این unnervingly آسان تجربه رانندگی در شهر نیویورک در حال حاضر

بدنام FDR درایو در امتداد شرق رودخانه مستعد ابتلا به تصادفی standstills طول کشش طولانی خود را مانند کفش های چوبی در تخلیه در حال حاضر احساس می کند بیشتر شبیه به یک Grand Theft Auto بازی. نشانه های این شهر را — سازمان ملل متحد, بروکلین, پل, بندر جنوبی خیابان و آن قد بلند و کشتی — نقل مکان کردن به گذشته مانند تابلوهای تبلیغاتی در کشور است.

Coronavirus تبدیل کرده تجربه عامل وسیله نقلیه موتوری در شهرستان. آن را به انجام آنچه سال از بحث بیش از جاده پیشرفت و احتقان قیمت گذاری و تلفات را افزایش می دهد نمی تواند.

با هیچ دفتر و یا دوستان برای بازدید و رو استرن سفارشات به خانه ماندن و در امان ماندن اکثریت قریب به اتفاق به طور منظم رانندگان باید سمت چپ وسایل نقلیه خود را بیکار ایجاد چیزی کاملا جدید: باز کردن جاده مایل و مایل از آن است.

از آن گذشته نمی البته; طبیعت از خلا متنفر و به همین سمت غرب و بزرگراه. رانندگان در حال حاضر دچار افزایش ترافیک از یک ماه پیش با خیلی بیشتر به دنبال مردم به عنوان سرمایه گذاری در خارج از قرنطینه با احتیاط از حمل و نقل عمومی.

اما در حال حاضر یک فضای خالی باقی مانده است. هیچ gridlock هیچ rush hour. فقط اعداد نورد بر روی odometre بهار بعد از ظهر flitting گذشته پنجره های هوشمند نقشه نمایش بسیار کوچک به رنگ زرد یا قرمز است.

تجربه رانندگی در این جاده ها می تواند نگران کننده است. این یک سورپرایز شیرین و لذت بخش تا زمانی که شما به یاد داشته باشید آنچه که آن را به ارمغان آورد در مورد چه هزینه.

رانندگی را از طریق شهرستان به معنی اینکه همیشه در آماده باش ناظر برای اتومبیل های دیگر دوچرخه جاگر و roadwork. تفرج در پشت چرخ روز دیگر با بسیاری از آن چیزهایی که وجود ندارد احساس به طور غیر منتظره ای شدید — دزدکی و پر. افرادی که انجام آن برای یک زندگی گفت: روز خود را احساس متفاوت است.

“من پرواز به این شهر صادقانه گفت:” هارون Corpora, 24 یک راننده برای Procter & Gamble بود که گرفتن یک استراحت در محله چینی ها در چهارشنبه جلوتر از برنامه. “من وقت رفت و آمد رفته از حداقل 50 ساعت در روز به تقریبا نیمی.” او صحبت از یک سفر اخیر او در ون سفید راه هان سولو توصیف Millennium Falcon: “خیابان 67 به هوستون در, مانند, 12 دقیقه — من احساس می کردم راه رفتن بر روی هوا است.”

این تجربه روزمره قبل از قرنطینه زمانی که 12 دقیقه ممکن است شما یک بلوک یا دو و هنگامی که در حال حرکت ماشین برای تمیز کردن خیابان می تواند مانند یک کار پاره وقت. شهر نیویورک راننده شده است کاریکاتور, قرمز رو با تشدید و اعمال پرتاب چهار حرفی اتهامات retorts و برانکس سلام همه در حالی که نشسته و از قضا حرکت.

ترافیک داده ها را تائید می کند از شیشه جلو اتومبیل. تعداد وسایل نقلیه عبور از این شهر تونل ها و تلفات پل قطع شده است تقریبا نیمی از 920,018 در 5 مارس به 482,490 در مارس 12, با توجه به حمل و نقل متروپولیتن.

در همان زمان متوسط سرعت وسایل نقلیه افزایش یافته است. در midtown با توجه به شهرستان حمل و نقل در بخش سرعت تقریبا دو برابر 6.8 mph مارس 12 به 12.7 در روز دوشنبه.

