نقد و بررسی کتاب – سباستین و پسران: تاریخچه مختصری از Mrdangam سازان; ناسازگار یادداشت

در آخرین کتاب خود سباستین و پسران: تاریخچه مختصری از Mrdangam سازندگان کریشنا سرمایه گذاری را یکی دیگر از پیچیده خاک و بررسی نقش کاست در موسیقی از طریق منشور از یک وداع vadyam (Vedic ساز) است که جدایی ناپذیر به یک عملکرد.

بررسی جنبه های مختلف موسیقی از نوازنده و نویسنده TM کریشنا در یکی از خود را در اوایل کتاب جنوبی موسیقی: Karnatik داستان واسازی هنر افسانه ای خواننده MS Subbulakshmi از طریق منشور از جنس سیاست است. در Subbulakshmi او نوشت: “ما در پیدا کردن یک devadasi که از طریق موسیقی او شد مظهر یک brahmin دار — مومن الهی با تمام ویژگی های یک زن از فرهنگ بالا.”

در یک نافذ ادعا که پیچیده زندگی خود را به عنوان به خوبی به عنوان صحنه هنری او در بخشی از کریشنا اذعان کرد که “bhakti موسیقی MS زیبا بود, نشاط بخشی فراموش نشدنی” “اما واقعی موقعیت MS و تحول اجتماعی شد و کار مردان در جامعه به ویژه کسانی که در ساخت مدرن Karnatic داستان است.”

اخبار مرتبط

این سخنان منعکس شده از یک نوازنده که عمیقا آگاه اجتماعی و فرهنگی moorings از هنر او می خواست برای باز کردن موضوعات خوب است که به ساخت یک استاد. کریشنا بود البته نه در برابر devadasis. او نه می خواستم پایان “تقریبا بدسم عمل romanticising این devadasis” به طوری که خود را میراث هنری است “کاوش های باستان شناسی از باقی مانده از تاریخ خود”.

در آخرین کتاب خود سباستین و پسران: تاریخچه مختصری از Mrdangam سازندگان کریشنا سرمایه گذاری را یکی دیگر از پیچیده خاک و بررسی نقش کاست در موسیقی از طریق منشور از یک وداع vadyam (Vedic ساز) است که جدایی ناپذیر به یک عملکرد.

کریشنا سفر گسترده از طریق جنوب هند, مصاحبه عنوان بسیاری از 43 mrdangam سازندگان و 10 بازیکن و استفاده از هر دو آرشیو و تاریخ شفاهی برای این کتاب خوبی تحقیق. کتاب آثار ریشه های مدرن mrdangam در تانجاوور قبل از چنای شد یک مرکز عمده ای از ابزار.

او روایتگر داستان چند خانواده درگیر در mrdangam ساخت. برجسته یکی از Dalit-مسیحی سباستین و سه پسر — Shengol, Parlandu و آنتونی.

این کتاب مبتنی بر یک تکان دهنده طنز. در حالی که mrdangam سازان بیشتر شده است Dalits نوازندگان در حال بالا-طبقه Brahmins. صنعتگران باقی می ماند در پایین ترین پله از موسیقی هرم در نظر گرفته شده صرف فراماسون و سهم خود را به هنر همچنان نادیده گرفته شده است.

کتاب افزایش یک سوال آغاز می شود که با موسیقی را پوشش می دهد اما تمام هنر. یک سوال که یک mrdangam ساز Arulraj مفصل: “چرا آنها (تحت تملک نوازندگان) نه به ما احترام و اهمیت است که ما سزاوار است؟”

به عبارت دیگر جهان از هنر است که ذاتا نابرابر آن را به عنوان ذخایر شناخت به مجری اما هل هنرمند به فراموشی. نابرابری که چشمه از طبقه را بدست آورد.

یک حکایت به درستی نشان می دهد که طعنه امیز پیوند میان هنرمند و نوازنده است. بزرگ mrdangam بازیکن Palghat مانی Iyer که متعلق به سنتی تحت تملک خانواده هنگامی که مواجه با یک معضل پس متوجه باشند که گاو پنهان است بخشی جدایی ناپذیر از ابزار. بدانم که آیا کشتن گاو مقدس به مبلغ یک گناه او برای اولین بار تصمیم به رویکرد Shankaracharya از Kanchi Mutt و بعد سوال مطرح شده قبل از C Rajagopalachari. Rajaji skirted آن را به نقل از یک ضرب المثل: “آیا به دنبال منابع از یک رودخانه و یا سوابق از یک سنت.”

به طور موثر سپس Dalits انجام تمام این وظایف و کمک به Brahmins خود را حفظ ‘خلوص’. یک مرد با استفاده از گاو پنهان را به یک ابزار قرار داده شده است که در یکی دیگر از معبد. و در عین حال صنعتگر نمی تواند وارد خانه هنرمند بسیار کمتر از معبد.

این کتاب نیز ناامید در موارد. آن را تا به تعداد زیادی از شخصیت های بیش از حد بسیاری از صداهای در حال پرتاب از متن احتمالا می تواند اداره کند. برخی از این شخصیت ها و جزئیات می تواند کمرنگ شود. این کتاب نیاز به یک سخت ویرایشگر.

عدم ویرایش از هم جدا کار را تحت تاثیر قرار به دلیل آن نوازنده-نویسنده هر دو پرشور و نگران خود را در مورد هنر و ساختار اجتماعی یک هنرمند که متوجه موقعیت تحت تملک امتیاز او صحبت می کند از. این کتاب پس از آن می تواند به عنوان یک آرام کفاره برای تمام اشتباهات تاریخی فوقانی طبقه پزشکان و صاحبنظران ودا vadyam مرتکب شده اند در برابر کسی که به هنگام تولد به ابزار.

Ashutosh Bhardwaj یک برنده جایزه نویسنده & نگار

جزئیات کتاب

سباستین و پسران: تاریخچه مختصری از Mrdangam سازان

TM کریشنا

متن

Rs 799 ص 376

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de