در نهایت یک مرحله برای زن آهنگسازان از ایران

اما یک عنصر باقی مانده است سازگار در سراسر سنت: تقریبا تمام موسیقی تشکیل شده توسط مردان است.

“اگر وجود دارد یک زن در یک کنسرت او یک بازیگر,” میثم نیلی, 28, به یاد می آورد در مصاحبه اخیر است.

با هم با او همکار ایرانی آهنگسازان آناهیتا عباسی, 35 و آیدا شیرازی, 33, میثم نیلی مجموعه ای از تغییر آن است. در سال 2017, آنها تاسیس ایرانی زن Composers Association, شناخته شده به عنوان IFCA است که اختصاص داده شده به حمایت از زن آهنگسازان ایران از طریق برنامه نویسی راه اندازی و راهبری.

سازمان رشد از میثم نیلی ایده برای سازماندهی یک کنسرت موسیقی ایرانی زن آهنگسازان. او فکر آن خواهد بود دشوار است به آمده تا با نام و دعوت عباسی و شیرازی که او تا به حال ملاقات از طریق رسانه های اجتماعی برای کمک به او اشفتگی فکری موقتی. به تعجب خود را, آنها به سرعت ذکر شده بیش از دو ده.

“ما هرگز فکر بسیاری وجود دارد” عباسی در مصاحبه ای گفت:. “بنابراین ما تصمیم به انجام کاری بیش از این کنسرت.”

پس از خود رویداد برای اولین بار در ملی خاک اره در بروکلین نیویورک در مارس 2018 که در آن بنیانگذاران ملاقات در فرد برای اولین بار IFCA فهرستی از تقریبا دو برابر شده شامل جوانتر صداهایی مانند کیمیا یزدی به عنوان به خوبی به عنوان متخصص در سازهای موسیقی سنتی مانند کمانچه بازیکن نیلوفر شیری. عضویت در امتداد سراسر شمال امریکا و اروپا و بخش هایی از آسیا و فراگیر قابل ملاحظه مهاجر; فرهنگی و سیاسی و کار به عنوان یک آهنگساز در داخل ایران است که به چالش کشیدن در بهترین حالت حتی بیشتر از آن برای زنان است.

تنها در چند سال گذشته معاصر موسیقی صحنه از انواع شروع به ریشه در ایران با تشکیل بلند پروازانه تهران جشنواره موسیقی بین المللی در سال 2016 و علاوه بر این از کارشناسی ترکیب درجه در آن شهر دو دانشگاه بزرگ. به طور سنتی ایرانی آهنگسازان به دنبال موسیقی, تحصیل در خارج از کشور.

عباسی, میثم نیلی و شیرازی همین, هر چند آنها در زمان مسیرهای مختلف. میثم نیلی به ایالات متحده سفر کرد و رفت به Goucher کالج; عباسی مورد مطالعه در اتریش و شیرازی در ترکیه است.

عباسی که در شیراز و که دانش موسیقی معاصر به طور موثر به پایان رسید با شونبرگ قبل از ترک ایران به یاد می آورد جدید-کنسرت موسیقی با حضور او شب قبل از کنکور در گراتس. “پس من باید زمین مناسب آن را مانند مغز من بود, ذوب,” او گفت:. “من آنقدر شوکه شده بود که من رو از دست داده سرگردان در شهر است که شب.”

میثم نیلی — که تا به حال برخی از تجربه پس از جنگ جهانی دوم, avant-garde گرایش پیدا موسیقی Missy Mazzoli, آمریکا, آهنگساز, متولد در سال 1980 تحول است. “من متوجه شده است که triad ها ملاقات میکند قابل قبول” او گفت: wryly.

این سه نفر در حال حاضر از اتمام دکترا در ترکیب در ایالات متحده پیدا کرده اند و موفقیت قابل توجهی با یک جریان ثابت از کمیسیون و اجرای برنامه. در سال گذشته میثم نیلی دریافت کمک مالی از سازمان تجارت Opera امریکا برای کار در حال پیشرفت “ما بی حد و حصر” که dramatises پی اعتراض 2009 انتخابات ریاست جمهوری ایران.

