کاستاریکا می افزاید: روح صلح و Pura Vida به OECD با عضویت در آن

The small country of five million people have nobler achievements and loftier vision than any of the 37 OECD countries with a combined population of 1.3 billion.این کشور کوچک از پنج میلیون مردم شرافتمند دستاوردها و loftier چشم انداز نسبت به هر یک از 37 کشورهای OECD با یک ترکیب جمعیت 1.3 میلیارد دلار است.

توسط R. Viswanathan

کاستاریکا تنظیم شده است برای پیوستن به سازمان همکاری اقتصادی و توسعه در چند روز آینده پس از امضای الحاق توافق. این چهارمین کشور از آمریکای لاتین برای پیوستن به سازمان همکاری اقتصادی و توسعه بعد از مکزیک و کلمبیا و شیلی. اما آن را بسیار متفاوت از آنها و همچنین بقیه اعضای OECD.

اخبار مرتبط

این مادی غنی OECD باشگاه باید احساس واقعا افتخار به عنوان عضو آن کاستاریکا است که از نظر اخلاقی غنی تر از دیگر اعضای این گروه است. این کشور کوچک از پنج میلیون مردم شرافتمند دستاوردها و loftier چشم انداز نسبت به هر یک از 37 کشورهای OECD با یک ترکیب جمعیت 1.3 میلیارد دلار است.

کاستاریکا تاریخ ساخته شده در جهان با داشتن لغو نیروهای مسلح خود را در سال 1948. این یک civilisational پیشبرد. این کشور اعلام کرد که با افتخار آنها را به صرف پول خود را در آموزش و پرورش و بهداشت و درمان به جای اسلحه. اسکار آریاس رئيس جمهور سابق و برنده جایزه صلح نوبل برنده گفت: فرزندان ما راه رفتن با کتاب در سلاح های خود را به جای اسلحه بر روی شانه های خود را. ما مردم غیرمسلح که کودکان هرگز دیده می شود یک جنگنده یا تانک یا یک کشتی جنگی است. ما مردم بدون اسلحه و ما در حال مبارزه برای ادامه به مردم بدون گرسنگی “.

آریاس گفت: “کشور من یک کشور از معلمان و صلح است. ما بحث در مورد موفقیت و شکست ما در آزادی کامل. ما معتقدیم در گفت و گو توافق در رسیدن به یک اجماع در متقاعد کردن مخالفان ما نه آنها را شکست. ما ترجیح می دهند افزایش یافته است به خرد کردن آنها زیرا ما بر این باوریم که هیچ یک دارای حقیقت مطلق. آموزش و پرورش در کشور شده است اجباری و رایگان برای 118 سال”.

در حالی که کاستاریکا صرف صفر دلار در آغوش پیشرو عضو OECD ایالات متحده آمریکا صرف بیش از شش تریلیون دلار در جنگ در افغانستان و عراق به تنهایی از 2000 کشته شدن بیش از 800,000 که 300,000 مردم بودند و جابجایی بیش از 21 میلیون نفر است.

آن است معتبر که کاستاریکا باقی مانده است و به عنوان چراغ صلح درست در وسط منطقه مرکزی آمریکا است که دچار بسیاری از درگیری ها و جنگ های داخلی تا دهه نود است و حتی در حال حاضر ادامه به صورت بسیار بالا نرخ جرم و جنایت و خشونت است.

کاستاریکا است نه منفعل کشور صلح است. آن را تا به حال به واسطه و کمک به پایان دادن به مرکزی جنگ داخلی آمریکا با یک توافق صلح در سال 1987. رئیس جمهور اسکار آریاس کردم جایزه نوبل برای این.

کمی کاستاریکا ایستاده بود تا به توانا ایالات متحده آمریکا و خودداری آنها اجازه استفاده از خاک خود برای برضد جنگ در دهه هشتاد. دیگر کشورهای آمریکای مرکزی بودند که مورد آزار واقع شدند به تبانی با آمریکا در حال پرداخت قیمت حتی در حال حاضر. رئیس جمهور آریاس به حال سرزنش Sandinistas برای عدم خود را از دموکراسی و مقاومت ما تلاش برای تغییر محتویات طرح صلح بود که در 1987 به امضا رسید.

کاستاریکا تاسیس شده کامل دانشگاه صلح از سال 1980 به آموزش افراد جوان برای صلح جهانی است. هر سال چند وجود دارد دانش آموزان هندی که با پیوستن به این دانشگاه است.

در سال 1869 این کشور تبدیل به یکی از اولین در جهان به آموزش و پرورش رایگان و اجباری بودجه توسط دولت سهم بزرگ قهوه ثروت است. نرخ سواد کاستاریکا یکی از بالاترین در آمریکای لاتین است. امروز این کشور تبدیل شده است و مانند یک نوع silicon valley با بسیاری از آن ها و شرکت های با تکنولوژی ساخت و صادرات محصولات با تکنولوژی بالا و خدمات است.

