تبتی تقاضای چین فاش سرنوشت پسر دور گرفته شده در ’95

پکن, مارس 18

تبت خود اعلام کرد دولت در تبعید ” شده 25 سالگرد ناپدید شدن یک پسر به نام به بودیسم تبتی دوم بالاترین رقم از طریق تماس در چین به حساب خود را محل.

تبت مجلس در شمال هند شناخته شده به عنوان Kashag گفت: پسر بچه ای به نام 11th Panchen لاما که گرفته بود را در سن 6 همراه با خانواده اش در سال 1995 ادامه داد: به رسمیت شناخته شده به عنوان تنها مشروع دارنده عنوان خود را.

چین که ادعا می کند تبت به عنوان قلمرو خود به نام دیگری پسر Gyaltsen Norbu به موقعیت و اعتقاد او به زندگی تحت کنترل دولت در سرزمین اصلی چین است و به ندرت دیده می شود ،

“چین ربودن Panchen لاما و اجباری انکار از هویت مذهبی و مناسب برای تمرین در صومعه خود نه تنها نقض آزادی مذهبی بلکه نقض فاحش حقوق بشر” در Kashag بیانیه ای گفت:.

“اگر چین ادعا می کنند که تبتیها در تبت لذت بردن از آزادی مذهبی است در نظر گرفته شود درست است و سپس چین باید با ارائه اطلاعات قابل اثبات در رفاه و محل 11th Panchen لاما” همراه با دیگران ،

این اختلاف عمدتا بر قدرت سیاسی و محرمانه آیین برای نامگذاری جدید Panchen لاما اعتقاد به تناسخ در جسم تازه از سلف خود.

دالایی لاما که فرار کرد به تبعید پس از قیام نافرجام علیه, چینی, حکومت در سال 1959 نام اصلی Panchen, Gedhun Choekyi Nyima با کمک تبت لمس روت در خواندن برتري و نشانه.

چین ادعای حلول تنها می تواند انتخاب شود با کشیدن تعداد زیادی از طلایی گلدان یک روش از آن استفاده می شود به انتخاب خود را نامزد تحت کنترل دقیق رسما الحادی حاکم حزب کمونیست.

به طور سنتی Panchen لاما به عنوان معلم و مشاور به دالایی لاما, بودیسم تبتی, بالاترین رهبر است که در حال حاضر 84 و متهم توسط پکن به دنبال استقلال تبت است. پکن ادعای تبت شده است بخشی از چین برای قرن ها اما بسیاری از تبتی می گویند آنها تا حد زیادی مستقل برای بسیاری از آن زمان است.

تبت لهاسا پایتخت شاهد یک هجوم گسترده مهاجران چینی و کل منطقه تحت سنگین امنیتی مستند افزایش قابل توجهی پس از خونین تظاهرات ضد دولتی در سال 2008 است که گسترش از طریق بسیاری از مناطق تبت در جنوب غرب چین.

با وجود درخواست از سازمان ملل متحد و دولت های خارجی و سازمان های چین هرگز ارائه هر گونه اطلاعات جامد در شرایط یا محل Gedhun Choekyi Nyima و خانواده اش گفت: تنها که آنها نگاه و نمی خواهید به تماس با جهان خارج است.

10 Panchen لاما زندانی شد چین و مرگ او در زیر برخی از آنچه در نظر مشکوک در سال 1989 پس از سخنرانی خواستار بیشتر مذهبی و اجتماعی آزادی برای تبتیها. — AP

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>