Coronavirus امداد بسته: Covid کشاورزی-اصلاحات نیمه پخته

What is certain is that in the present crisis, private investment is unlikely to flow for capacity building in agri-infrastructure. آنچه مسلم است این است که در حال حاضر بحران سرمایه گذاری بخش خصوصی بعید است که به جریان برای ظرفیت سازی در کشاورزی و زیرساخت ها است. (تصویر نماینده)

توسط Sanjib Pohit

در Covid-19 امداد بسته های سرمایه گذاری, وزیر Nirmala Sitharaman متمرکز در تعدادی از ظرفیت سازی برای بخش کشاورزی—مانند کشاورزی زیرساخت های صندوق برای تقویت به اصطلاح مزرعه-دروازه زیرساخت ها از جمله تدارکات و پشتیبانی از ذخیره سازی برای فاسد شدنی مزرعه تولید formalisation از میکرو مواد غذایی شرکت پشتیبانی دریایی و آبزیان دامپروری و گیاهی کشت و اضافی اضطراری سرمایه در گردش به کشاورزان از طریق NABARD, در میان دیگران. بسیاری از این ها بخشی از توصیه های DFI کمیته که به دروغ شده اند با وزارت مالیه برای مدتی.

اخبار مرتبط

FM نیز در زمان این فرصت را به اصلاح کشاورزی تولید و بازاریابی کمیته (APMC) ساختار و ایجاد یک فعال کردن چارچوب قانونی برای کشاورزان است. انتظار این است که اصلاح/لغو قانون افزایش قیمت برای تحقق کشاورزان توسط deregulating انتخاب, کشاورزی, مواد غذایی از جمله غلات و حبوبات و روغن های خوراکی و روغنی و پیاز و سیب زمینی. تدوین مرکزی قانون را در مورد کشاورزی, بازاریابی اصلاحات است که انتظار می رود به ارائه بازاریابی انعطاف پذیری به کشاورزان به فروش محصول خود را در بازار انتخاب خود را که در آن قیمت بالا است. خصوصی سرمایه گذاری خواهد شد و جریان به این بخش برای ایجاد ظرفیت سازی و غیره—این است که در حال حاضر نه آینده با توجه به حضور APMC عمل می کنند. این یکی دیگر از موعد توصیه DFI کمیته.

در حالی که وجود دارد مغالطه در APMC قانون لغو/اصلاح آن است که تنها یک بخش کوچک از این بازی است. بیشتر مراحل بتن مورد نیاز برای استخراج از مزایای آن است. آنچه مسلم است این است که در حال حاضر بحران سرمایه گذاری بخش خصوصی بعید است که به جریان برای ظرفیت سازی در کشاورزی و زیرساخت ها است. از آن خواهد شد حداقل یک سال قبل از خصوصی سرمایه گذاری جریان خواهد شد. نگران کننده تر این است که سرمایه گذاری بخش خصوصی ممکن است جریان در همه کشاورزان ممکن است بدتر اگر ما بیهار به عنوان مثال!

اجازه بدهید توضیح دهم. بیهار دولت در زمان جسورانه تصمیم به لغو APMC قانون در سال 2006. معامله گران مجاز به خرید محصولات کشاورزی به طور مستقیم از کشاورزان و هزینه های بازار است نه وضع در خرید.

آیا این اصلاحات بهبود بهره وری قیمت در Bihar را agri-بازار ؟ با لغو APMC عمل انتظار می رود که دولت را دانه بازارهای یکپارچه در بیهار و همچنین با ملی بازار. کشاورزان به فروش به معامله گران در هر بخشی از بیهار و در جای دیگر در کشور است. این مفهوم را میرسانند که وجود دارد این است که قیمت موثر انتقال بین دانه بازارهای داخل دولت و از این رو بهتر است که قیمت دریافت شده توسط کشاورزان است. متاسفانه NCAER مطالعه کشاورزی, تشخیص عیب برای ایالت بیهار در هند نشان می دهد که این اتفاق رخ نداد تا 2019, طول نزدیک به 13 سال است.

پس از APMC عمل لغو شد در سال 2006 آن را انتظار می رود که سرمایه گذاری های خصوصی را ایجاد بازارهای جدید و تقویت امکانات موجود. در مقابل این وضعیت در سطح زمین بهبود یافته است. بحث گروهی متمرکز با کشاورزان و معامله گران نشان داد که بازارهای کشاورزی در آن قرار دارد دور از روستاها. همچنین گزارش شده است که هزینه های ذخیره سازی در خصوصی انبارها بسیار بالا است و آن را دشوار است برای بسیاری از کشاورزان به ویژه حاشیه و آنهایی که به استطاعت آن را.

حتی پس از لغو APMC عمل بیش از 90% از خروجی از محصولات کشاورزی از جمله برنج, گندم, ذرت, عدس گرم خردل و موز است فروخته شده در این روستا به معامله گران و عوامل کمیسیون. کشاورزان گزارش شده که آنها را در یک قیمت عادلانه برای محصولات کشاورزی خود را تولید کند. اکثر کشاورزان گزارش داد که شرایط بد اقتصادی و نیاز به پول نقد فوری پس از برداشت محصول آنها را وادار به فروش معامله گران در قیمت پایین تر. بیشتر دولت در بازار امکانات موجود در نزدیکی این روستا است. حتی اگر کشاورزان را از تولید خود را به دور بازار به حیاط آنها با مشکل پرداخت اضافی (رشوه) به کمیسیون عوامل است.

کشاورزان همچنین می توانید فروشگاه, تولید در خانه های خود به دلیل عدم وجود فضای لازم و شرایط ذخیره سازی—انجام می دهند تا خطر فساد دانه. آنها مجبور به فروش در قیمت است که معامله گران در حال حاضر به ارائه. البته این وضعیت بدتر است در بیهار با توجه به سطح پایین مشارکت سازمان های دولتی در خرید. این وضعیت ممکن است به دست آمده در دیگر ایالت های هند, بیش از حد, اگر دولت تدارکات فعالیت های بانكی آمده با توجه به لغو این قانون است.

به این ترتیب قدرت چانه زنی یک کشاورز کوچک است vis–a-vis یک معامله گر. برای افزایش قدرت چانه زنی دولت باید برای ترویج و تقویت کشاورز تولید کننده سازمان (FPOs). گروه بازاریابی نه تنها باعث کاهش طول کانال های بازاریابی و هزینه های بازاریابی و همچنین افزایش کشاورزان صدای. وجود دارد نیاز به حرکت از مرحله “اسمی FPOs” به “کاربردی FPOs”.

قرارداد کشاورزی را فراهم می کند امن بازار با تضمین قیمت محصولات کشاورزی. این مهم است به خصوص برای رشد محصولات فاسد شدنی مانند سبزیجات. در حالی که FM است فعال در اصلاح APMC عمل او به خوبی می تواند به معرفی مدل کشاورزی قرارداد عمل می کنند. این را در ارائه یک سطح میدان بازی برای هر دو تولید کنندگان و کشت و شرکت های تجاری.

نویسنده استاد NCAER. دیدگاه شخصی

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net