کاستاریکا باقی مانده است و به عنوان چراغ جامد و پر جنب و جوش دموکراتیک ثبات و بلوغ در آمریکای لاتین در هفت دهه گذشته. این آسان نیست با توجه به این واقعیت است که این کشور از لحاظ جغرافیایی بین دیکتاتوری در جنوب و شمال برای سال های بسیاری است. وجود دارد هیچ راست یا چپ افراطی احزاب در کشور است. هیچ کاستاریکا کولون تهمت یا Bolsonaro را آلوده سیاسی virus از نفرت و قطبش.

کاستاریکا یک رهبر در توسعه پایدار انرژی پاک و طبیعت گردی. این یکی از اولین در جهان است که ترکیب آن وزارتخانه انرژی و محیط زیست در 1970s. کشور تولید چشمگیر 99 درصد از انرژی خود را از منابع تجدید پذیر. برای چندین سال در حال حاضر در کاستاریکا اجرا به طور کامل در انرژی های تجدید پذیر به طور متوسط حدود 300 روز در سال است. این کشور بزرگترین منبع انرژی برق آبی (78%) و به دنبال آن قدرت باد (10.29%) انرژی زمین گرمایی ( 10.23%) انرژی خورشیدی (0.84%) و زیست توده. در سال 1997 دولت معرفی مالیات بر کربن در تولید گازهای گلخانه ای. بودجه تولید شده از این مالیات استفاده می شود به پرداخت جوامع بومی برای حفاظت از جنگل های اطراف. این کشور معکوس زدایی با آن فعال سیاست. با تشکر از این پوشش جنگل است دو برابر آن را از سه دهه پیش است.

کاستاریکا کولون جمهور Carlos Alvarado امضا فرمان در فوریه 2019 به طور کامل decarbonize تا سال 2050. “Decarbonisation بزرگ وظیفه نسل ما و کاستاریکا باید یکی از اولین کشورهای جهان برای به انجام رساندن آن را اگر نه”. او هدف از صفر-انتشار عمومی سیستم حمل و نقل 2035. این است که شخصی در دستور کار رئیس جمهور آلوارادو. این سیاست دنبال شده توسط سلف خود است و اجماع در میان همه احزاب سیاسی این کشور و تداوم سیاست های دولت شد.

کاستاریکا که در آمریکای لاتین اولین COVID-19 مورد گزارش شده در مارس 6, یکی از موفق ترین کشورها در مبارزه با کروناویروس. آن عفونت و نرخ مرگ و میر پایین تر از که از نیوزیلند. همانطور که از 21 مارس تعدادی از عفونت است 903 با 10 مرگ و میر در مقایسه با نیوزیلند 1503 موارد و 21 مرگ و میر. این موفقیت به دلیل سریع پاسخ و عالی سیستم مراقبت های بهداشتی. وزیر بهداشت اعلام کرد “کسانی که در حال حاضر COVID-19 علائم تضمین خواهد شد توجه پزشکی و وزارت امور خارجه را به عهده هزینه های درمان برای این بیماران بدون معنی برای آن پرداخت”. کاستاریکا مراقبت های بهداشتی جهانی که در آن صرف نسبت بالاتری (9.1 درصد از تولید ناخالص داخلی) از محصول ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) از OECD به طور متوسط 9٪.

البته کاستاریکا سهم خود را از چالش های مانند فقر و نابرابری و فساد و رشد جرم و جنایت. اما مقیاس این مقدار بسیار کمتر از بقیه از امریکا لاتین. کاستاریکا Ricans مردم خوشحال هستند. جهان در پایگاه داده از شادی دارای رتبه کاستاریکا به عنوان شماره #1 شادترین ملت در این سیاره در میان 148 کشور دیگر.

روح خود را از شادی زنده می آید در راه آنها پاسخ زمانی که شما از آنها بخواهید Como Esta? (حال شما چطور است؟) Pura Vida.. آنها پاسخ نمی دهند عادی ‘بین’ (خوب). آنها می گویند خوش “Pura Vida”. به معنای واقعی کلمه به این معنی خالص زندگی است. اما آنچه در کاستاریکا Ricans معنی است پر از زندگی است.

اجازه دهید ما امیدواریم که صلح آمیز و Pura Vida روح کاستاریکا را الهام بخش OECD که اعضای آن می توانند یاد بگیرند که خیلی از کاستاریکا. وقت آن است که برای OECD به فراتر از آمار اقتصادی و سیاست را به حساب ارزش ها و روح زندگی است.

(نویسنده آمریکای لاتین ، نظرات بیان شده شخصی هستند.)

آیا می دانید چه نسبت ذخیره نقدی (CRR), سرمایه گذاری, لایحه, مالی, سیاست در هند, هزینه, بودجه, حقوق گمرکی? FE دانش میز توضیح می دهد که هر یک از این و بیشتر در جزئیات در مالی بیان شده است. همچنین زنده BSE/NSE قیمت سهام, آخرین NAV صندوق های سرمایه گذاری مشترک, بهترین سهام وجوه بالا برندگان بالا بازنده در مالی ابراز. فراموش نکنید که برای سعی کنید ما رایگان ماشین حساب مالیات بر درآمد ابزار.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.rushrtco.de