تبدیل اضطراری به فرصت: ساعت مودی رها ‘مادر همه اصلاحات’

economic stimulus package coronavirus, coronavirus economic package, coronavirus pandemic, India's response to covid-19, india economic package covid-19وجود دارد برخی از interlinkages میان بخش خواهد بود که رفتن برای اصلاحات عمده.

توسط Dr Ajey Lele

وزیر دارایی Nirmala Sitharaman اعلام کرده است اصلاحات ساختاری در هشت بخش است که شامل زغال سنگ, مواد معدنی, دفاع, تولید, فرودگاه ها و حمل و نقل هوایی عمران بخش اجتماعی مانند بهداشت و آموزش و پرورش, توزیع قدرت, فضا و انرژی اتمی. وزیر ساخته شده است گسترده شمارنده در مورد هر بخش شناخته شده است. این بزرگترین اصلاحات تا کنون اعلام شده توسط NDA دولت از جمله قبلی آن مدت است. این بیانیه سیاست است که در مورد رشد محور اصلاحات و به عنوان انتظار می رود به افزایش کلی محیط کسب و کار در هند است. به نظر می رسد که دولت تصمیم گرفته است برای تبدیل Covid-19 اضطراری به یک فرصت است. آینده این اصلاحات خواهد بستگی دارد در واقع چگونه با موفقیت هند است قادر به کنترل از شیوع کروناویروس در پست-تحریم فاز. همه بستگی دارد که چگونه سریع این کشور می تواند بازگشت به حالت عادی.

اخبار مرتبط

آن اعلام شده است که جزئیات خاص در مورد هر بخش خواهد بود اعلام شده توسط وزارتخانه متبوع و ادارات. پس از “شیطان در جزئیات” از این رو در این نقطه در زمان آن خواهد بود دشوار است برای انجام یک ارزیابی دقیق از این اصلاحات است. با این حال هنوز هم برخی از ارزیابی گسترده ای به نظر می رسد ممکن است.

بسیاری از بخش های که برای اصلاحات ساختاری اعلام شده است آیا بخش های استراتژیک. از جمله بخش های این همه سال به طور کلی نمی tinkered با دلایل آشکار. اما در این پست COVID-19 فاز جهان است انتظار می رود به کار راه آن عامل بود برای مدت طولانی. از این رو به نظر می رسد که دولت متوجه شده است که در حال حاضر زمان آن رسیده است که به تمرکز بیشتر در داخل و کاهش وابستگی به جهان خارج است. نیز وجود دارد افزایش تحقق است که برخی از بخش های کسب و کار گرفته اند یک ضربه عمده به علت بحران وجود دارد و همه این است که اضافه کردن به سطح موجود بیکاری است. از این رو نیاز به تولید و اشتغال جدید راه.

وجود دارد برخی از interlinkages میان بخش خواهد بود که رفتن برای اصلاحات عمده. به خصوص دفاعی و هوافضا را برخی از شباهت ها. چند تصمیمات مهم گرفته شده برای بخش دفاع و این امر باید در دراز مدت تاثیر در هند کمپلکس نظامی-صنعتی (MIC). میکروفون است که معمولا غیر رسمی اتحاد بین ملت و ارتش و دفاع میباشد.

دولت را روشن کرده است که در حال حاضر آنها خواهد بود مثال خاص نظامی, سیستم عامل, سیستم های سلاح و دیگر تجهیزات است که نمی توان وارد شده است. تمام خدمات مورد نیاز خواهد بود تا اطمینان حاصل شود که آنها خود را به انجام برسانند سخت افزار مورد نیاز بر اساس سیستم های توسعه یافته در داخل کشور. انتظار این است که این افزایش Indian defence صنعت در یک طرف و همچنین قادر خواهد بود برای کاهش مفرط تاخیر در تهیه و نگهداری. افزایش سرمایه گذاری مستقیم خارجی از 49 درصد به 74 درصد قطعا جذب بیشتر سرمایه گذاری است. تصمیم گرفته شده در رابطه با در آوردن بیشتر شرکتی در فرمان راه اندازی کارخانه بسیار دلگرم کننده است. این کارخانه گرفتن پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار می تواند در راه فشار به آنها برای انجام بهتر و رقابتی تر تبدیل شده. وجود شفافیت در عین حال آیا این کارخانه خواهد بود مجاز به صادرات محصولات خود را. اگر داخلی دفاع صنعت به رشد و سپس دولت باید مجوز آنها را صادر می کنند.

امروز تنها 60 درصد از هند حریم هوایی در دسترس است برای ترافیک هوایی غیر نظامی از خطوط هوایی است. Covid-19 به طور کامل مبتنی بر حمل و نقل هوایی کسب و کار نه تنها در داخل کشور بلکه در سطح جهان است. مقدار قابل توجهی از سوخت حمل و نقل هوایی می تواند ذخیره شود اگر ما دوباره پرواز مسیرهای. این می تواند تقاضای ساخت برخی از بخشی از باقی مانده 40 درصد حریم هوایی موجود برای عمران و حمل و نقل هوایی. برای سال های بسیاری شده است وجود دارد بحث های زیادی در مورد توسعه هند به عنوان یک مرکز برای MRO. در حال حاضر این است که برای تبدیل شدن به یک واقعیت است. اما بسیار سیستمیک تلاش و سرمایه گذاری مورد نیاز خواهد بود برای اینکه این ایده به یک واقعیت است. علاوه بر این وجود یک اطلاعیه برای توسعه شش فرودگاه. این مهم است که توجه داشته باشید که وجود دارد تفاوت بین ساخت یک اطلاعیه بر روی کاغذ و در واقع در حال توسعه یک پروژه موفق. تجربه یکی از پروژه های اخیر به نام UDAN منطقه فرودگاه و توسعه منطقه ای “طرح اتصال” (RCS)است که بسیار خوب است. طبق برخی گزارش ها میزان موفقیت این طرح کمتر از 20 درصد است. نگران سازمان های مسئول برای انجام حمل و نقل هوایی اصلاحات نیاز به درک که هواپیمایی بسیار روی حیله و تزویر و کسب و کار آنها مورد نیاز خواهد بود به طور بسیار حرفه ای است.

فضا یکی دیگر از بخش های که در آن پیشنهاد اصلاحات به وضوح نشان می دهد که دولت بسیار مشتاق به ایجاد یک فضای داخلی میباشد. ساخت geospatial اطلاعات جمع آوری شده توسط هند از سنجش از دور ماهواره ای شبکه های موجود برای صنعت داخلی است که بسیار در انتظار اصلاحات. در حال حاضر صنایع مختلف در حال تهیه چنین داده ها از سازمان های خارجی در یک هزینه بسیار بالا. مفید دیگر تصمیم در مورد اجازه استفاده از ISRO تست امکانات به بخش خصوصی است. این امر فوق العاده کمک به این فضا راه اندازی بخش.

همه در همه, اصلاحات اعلام شده توسط دولت را با ارائه یک افزایش عمده در هند به طور کلی صنعتی اکوسیستم. دولت گرفته است گام اول است. موفقیت دولت نیت خواهد بود بسته به اینکه چگونه کارآمد سازمان های مختلف اجرای این مادر همه اصلاحات است.

(نویسنده است عضو ارشد MP-IDSA, New Delhi. نظرات بیان شده شخصی هستند.)

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>