هند-نپال روابط: کارشناسان هر دو طرف برای حل و فصل Kalapani و Lipulekh مسائل مرزی دوستانه

India-Nepal ties, Kalapani, Lipulekh boundary, Lipulekh Pass, india nepal china tri junction, Nepalese Prime Minister, Ministry of External Affairs,kathmanduهند خواست نپال به حل و فصل مسائل از طریق دیپلماتیک دیالوگ و برای ایجاد یک فضای مثبت. (منبع عکس: PIB)

اختلاف بیش از Kalapani و Lipulekh بین هند و نپال است که جلوه ای از وخامت روابط بین دو کشور. آن را به نقطه ای رسیده که در آن نپال تصمیم به ترسیم آن نقشه رسمی و بدون در نظر گرفتن طرف دیگر به اعتماد به نفس. “این امر می تواند به نفع دو کشور برای جلوگیری از تشدید مسائلی از این قبیل. کوچکتر کشور است که همیشه زیر سایه خیالی ترس از آن بزرگ می داند. هند باید حل و فصل این موضوع دوستانه از طریق دو جانبه گفت و گو و مذاکرات” کارشناسان نشان می دهد. هر چند هر دو کشور سهم از 1800 متر-باز مرز نپال را آغاز کرده است ابراز مخالفت هند ادعا می کنند بیش از 400 کیلومتر مربع مساحت در هند-نپال-چین tri-تقاطع است که در غرب نپال و یکی دیگر از 140 کیلومتر مربع مساحت Susta واقع در جنوب نپال.

این Lipulekh عبور از یک منطقه کوهستانی عبور کند و در واقع Kalapani منطقه و در 2015, نپال را مطرح کرده و اعتراض در هند-چین توافقنامه تجارت از طریق تصویب. بود و پس از آن بیش از حد ادعا کرد که توافق نقض ارضی و حاکمیت.

اخبار مرتبط

کارشناسان Views

به گفته پروفسور راجان کومار, مدرسه بین المللی مطالعات JNU: “در یک سطح فنی این بحث در مورد منشاء رودخانه کالی (Mahakali). نپال ادعا می کند که این رودخانه سرچشمه در Limpiyadhura و نه از جریان که می آید به Kalapani از کالی معبد به عنوان مدعی با هند است. نپال را نشان می دهد نقشه های تاریخی از قرن 19 به حمایت از ادعای خود را. این ادعا اما, مورد مناقشه با هند با نشان دادن آن نقشه های خود را. این نقشه رسمی نپال را شامل نمی شود این سرزمین تا این دهه است.”

هنگامی که این بحث شروع کنم ؟

“این فوران که نپال اعتراض به ساخت و ساز از جاده های هند از Dharchulain Pithoragarh به Lipulekh تصویب نزدیکی نپال-چین مرز. ارتش هند دارای پایه آن در Kalapani پس از 1950s. این آبشار در مسیر زیارت به کایلاش Mansarovar. در موافقت نامه های تجاری بین هند و چین, Lipulekh تصویب شد به وضوح ذکر شده” مشاهده پروفسور راجان.

بنابراین ادعای نپال پشتیبانی نمی شود یا با کنترل واقعی یا قانونی اسناد تاریخی. به گفته پروفسور راجان “واقعیت این است که مرز بین هند و نپال باقی مانده اند unguarded و متخلخل نیز پیچیده و مهم است. وابسته به نقشه کشی reassertion اشاره به دو چیز است: وجود دارد در حال رشد ضد هند احساسات در نپال و دوم نپال ضمنی حمایت از چین است.”

می گوید: پروفسور آجی Dubey, صندلی ویژه مرکز ملی مطالعات امنیتی JNU “بودن گوشه جهان, چین در حال حاضر با استفاده از وزن خود را با نفوذ در کشورهایی مانند هند به متوسط موقعیت خود را بر روی آن مسئول coronavirus بیماری همه گیر. همچنین اعمال فشار بر کشورهایی مانند نپال که پکن در نظر گرفته شده است به یک اهدا کننده.”

“نپال است که cajoled به انتخاب مسائل با هند و آن پیدا کردن آن آسان به موقعیت با چین به مخالفت هند تاریخی و فرهنگی و جغرافیایی وزن در کاتماندو که آن کشور می بیند به عنوان یک چالش واقعی” پروفسور Dubey می افزاید.

های خود انداز Ranjeet کومار, روزنامه نگار ارشد و چین دیده بان می گوید: “این موضوع از مرز علامت گذاری در Lipulekh منطقه هند و چین و نپال trijunction شده است طولانی از دهه. هند باید مراقبت برای حل و فصل این موضوع بسیار زودتر. نپال شده است و قادر به تبدیل یک موضوع غیر به یک موضوع که هند دیپلمات باید visualised طولانی در پیش است. به خصوص که نپال است که به دنبال به سمت چین برای عمیق تر تعامل و نادیده گرفتن آن قرن قدمت فرهنگی و اجتماعی روابط با هند است.”

در نظر او “اگر چین به طور مستقیم از اظهار نظر در این اختلاف آن وزارت خارجه توصیف کرده است این موضوع مربوط به هند و نپال. اما در پشت درهای چین به طور گسترده ای اعتقاد بر این بود تحریک نپال سیاستمداران و دولت به با چنگک جمع کردن اختلافات ارضی با هند است. راه چینی سفیر نپال است دخالت در نپال سیاست است نشانه ای کافی است. سفیر چین دیدار اخیر با بالا نپال سیاستمداران برای مدیریت شورش در برابر نپال نخست وزیر باید هشدار برای هند ایجاد امنیت . این نشانه کافی است که چینی گرفتن در نپال قوی تر شدن است. نپال سیاستمداران به نظر می رسد به شدت تحت تأثیر چینی دیپلمات.”

به نظر می رسد به توافق ملی در نپال بیش از اختلافات با هند است . ضد هند تظاهرات در نپال است به طور منظم پدیده و هند را به ظرافت مدیریت این موضوع در بالاترین سطح دیپلماتیک. هند را به ببینید که چین قادر به بهره برداری از ضد هند احساسات در نپال.

“با در نظر چین را افزایش دخالت در امور دولت نپال هند دیپلماسی باید دوراندیشی به درستی مدیریت تفاوت با نپال” رانجیت کومار نتیجه می گیرد.

آنچه که در هند ایستاده ؟

رسمی سخنگوی وزارت امور خارجی (MEA), Anurag پژو نامیده می شوند نپال اقدام یک جانبه عمل ” هنگامی که آن گنجانیده شده Limpiyadhura, Lipulekh و Kalapani در آن تجدید نظر در نقشه های. این مناطق همواره بخشی از سرزمین های هندی.

در پاسخ به رسانه ها نمایش داده شد Srivasatava اظهار داشت که “این یک حرکت است و نه بر اساس حقایق تاریخی و یا شواهد. و مصنوعی مانند بزرگ شدن خاک خواهد شد توسط هند است.”

هند خواست نپال به حل و فصل مسائل از طریق دیپلماتیک دیالوگ و برای ایجاد یک فضای مثبت.

دولت خواست نپال به “خودداری از چنین ناموجه وابسته به نقشه کشی و ادعای احترام به هند حاکمیت و تمامیت ارضی.”

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de