چرا RBI تا به حال برای رفتن به یکی دیگر از کاهش نرخ قبل از برنامه

With this, RBI has eased the repo rate by a total of 115bps since mid-March.با این RBI کاسته مخزن نرخ در مجموع 115bps از اواسط ماه مارس.

توسط Pranjul Bhandari & Aayushi Chaudhary
در یک حرکت آمد که دو هفته قبل از برنامه MPC تحویل 40bps مخزن کاهش نرخ گرفتن مخزن نرخ به 4 درصد. همه شش نفر رای دادند برای رای دادن قطع و پنج نفر از شش رای دادند برای 40bps برش (Dr قطعه رای برای یک 25bps برش). این است که در خط با انتظارات ما است. ما خواستار 40bps کاهش نرخ در این MPC دور.

با این RBI کاسته مخزن نرخ در مجموع 115bps از اواسط ماه مارس. موثر در کاهش بالاتر است کوانتومی در نظر ما از اطراف 180bps (اگر موثر نرخ وام می افتد از قبلی مخزن نرخ 5.15% در اواسط ماه مارس به زمان معکوس مخزن نرخ 3.35%).

اخبار مرتبط

فراتر از کاهش نرخ RBI اعلام کرد مراحل مختلف به منظور بهبود عملکرد بازار. مراحل اصلی بودند (1) بیشتر از سه ماه تمدید وام توقف بود که به معنای به پایان می رسد در پایان ماه مه (2) فضای اضافی برای گسترش سرمایه در گردش پرداخت بهره (از سپتامبر تا مارس سال 2021) و (3) بالا بردن گروه قرار گرفتن در معرض محدودیت بانک ها به 30 درصد از 25 درصد پیش از آن.

تورم در حالی که RBI اذعان کرد “غیر معمول سنبله” در قیمت مواد غذایی در ماه آوریل آن را انتظار دارد این تا متوسط به عنوان مستند را برطرف می کند. عادی بادهای موسمی پایین نفت و قیمت فلز ضعیف تقاضا و مطلوب پایه هستند به احتمال زیاد به جلو و تیتر تورم به زیر 4 درصد در H2FY21. این است که در خط با پیش بینی های ما.

در رشد RBI گفت که حتی اگر مستند برداشته شده است در پایان ماه مه فعالیت خواهد کرد و به احتمال زیاد باقی می ماند رام دیگر با توجه به اجتماعی فاصله اقدامات و کمبود نیروی کار. این صحبت در مورد رشد منفی در H1 و بهبود پس از آن بدون ارائه شماره. ما انتظار داریم رشد در – ~7.5% در H1 قبل از دوره نقاهت H2.

یک “متفاوت” دسته گل از اقدامات می تواند به دنبال بعدی
خاموش و پاسخ از بازار (به عنوان مثال یک 6bps رالی) پس از کاهش نرخ بهره اعلام شد نشان می دهد که مراحل بطور گسترده انتظار می رود هر چند زمان نمی شد.

ما باور داریم که بیشتر مراحل RBI به احتمال زیاد به دنبال بیش از چند ماه آینده, اما در حال حاضر تمرکز می تواند حرکت بیشتری نسبت به کسانی که سود زیادی از مراحل قبلی.

بخش های که باقی می ماند تاکید کرد: کوچکتر NBFCs و شرکت ها باقی می ماند تاکید کرد با وجود بیش از حد سیستم گسترده نقدینگی. هدفمند LTRO (تومان 500bn اعلام کرد در مارس 17) با هدف کوچکتر NBFCs بود ملاقات کرد و با موفقیت های زیادی. RBI ممکن است در نظر شیرین معامله و یا شاید در برخی از ریسک اعتباری خود را. بخش هایی مانند حمل و نقل هوایی نیز به طور نامتناسبی از بحران رسید. مراحل مانند ارائه بلندمدت اعطایی بودجه ممکن است مورد نیاز است.

سلامت سیستم بانکی: در حال حاضر بالا NPLs به احتمال زیاد به افزایش بیشتر از طریق این بحران است. اگر بانک ها باقی می ماند تاکید کرد هند میان مدت پتانسیل رشد در معرض خطر است. برخی به دنبال به جلو گام است که می تواند کمک کند عبارتند از: (a) اجرای بازسازی وام طرح به بانک (ب) بازبینی این ایده از یک گروه بانکی به خصوص برای املاک و مستغلات و بخش برق و (ج) تزریق نقدینگی در بانک ها از طریق کمکهای بانک اوراق قرضه.

بودجه کسری مالی: با وجود افزایش استقراض دولت محدودیت بازده اوراق قرضه شده است نسبتا با ثبات است. دلیل ما بر این باورند که مازاد نقدینگی اندک بخش خصوصی تقاضا و انتظار RBI در بازار اوراق قرضه. در طول زمان به عنوان بخش خصوصی شروع به رشد می کنند و بانک ها افزایش اعتبار خروج RBI ممکن است نیاز به ایجاد فضای خرید اوراق قرضه یا در بازار ثانویه (از طریق OMO خرید) و یا در بازار اولیه (مستقیم کسب درآمد از بدهی). RBI شده است نسبتا فعال تا کنون تجربه جدید با اقدامات ممکن است مورد نیاز بعدی.

Bhandari ارشد هند اقتصاددان & Chaudhary است اقتصاددان HSBC تحقیقات جهانی. نظرات شخصی هستند.

با همكاري پریا Mehrishi اقتصاد وابسته HSBC تحقیقات جهانی
ویرایش گزیده ای از HSBC جهانی تحقیقات RBI کاهش نرخ قبل از برنامه دوباره (مورخ 22 مه)

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de