ما به فروش تایوان $180 میلیون ارزش اژدر

Taipei, مارس 21

دولت آمریکا اعلام کرده است کنگره امکان فروش اژدر پیشرفته به تایوان به ارزش حدود $180 میلیون یک حرکت به احتمال زیاد به بیشتر ترش در حال حاضر تنش روابط میان واشنگتن و پکن که ادعای تایوان را به عنوان خاک چینی.

ایالات متحده مانند بسیاری از کشورهای دارای هیچ مقام رسمی روابط دیپلماتیک خود با تایوان اما موظف است طبق قانون به ارائه دموکراتیک جزیره با معنی برای دفاع از خود است. چین به طور معمول تقبیح آمریکا در فروش سلاح به تایوان است.

وزارت امور خارجه ایالات متحده تایید کرده است امکان فروش به تایوان 18 MK-48 Mod6 فن آوری های پیشرفته سنگین وزن اژدر و تجهیزات مرتبط برای برآورد هزینه از $180 میلیون دفاع آمریکا همکاری های امنیتی سازمان در بیانیه ای گفت: در روز چهارشنبه.

“دفاع از امنیت و همکاری آژانس تحویل داده مورد نیاز صدور گواهینامه به اطلاع کنگره این فروش ممکن است امروز” به آن اضافه شده است.

پیشنهاد فروش ما در خدمت ملی و اقتصادی و منافع امنیتی با حمایت از تایوان “در ادامه تلاش ها برای نوسازی نیروهای مسلح خود را و برای حفظ معتبر دفاعی قابلیت” آژانس گفت.

اعلام شد و در همان روز رئیس جمهور تایوان Tsai و نشستند ون شد سوگند او در سومین و گفت او به شدت رد چین ادعای حاکمیت. چین پاسخ داد که “الحاق” اجتناب ناپذیر بود و که آن را هرگز تحمل تایوان استقلال.

چین به شدت آن نظامیان در نزدیکی تایوان پس از Tsai دوباره انتخابات جت های جنگنده پرواز به جزیره هوا فضا و دریانوردی کشتی های جنگی در اطراف تایوان.

چین views Tsai به عنوان یک تجزیه طلب خم رسمی استقلال تایوان. Tsai و می گوید تایوان یک دولت مستقل به نام جمهوری چین, نام رسمی خود را و نمی خواهید به بخشی از جمهوری خلق چین اداره می شود پکن. — رویترز

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de