یک ملت و یک جیره کارت: آنچه در هند نیاز به انجام آن را به یک موفقیت

Sitharaman also announced that the government will give 5 kg per person of wheat or rice and 1 kg per family of channa for those not covered under NFSA for two months.Sitharaman همچنین اعلام کرد که دولت را به 5 کیلوگرم به ازای هر فرد از گندم و یا برنج و 1 کیلوگرم در هر خانواده channa برای کسانی که تحت پوشش NFSA برای دو ماه.

وزیر دارایی Nirmala Sitharaman به تازگی اعلام کرد در سراسر کشور رول از “یک ملت یک جیره کارت’ طرح در ماه مارس سال 2021. در سراسر کشور مستند به حال منجر به بزرگ مقیاس اختلال اقتصادی و یا تولید فعالیت های آن بستگی دارد قابل ملاحظه ای در کار است.

دولت اعلام کرده است که چندین امداد اقدامات تحت Pradhan Mantri Garib Kalyan ان Yojana (PMGKAY) که همچنین شامل ارائه رایگان foodgrains به 80 کرور ذینفع تحت ملی امنیت غذایی عمل می کنند (NFSA) 2013 است.

اخبار مرتبط

یکی از PMGKAY اقدامات اعطای اضافی 5 کیلوگرم foodgrain هر فرد در هر ماه ‘رایگان’ به مدت سه ماه (آوریل تا ژوئن) در بالا ماهانه حق از 5 کیلوگرم بسیار یارانه foodgrains هر ذینفع تحت NFSA. این اطمینان حاصل شود که بخش بزرگی از آسیب پذیر دسترسی به foodgrains در این مقطع حساس.

Sitharaman همچنین اعلام کرد که دولت را به 5 کیلوگرم به ازای هر فرد از گندم و یا برنج و 1 کیلوگرم در هر خانواده channa برای کسانی که تحت پوشش NFSA برای دو ماه.

اما در طول مستند مهاجر کارگری که خود را به سمت چپ صفحه اصلی متحده و یا مناطق در جستجوی معاش به لحاظ اقتصادی پیشرفته متحده و یا مناطق قادر به دسترسی به منابع تحت NFSA به دلیل عدم حمل کارت های جیره بندی. مواد غذایی و توزیع مقامات وزارت اذعان غیاب معتبر داده ها در تعداد مهاجران در این کشور است.

طبق برآورد شش کرور مردم مهاجرت فصلی به کشورهای مختلف در جستجوی معیشت. علاوه بر این حدود 8 کرور مردم به درون دولت و مهاجران در حال حرکت از یک منطقه به دیگری در دولت خانه خود را.

در ژوئن 2019 در دولت راه اندازی “یک ملت یک جیره کارت’ با هدف حصول اطمینان از سهمیه کارت قابل حمل است. این را قادر می سازد مهاجر جیره-کارت-دارندگان آسانسور سهمیه خود را از دانه حق از هر عادلانه قیمت فروشگاه (فریم در ثانیه) در کشور با استفاده از جیره کارت صادر شده خود را در صفحه اصلی متحده یا اتحادیه خاک بعد از بیومتریک احراز هویت الکترونیکی نقطه فروش (اشعار رزمی پیشینیان) دستگاه های نصب شده در فریم در ثانیه است.’

همانطور که در حال حاضر 17 متحده—آندرا پرادش, Bihar, Uttar Pradesh, Telangana, Gujarat, Maharashtra, پنجاب, Haryana, هیماچال پرادش و راجستان هندوستان, Karnataka, کرالا, Madhya Pradesh, گوا, Jharkhand, تریپورا و دامان & دیو—اجرا جیره کارت قابل حمل است. مواد غذایی مقامات وزارت گفت که در سه ماه آینده, 23 متحده خواهد پیاده سازی جیره کارت قابل حمل است. حدود 67 کرور ذینفع تحت NFSA را دریافت مزایای زیر یک ملت و یک جیره طرح کارت در ماه اوت سال 2020 است.

طبق مواد غذایی وزارت اطلاعات 90 درصد از 23.55 کرور کارت های جیره بندی شده اند کشت با Aadhaar و 85 درصد از 80.31 ذینفع تحت NFSA ذکر شده در این کارت جیره مرتبط شده اند از طریق بیو متریک احراز هویت. در 90 ٪ از کل 5.39 لاخ FPS e-PoS ماشین آلات نصب شده اند. آسام مگالایا و آروناچال پرادش تا حد زیادی تنها متحده هنوز برای تکمیل نصب و راه اندازی e-PoSs و Aadhaar بذر از کارت های جیره بندی.

مواد غذایی مقامات وزارت گفت که بسیاری از 17 کشور است که در راه اندازی کارت های جیره بندی حمل تا کنون نه با استفاده از تسهیلات در طول مستند تعلیق تأیید هویت بیومتریک به جای آن به دلیل نگرانی در مورد گسترش COVID19. اما اوتار پرادش که نصب شده e-PoS ماشین آلات در تمام آن 80,493 FPSs است حمایت های بیومتریک احراز هویت با sanitisation.

برای اطمینان از rationa-کارت قابلیت حمل این مرکز درخواست متحده به مسئله جیره کارت در دو زبانه format—زبان محلی و هندی یا انگلیسی. 10 رقمی استاندارد جیره شماره کارت اختصاص داده شده به ذینفع جایی که دو رقم اول نشان دهنده دولت ، همراه با 10 رقمی از دو رقمی خواهد بود اضافه با جیره شماره کارت برای ایجاد منحصر به فرد عضو شناسه برای هر ذینفع در جیره کارت.

“یک ملت یک جیره کارت’ مستلزم ادغام موجود PDS سیستم و یا پورتال متحده و UTs با کسانی که از این مرکز تحت یک مخزن مرکزی از همه NFSA کارت جیره و ذینفع. مخزن مرکزی نیز تضمین می کند که هیچ تکراری جیره کارت و ذینفع وجود داشته باشد در هر دولت یا دانشگاه تهران.

برای رسیدن به بدون درز بین دولت قابل حمل در جیره معاملات کارت ضروری است به یک مخزن مرکزی از منحصر به فرد کارت های جیره بندی’ و ذینفع داده تحت NFSA. بنابراین بذر از Aadhaar اعداد بحرانی می شود در ایجاد یک رکورد منحصر به فرد از هر یک واجد شرایط سهمیه دارنده کارت به عنوان به خوبی به عنوان ذینفع تحت NFSA.

این مرکز باید فشار شمال شرقی متحده را به Aadhaar بذر از کارت های جیره بندی و همچنین نصب و راه اندازی e-PoS ماشین آلات در تمام FPSs.

مواد غذایی مقامات وزارت گفت که وجود داشته است پیشنهادات خود را در مورد نورد مستقیم به نفع انتقال (DBT) که مستلزم انتقال پول نقد به جای فیزیکی دانه تحویل. در حال حاضر DBT در حال اجرا است تنها در سرزمین های اتحادیه Chandigarh و Dadra and Nagar Haveli. علاوه بر این دولت باید مطالعه الگوی مهاجرت به معلوم کوانتومی دانه مورد نیاز تحت NFSA در سراسر متحده است. بر اساس این ارزیابی foodgrains تخصیص به استانها می تواند مرتب شود.

نویسنده ارشد مشاور ICRIER. گلزنی شخصی

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de