مالیات های قدیمی رژیم یا رژیم جدید: ساخت انتخاب هوشمند

مالیات دهندگان با صفحه اصلی وام, اقامت در اجاره-محل اقامت رایگان و ترجیح می دهند به کوچک و یا بدون سرمایه گذاری ممکن است پیدا کردن این طرح جدید مفید است.

توسط Shailesh کومار

این سال در حالی که ساخت خود درآمد اظهارنامه مالیاتی برای کارفرمایان به منظور کسر مالیات در منبع(TDS), مالیات دهندگان هستند رو به یک معضل منحصر به فرد یعنی اینکه آیا برای انتخاب سنتی قدیمی رژیم مالیاتی از این ادعا کسر مالیات و یا به دور از کسر مالیات و ادعای کاهش نرخ مالیات ارائه شده تحت اختیاری جدید نظام مالیاتی معرفی شده در امور مالی عمل 2020.

اخبار مرتبط

پیر رژیم مالیاتی
قدیمی نظام مالیاتی را فراهم می کند 3-لایه نرخ مالیات اسلب: 5% و 20% و 30% درآمد بالای 2.5 Rs لاخ به Rs 5 لاخ بالاتر از Rs 5 لاخ تا 10 تومان لاخ و درآمد بیش از 10 تومان لاخ بود. در حالی که محاسبه درآمد مشمول مالیات تحت پیر طرح افراد می توانند ادعا می کنند مالیات کمک هزینه مانند ترک سفر امتیازی (LTC), اجاره خانه کمک هزینه (مجموعه فعالان حقوق بشر) و برخی دیگر از هزینه. علاوه بر این استاندارد کسر تومان 50,000, کسر برای پرداخت بهره وام مسکن برای کسر مالیات صرفه جویی در سرمایه گذاری های مشخص شده در زیر فصل ششم یک و…. اجازه می دهد تا مالیات دهندگان برای کاهش مالیات خود را به سبقت گرفتن با سرمایه گذاری در طرح های خاص. این معافیت مالیاتی به میزان قابل توجهی کاهش درآمد مشمول مالیات.

مالیات جدید رژیم
جایگزین نظام مالیاتی ارائه می دهد شش اسلب با پایین نرخ مالیات اگر مالیات دهندگان چشم پوشی مجموعه ای از 70 معافیت و کسر موجود تحت قوانین مالیات بر درآمد (از جمله LTC HRA استاندارد کسر کسر تحت فصل ششم یک, و غیره.). جدید نرخ مالیات هستند: 5%, 10%, 15%, 20%, 25% و 30 درصد به صورت اسلب درآمد بالای 2.5 Rs لاخ به Rs 5 لاخ بالاتر از Rs 5 لاخ به Rs 7.5 لاخ بالاتر از 7.5 تومان لاخ تا 10 تومان لاخ بالاتر از 10 تومان لاخ به تومان 12.5 لاخ بالاتر از تومان 12.5 تا 15 تومان لاخ و درآمد بیش از 15 تومان لاخ بود.
درآمد به Rs 5 لاخ معاف است تحت هر دو رژیم های مالیاتی.

انتخاب
در آن نرخ مالیات پایین تر در رژیم جدید باید در نتیجه کاهش مالیات است. اما سود ارائه شده در قالب کاهش نرخ ثابت به بی اهمیت بود و گاهی اوقات منفی پس همان است counterpoised با حذف معافیت و کسر. کسانی که ساخته شده سرمایه گذاری به منظور ادعا می کنند مالیات نقش برجسته را پیدا خواهد کرد در رژیم جدید و جذاب.

مالیات دهندگان با صفحه اصلی وام, اقامت در اجاره-محل اقامت رایگان و ترجیح می دهند به کوچک و یا بدون سرمایه گذاری ممکن است پیدا کردن این طرح جدید مفید است. کاهش نرخ را نیز ترک بیشتر درآمد قابل تصرف در دست مردم که نمی توانند قفل وجوه خود را در تجویز سرمایه گذاری برای برخی از دلیل.

بر اساس بسیار گسترده ای محاسبه هر مالیات دهندگان ادعا کسر مجموع/ معافیت بیش از 2.5 Rs لاخ است به احتمال زیاد باقی می ماند مفید در طرح های قدیمی. مالیات دهندگان را مجبور به انجام تجزیه و تحلیل مقایسه ای از بدهی های مالیاتی خود تحت عنوان به خوبی به عنوان جدید رژیم. اگر مقدار قابل توجهی از معافیت های مالیاتی شد availed توسط مالیات دهندگان و سپس آن بهتر خواهد بود برای ادامه پرداخت مالیات تحت رژیم.

هنگامی که به انتخاب
افراد نداشتن درآمد کسب و کار باید چاره ای برای انتخاب بین پیر و یا طرح جدید در هر سال و در نتیجه ممکن است ورزش مفید تر گزینه پس از ارزیابی دقیق در هر سال. اما برای افراد با درآمد کسب و کار گزینه هنگامی که اعمال باید نهایی شود. حقوق و مزایای افراد اعطا شده گزینه ای برای انتخاب بین قدیمی و جدید از طرح در زمان ساخت اظهارنامه مالیاتی خود را به کارفرما به منظور از TDS. داشتن گفت که حتی اگر هر فردی بخواهد یک گزینه در زمان اعلام به کارفرما برای TDS او برای تغییر این گزینه را انتخاب کنید و یکی دیگر در زمان تشکیل پرونده ITR.

نویسنده مدیر Nangia اندرسن مشاوره. ورودی از Vasudha Arora

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de