در بروکلین و کوئینز بزرگراه که در آن جریان ترافیک تمایل به شبیه شلوغ پارکینگ و راش-ساعت سرعت به طور متوسط 13 مایل در ساعت در سال 2019 سرعت افزایش یافت و به یک چشم ظاهر 52 مایل در ساعت در اواخر ماه مارس و اوایل ماه آوریل با توجه به INRIX, حمل و نقل شرکت تجزیه و تحلیل.

جدیدتر اعداد نشان می دهد که ترافیک است که دوباره در حال افزایش است شاید به این دلیل نیویورکی که از ترس ویروس هستند اجتناب از جرم حمل و نقل.

متوسط راش-ساعت سرعت در بروکلین و کوئینز بزرگراه کاهش یافته است به 25 مایل در ساعت, با توجه به افزایش ترافیک و یا roadwork و یا هر دو. تعداد تخلفات ثبت شده در این شهرستان را سرعت دوربین های که تا به حال بیش از دو برابر در شروع مستند آغاز شده به سقوط نشان می دهد که ماشین به آرامی بازگشت و کم کردن سرعت.

روند رو به بالا می تواند شروع یک ترافیک کابوس — یک پیش نمایش از یک جمعیت است که نمی خواهد با استفاده از مترو باعث ازدحام گسترده و افزایش آلودگی و خطرات بهداشتی. این شهر به مدت طولانی تلاش برای بهبود کیفیت هوا خواهد بود بلافاصله معکوس اگر بیش از حد بسیاری از مردم تبدیل به ماشین.

اما در حال حاضر یک درایو را از طریق نزدیک به خیابان های خالی را می توانید جدید مناظر و دو طول می کشد.

تنها مرد بازی (درامز) در بشکه پلاستیکی در مقابل پلازا صدا انعکاس پایین خیابان پنجم. ویندوز از میله های ایرلندی و یا در غیر این صورت هنوز هم تزئین شده با shamrocks و leprechauns برای روز سنت پاتریک است که آنها را بسته است. نشانه ای در درب لونا Ristorante در خیابان توت بخوانید “هیچ پول در داخل است.”

در بروکلین به نوبه خود یک گوشه و نگاه کنید یک خط از مردم ایستاده 6 فوت از هم جدا و هنوز هم به عنوان سنگ نقاب دار در انتظار اجازه ورود به غذاهای کل. یک بار خنده دار — نیویورک انتظار صبورانه در آرام شکایت-رایگان خطوط بدون طناب مخملی یا سرآشپز مشهور در بینایی است که در حال حاضر روزمره است.

آن را نیز می تواند به نظر می رسد که با ترافیک رفته, بنابراین بیش از حد بود اساسی بشر آگاهی از ترافیک است. چندین بار در طی چند ساعت پیاده سرگردان یا lurched به خیابان با ماشین نزدیک است. یک مرد در یک پشم ونخ راه راه کت pedaled یک سیتی دوچرخه blithely از طریق یک نور قرمز بدون یک نگاه در خودرو با نزدیک شدن به سمت چپ خود را.

جیغ آژیر اضطراری وسایل نقلیه عملا ثابت یک ماه پیش کمتر بنابراین در حال حاضر, اما کمتر فوری با دیگر وسایل نقلیه سریعتر به خارج از آمبولانس راه تر از قبل.

Corpora, ون, راننده, با استفاده از یک آشنا مقايسه در این زمان هنگامی که توصیف کار خود را به دوستان.

“آخرالزمانی” او گفت:. “شما در حال پرواز کردن 278 و هیچ کس وجود دارد و آن را چهار ساعت بعد از ظهر.”

خیابان پارکینگ فراوان است که در محلات بود که در آن به طور معمول کمیاب است. فقط جلو تا به مقصد خود را و هاپ را مانند یک کارآگاه در پلیس نشان می دهد.

“هیچ کس در جاده ها گفت:” ژان-مارک هنری یک کارگر تحویل برای فدرال اکسپرس در یک آدرس در شرق برادوی در روز چهارشنبه. او از دور “تر و سریع تر به راحتی به او گفت:” اما او روز کاری نه کوتاه.

“در حال حاضر” او گفت: “ما باید بیشتر بسته است.”

c.2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>