خالی وسط صندلی? بستگی دارد که کشور شما در حال پرواز در

سیدنی/پکن/Helsinki, مارس 19

در تایلند شما می توانید غذا یا آب در حال پرواز است و باید پوشیدن ماسک. در مالزی و اندونزی هواپیما باید نیمه خالی. در ایالات متحده و اروپا آن را اجباری برای شرکت های هواپیمایی به ترک صندلی میانه باز است.

اقدامات برای جلوگیری از گسترش coronavirus را تغییر داده اند که چگونه مردم سفر به پکن ساکن فنگ Xueli, 26, یافت که او در زمان یک پرواز داخلی در این ماه. هواپیما پر بود – مجاز تحت چینی قوانین.

“ما نیاز به پوشیدن ماسک در طول پرواز وجود دارد و PA اطلاعیه اساسا درخواست برای همکاری های ما با این ضد ویروس-اقدامات در جای خود قرار داده ساخته شده است که من کمی عصبی” فنگ گفت. “شما همچنین نیاز به رفتن را از طریق بسیاری از متوسط چک و چک امنیتی هنگام ترک فرودگاه.” مسافران خطوط هوایی و فرودگاه ها در حال دست و پنجه نرم کردن با یک چیز درهم و برهم از قوانین در جای خود قرار داده و در طول همه گیر است که پرواز های مختلف در تقریبا در هر کشور است.

“هنگامی که پرواز شروع مجدد شما در حال حاضر در برابر ساعت. هنوز هم وجود دارد نهفته ترس از سفر” گفت: Subhas منون رئیس انجمن آسیا و اقیانوسیه شرکت های هواپیمایی. “آن را نمی تواند چنین صاف عبور هنگامی که شما مسافرت به خاطر همه اقدامات که در حال رفتن به معرفی می شود.” کمی بیش از یک سال پس از ناهموار ملی در پاسخ به این پایه از بوئینگ 737 MAX صنعت است یک بار دیگر رو تکه تکه قوانین و مقررات.

آخرین ماشه برای چنین تغییرات گسترده در راه خطوط هوایی عمل شد و در سال 2001 حملات در ایالات متحده آمریکا است که در طلیعه اقدامات امنیتی جدید.

“مردم جهان باید درک الزامات امنیتی که پس از 9/11. ما می خواهم برای دیدن این نوع از استاندارد پروتکل” گفت: Boeing معاون رئیس جمهور Mike Capps, رهبر بوئینگ با اعتماد به نفس سفر ابتکار.

پردازنده خدمات در حال تغییر است بیش از حد. کسب و کار کلاس وعده های غذایی پس از یک نقطه فروش برای حق بیمه حامل استخدام سرآشپزها مشهور شده است کاهش می یابد به قبل از بسته بندی اقلام در حامل از جمله امارات متحده عربی هوایی کانادا و بریتیش ایرویز.

اتوماسیون نیز افزایش می یابد به عنوان حامل مانند خطوط هوایی کوانتاس Ltd درخواست مسافران برای بررسی در آنلاین برای محدود کردن تماس با کارکنان و سایر آگهی.

“بیش از همیشه در این صنعت کار می کنند به سمت چشم انداز به طور کامل تلفن همراه را فعال کنید سفر” گفت: Sumesh پاتل از تکنولوژی ارائه دهنده سیتا که امیدوار به بهره مندی از این روند است.

خالی وسط صندلی?

در هواپیما یکی از بزرگترین بحث شده است که آیا وسط صندلی باید خالی است.

که می تواند هواپیما به دو سوم از ظرفیت عادی نیست و به اندازه کافی برای بسیاری از شرکت های هواپیمایی را به سود بدون افزایش کرایه.

عفیف Zakwan, 20, به تازگی در زمان یک شرکت هواپیمایی مالزی, پرواز داخلی بود که معاف از نیاز به پرواز نیمه خالی.

او گفت که او راحت بودن در تمام پرواز های داخلی, اما نمی خواهد در نظر گرفتن پرواز بین المللی در حال حاضر.

“همانطور که بیشتر و بیشتر مردم سفر به هر دلیل اعتماد به نفس و قدرت کلمه از دهان تجارب را شکل… بازیابی گفت:” Mayur پاتل از داده های شرکت OAG حمل و نقل هوایی.

یک مقام رسمی در ژاپن هواپیمایی کشوری اداره گفت: این موضوع از باز وسط صندلی که می تواند ایجاد ناعادلانه مزایای در صورت استفاده به طور یکنواخت بود “بحث و جدل”.

“این بسیار مهم است که کشورهای که در آن پروازهای ترک هماهنگ کردن پاسخ خود را با کشورهای که در آن آنها می رسند” گفت: این رسمی بود که مجاز به صحبت علنی.

با وجود تماس برای استانداردهای مشترک برخی از کشورهای در حال استفاده از قوانین خود را فقط به شرکت های هواپیمایی ثبت شده در کشور خود را در حالی که دیگران در حال استفاده از آنها را به حامل های خارجی است.

ما حامل در میان کسانی که نیاز به مسافران و خدمه به پوشیدن صورت پوشش و همچنین تایید متوسط چک.

در اروپا شرکت های هواپیمایی تا حد زیادی مقاوم در برابر تماس به ترک وسط صندلی خالی اما باید به اطلاع عموم تغییرات دیگر طراحی شده است برای اطمینان مسافران است.

“شما باید به یاد داشته باشید یک هواپیما است نه محل طبیعی برای فراموش اجتماعی-دورى بنابراین شما نیاز به کاهش خطرات بهداشتی به وسیله دیگر و ماسک صورت یک مثال خوب از کسانی که به معنی” Finnair Plc اجرایی کنند به شیوه ای که گفته شد ،

ایسنا

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net