داستان واقعی پشت PM مودی مگا MSME فشار

On May 13, finance minister Nirmala Sitharaman promised credit guarantees and sans collateral loans amounting to Rs 3 lakh crore.در مارس 13, وزیر دارایی Nirmala Sitharaman وعده داده شده حداقل تضمین های اعتباری و بدون وثیقه وام به مقدار Rs 3 لاخ کرور.

توسط Makarand R Market Squared Nh

ما در واقع شاهد سابقه در ساخت اما بازسازی? و در یک مقدار بزرگتر مقیاس بزرگتر? حداقل زمانی که آن را به یک کلید راننده نخست وزیر نارندرا فوق العاده “آوازی در مورد محلی” فشار: MSMEs. هالتر کوچک و متوسط و یا MSMEs دریافت کرده اند یک تلنگر در به تازگی اعلام کرد امدادی در مودی تومان 20 lakh کرور روپیه 2020 Atmanirbhar بهارات Abhiyan بسته است. در مارس 13, وزیر دارایی Nirmala Sitharaman وعده داده شده حداقل تضمین های اعتباری و بدون وثیقه وام به مقدار Rs 3 لاخ کرور. این گام جسورانه رود به نفع برخی از 45 لاخ MSMEs است که با هدف ترغیب محلی بهره وری و اشتغال است.

اخبار مرتبط

اما برای یک لحظه جدا از پیچیده سوال که آیا MSME نجات موفق خواهد شد اجازه دهید ما مکث به درخواست که در آن مودی MSME ایده می آید از. نظر من این است که منبع آن نهفته در خود را تجربه و آزمایش به عنوان وزیر گجرات. مودی شد گجرات سانتی متر در یک جای غیر منتظره شیوه ای در سال 2001. سپس سانتی متر Keshubhai پاتل در سلامت فقیر. این بوج زلزله که ساعت ذکر شده در بحث خود در مارس 12 ویران کرده بخش هایی از شمال گجرات. پاتل نادرست از بحران تا به حال شده است به طور گسترده ای مورد انتقاد قرار گرفت. مودی خواست به درگیری کاهش یافته است معاون سانتی متر پست. سوگند در 7 اکتبر سال 2001 او برنده راجکوت انتخابات سال بعد توسط یک حاشیه باریک از 14,728 آرا شکست خود را در کنگره رقیب Ashwin مهتا.

وقتی که من تعداد بازدید راجکوت در مارس سال 2003 من کاملا به عقب گرفته شده توسط آن تغییر و تحول است. من از دیدن این خواب آلود توپی Saurashtra از اواخر 1970s. آن استفاده می شود به پایین شکسته کثیف و پر جمعیت با بد زیرساخت ها و امکانات. جدا از کاخ های قدیمی و چند آثار عظمت از آن شاهزاده گذشته تمام شهر یک ظرف غذا بود. مودی به حال تعمیرشده آن را کاملا به عنوان او تا به حال بسیاری از گجرات. نه تنها Kutch بازسازی شده, اما, وجود دارد, قابل توجه برنامه را Narmada آب حق را به گرد و خاکی دشت Saurashtra.

به عنوان من در سفر دولت متوجه شدم که در بزرگراه بودند بسیار بهبود یافته است. زندگی روستایی بهبود یافته بود. تقریبا هر کس تا به حال یک ماشین یا دو چرخ فعالیت اقتصادی بود همه جا. در کنار جاده دیدم همه نوع از محصولات برای فروش قیمت باور نکردنی پایین از غرق سرامیک و توالت سفید محصولات از همه نوع خفاش کریکت حتی زدم دسکتاپ کامپیوتر کیت. هیچ اسکناس بدون مالیات; تنها پول نقد و حمل. وجود دارد قابل اعتماد بین خریدار و فروشنده پس از محصولات معیوب در واقع می تواند بازگشت.

بود که در ساخت همه این مسائل من میزبان? “شرکت های کوچک و متوسط” بود فوری جواب. در آن روز عملا هر کسی می تواند هر چیزی و فروش آن به هر قیمت فکر میکردند امکان پذیر است یا سودآور است. مودی طولانی نوبت به گجرات سانتی متر به پایان رسید و تنها در سال 2014 زمانی که او به دهلی نو به عنوان نخست وزیر هند. در این دوره دولت پیشرفت اقتصادی به عنوان قبل از هرگز. شاید مودی تومان 20 lakh کرور بسته اعلام کرد در 20:20 ساعت در سال 2020 انجام خواهد شد برای هند آنچه که او را برای گجرات در اوایل آواتار. حداقل این است که ما امید.

اگر به عنوان نشانه ظاهر می شود در CNBC وزیر از جاده های Nitin کرد توضیح داد که در 14 ماه مه که MSMEs می تواند موتور را به هند رقابتی جهانی, کاهش ما واردات و kickstarting اقتصاد در یک پست-Covid-19 جهان است. او تاکید کرد که اشتغال بود که چالش اصلی در کاهش اقتصاد است. چگونه برای جبران زیان کار عظیم و محرومیت رنج می برد ، از طریق MSMEs. او به عنوان مثال از اینکه چگونه قبل از Covid-19 بحران هند ساخته شده به سختی هر گونه تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) اما در حال حاضر فقط در دو ماه ما MSME تولید کنندگان افزایش یافته است به چالش. در ناگپور خود است که خود حوزه کرد گفت: کارآفرینان تولید شد و جهان-هوای با کیفیت در قیمت های بسیار رقابتی قیمت های زیر 600 تومان.

ظاهر می شود در همان برنامه اقتصاددان Venkatraman Anantha Nageswaran به یاد بینندگان که تسکین گسترش باید به میکرو کوچک و متوسط کشاورزان و کشاورزی و کسب و کار. انگور رشد می گویند در ناسیک باید قادر به فروش خانه خود را تولید کند که در آن او می خواهد به هر قیمتی او ممکن است بخواهید.

این همه برای تلفن های موبایل واقعا خوب است اما یکی از بزرگ بگیر که چند تن از کارشناسان سخن گفته اند. چگونه به علف هرز شایسته و ماندگار از نالایق و کج? آن است که همه به خوبی به پرتاب پول در عدم کارکرد سیستم های, اما هیچ تضمینی وجود ندارد که پول به تنهایی این ترفند را انجام دهد. کمک به کسانی که کسب و کار است که باید بهتر به مرگ طبیعی مرگ شبیه به شلاق ضرب المثلی اسب مرده. پول از دست خواهد رفت و اسب را نمی شود احیا کرد یا نه.

با اطمینان از وام دهندگان که دولت را بازپرداخت وام اگر MSME دچار تزلزل هستند و ما نه باز کردن جعبه پاندورا? وام گیرندگان بی پروا در تبانی با فاسد دهندگان هزینه خواهد شد خزانه ضرر و زیان بالغ بر lakhs از کرور. بسته به عبارت دیگر تنها می توانند به کار اگر با وجدان و مسئول وام دهندگان خود را انجام علت سعی و کوشش قبل از اعطای وام از ما پول است. مثل همیشه ما در هند هرگز صحبت از کیفیت آن است که آیا افراد و یا کسب و کار. بدون کنترل کیفیت بی رویه امداد اقدامات ممکن است به عنوان بد به عنوان امداد رسانی در همه است.

این Atmanirbhar بهارات Abhiyan بسته یک ایده عالی است. اما اگر ما موفق یا شبهه در اجرای آن می تواند تبدیل به یک فاجعه بزرگ.

نویسنده مدیر IIAS Shimla. دیدگاه شخصی

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de