افغانستان می گوید: هند یکی از بزرگترین کمک کنندگان در بازسازي; رد طالبان اتهامات

کابل, مارس 18

هند یکی از افغانستان بزرگترین اهدا کننده سازمان ملل در این کشور جنگ زده را بازسازي و دهلی نو شده است حمایت از روند صلح دولت تأکید کرده است.

رد طالبان گفته است که هند شده است بازی یک نقش منفی در این کشور در 40 سال گذشته, سخنگوی وزارت امور خارجه اسدالله ولوالجي ، گفت که روابط افغانستان با هند در چارچوب های بین المللی و بر اساس احترام متقابل است.

هند بوده است ذینفعان کلیدی در روند صلح و آشتی در افغانستان است. شده است حمایت از ملی به پروسه صلح و آشتی است که افغانستان به رهبری و مالکیت افغانها و افغانستان کنترل می شود.

Hewad گفت: رادیو آزادی است که تا کنون هند شده است به همکاری در توسعه و بازسازی مناطق است و انتظار می رود برای کمک به روند صلح نیز هست.

“هند یکی از بزرگترین کشورهای کمک کننده و کمک به افغانستان در توسعه و بازسازی مناطق ما قدردانی خود را از همکاری است. انتظار ما از هند و دیگر کشورهای همسایه به بازی در یک نقش قابل توجهی در افغانستان” Hewad گفت.

معاون قطر مبتنی بر ولایت سیاسی دفتر ملا عباس Stanekzai به تازگی ادعا کرد که در طول دو دهه گذشته هند تنها همکاری و نگهداری روابط با کسانی که فاسد هستند و قرار داده شده است در قدرت های خارجی است و نه منتخب مردم افغانستان.

وی با اشاره به این که هند باید همکاری با روند صلح افغانستان.

ما نماینده برای صلح و آشتی و زلمی خلیل زاد تا به حال در مورد صلح افغانستان با مقامات هندی و به دنبال همکاری های خود را در طول سفر خود به هند است. خلیل زاد در دهلی نو در اوایل این ماه.

افغانستان و تحلیلگر سیاسی خالد سادات گفته رادیو آزادی است که اگر طالبان همچنان به چنین اظهاراتی از آن خواهد صدمه دیده افغانستان روابط دیپلماتیک در آینده است.

“طالبان نباید به خود این آزادی را به کشور و دولت در سطح, سخنان, آن را به عنوان پیامدهای منفی برای افغانستان در آینده است.

“و نکته دیگر این است که هند و پاکستان با داشتن دشمنی تاریخی و پاکستان در حال پخش است یک پروکسی نقش در افغانستان و طالبان در حال از متهم در حال پخش پاکستان پروکسی نقش در افغانستان و حمایت پاکستان به اعتقاد من این اظهارات طالبان در پاکستان تقاضا,” او گفت:.

سددت ال در ادامه گفت که با توجه به پروسه صلح با طالبان باید سعی کنید برای تقویت روابط خوب با همه کشورها به خود را در حال حاضر و در آینده پشتیبانی می کند.

روز دوشنبه افغانستان اقدام وزیر امور خارجه محمد Haneef اتمر ویدیو کنفرانس تماس با امور خارجی وزیر S Jaishankar. هر دو طرف در مورد مسائل مربوط به منافع متقابل از جمله کسانی که مربوط به اقتصادی و همکاری های امنیتی و پروسه صلح افغانستان.

در عین حال هند روز یکشنبه با استقبال از قدرت هسته ای میان رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب خود عبدالله عبدالله پس از ماه تلخ اختلافات بیش از نتایج سال گذشته انتخابات ریاست جمهوری تحت فشار قرار دادند که کشور را به یک بحران سیاسی است.

طبق این توافق غنی خواهد ماند به عنوان رئیس جمهور در حالی که عبدالله خواهد راس شورای عالی آشتی ملی (HCNR) است که موظف به سرب آینده مذاکرات صلح از جمله با طالبان.

شده اند وجود دارد جهانی نگرانی خود را از حمایت پاکستان از طالبان و دیگر گروه های تروریستی فعال در افغانستان است.

روز قبل از نوشتن با مذاکرات صلح میان آمریکا و طالبان هند منتقل به مغلوب ساختن پیشی جستن دولت که فشار بر پاکستان برای سرکوب شبکه های تروریستی فعال در خاک آن باید نگه داشته شود.

هند پشتیبانی است که توسط هدایت نیازها و اولویت های دولت و مردم افغانستان از فعالیت های انجام شده در همکاری با دولت افغانستان و پروژه های در حال گسترش در سراسر افغانستان در طیف گسترده ای از مناطق.

مهم ترین نماد هند کمک در بازسازی افغانستان شده است ساخت و ساز از چند منظوره افغانستان و هند سد دوستی (AIFD). این پروژه افتتاح شد, در ماه ژوئن سال 2016. این یک ظرفیت نصب شده از 42 مگاوات و تامین آب برای آبیاری 75,000 هکتار از زمین است.

بندر چابهار واقع در استان سیستان-بلوچستان استان در ایران است و زیرساخت های مهم توسعه پروژه در حال حاضر انجام شده توسط هر دو کشور هند و ایران برای افزایش دریا-زمین اتصال با افغانستان و منطقه آسیای مرکزی.

هند ساخته شده 218 کیلومتر جاده از زرنج به دلارام برای تسهیل جابجایی کالا و خدمات به مرز ایران. این بزرگراه تکمیل شده در سال 2010 متصل ايران با حلقه گل بزرگراه که لینک های کابل قندهار مزار شریف هرات و کندز.—PTI

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de