ما قبول تصمیم گیری اگر آن را کمک به دولت است.”

c.2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de