این سبک از IFCA بنیانگذاران قطعا متفاوت را منعکس سازمان زیبایی و تنوع است. که در آن شیرازی “سایه یک برگ در آب” تشکیل شده برای گروه Dal Niente, آشکار با شور و مشورت صحبت کردن در یک زبان موسیقی است که زمزمه و آه عباسی “در هم تنیده فاصله” به سفارش harpsichordist ماهان اصفهانی, با بهره گیری الکترونیکی دستکاری و spatialisation برای تبدیل ظریف صدای ساز خود را به چرخش توده ها از شدت تعجب آور.

“همه آنها با نوشتن بسیار سبک متمایز و ارتباط آنها به نظر من یک راه برای آنها را برای تقویت هر یک از دیگر صداها” گفت: راس Karre یک ضربی و یک مدیر هنری بین المللی معاصر گروه شناخته شده به عنوان یخ با آنها IFCA توسعه مداوم همکاری.

“این آهنگسازان گرفته اند ابتکار عمل را به سیستم عامل خود” Karre گفت. “ما نه آنقدر جرقه که ما فقط در تلاش برای اضافه کردن سوخت به آتش.”

در ماه اوت گذشته, یخ انجام شده موسیقی توسط IFCA اعضای مشتاق مرکز لینکلن مخاطبان به عنوان بخشی از این گروه را از اقامت در بیشتر موتزارت جشنواره است. در همان کنسرت آنها ارائه فیلم کوتاه پرتره از IFCA بنیانگذاران; سرانجام Karre گفت: آنها برنامه ریزی برای گسترش این مجموعه مستند شامل آهنگسازان دیگر. یک کنسرت برنامه ریزی شده توسط این دو گروه در این ماه لغو شد به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس بنابراین در 22 مه این گروه را جریان بیشتر موتزارت کنسرت در آن کانال یوتیوب.

IFCA همچنین همکاری در سال گذشته با مکعب — یک ساکسیفون, گیتار, پیانو و کوارتت سازهای کوبه ای — به یک جفت از کنسرت با موسیقی با الهام از شعر ایرانی شاعر فروغ فرخزاد اولین بار به عنوان بخشی از مرکز کندی مستقیم زمان جشنواره و بعد از آن در رولت در بروکلین. کنسرت ویژه IFCA اول کمیسیون از آهنگسازان Farzia Fallah, Mahdis گلزار کاشانی و نیلوفر Habibian.

“این یک پایاپای تجربه برای این جمعی به بیرون رفتن از راه خود را و کمک به ما برنامه” گفت: ارین راجرز مکعب را نوازنده ساکسیفون. “و این قطعه همچنان به زندگی در ما کارنامه.” مکعب است که در حال حاضر کار با فلاح به منظور توسعه یک نسخه گسترش یافته از “خالی اکو” که آنها برای اولین بار در سال گذشته است.

IFCA بنیانگذاران امید به توسعه بیشتر مربیگری رسمی برنامه در آینده در امتداد خطوط Mazzoli و الن رید لونا ترکیب آزمایشگاه با تابستان کارگاه های آموزشی و کلاس های کارشناسی ارشد با زن آهنگسازان در ایران. این فرصت های آموزشی حیاتی هستند. مطالعه در مورد موسیقی غربی به عنوان یک نوجوان شیرازی گفت: “این هرگز به من رخ داده است که ترکیب چیزی است که من می تواند انجام دهد” اضافه کردن “وجود دارد هیچ آهنگسازان در اطراف من.”

در حال حاضر این طرح در دائم نگه دارید چون از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت 2017, سفر بان کی مون. با این وجود, عباسی, میثم نیلی و شیرازی مربی با این حال آنها می توانید به اشتراک گذاری, فرصت های عملکرد و ارائه مشاوره حرفه ای از طریق رسانه های اجتماعی به مشتاق آهنگسازان در ایران و تنظیم به برخی از آهنگسازان جوان موسیقی ثبت شده است.

“ما باید خیلی دسترسی به تازه نوازندگان در اینجا” میثم نیلی گفت. “این برای ما مهم است که قادر به اتصال است که به افرادی که لازم نیست که دسترسی داشته باشید.”

c.2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de