اولین coronavirus واکسن انسانی محاکمه می یابد آن را بی خطر است باعث پاسخ ایمنی

پکن, مارس 23

اولین COVID-19 واکسن برای رسیدن به مرحله كارآزمايي باليني امن است به خوبی تحمل می شود و قادر به تولید پاسخ ایمنی در برابر رمان coronavirus در انسان می گوید: تحقیقات جدید منتشر شده در مجله لانست.

با توجه به مطالعه 108 بزرگسالان واکسن تولید آنتی بادی خنثی سازی و پاسخ با واسطه سیستم ایمنی بدن سلول های T در برابر رمان coronavirus SARS-CoV-2.

اما دانشمندان از جمله کسانی که از پکن موسسه بیوتکنولوژی در چین گفت: تحقیقات بیشتر مورد نیاز است برای تایید اینکه آیا واکسن محافظت در برابر SARS-COV-2 عفونت است.

در آزمایش انجام شده در 108 افراد سالم واکسن نشان داد نتایج امیدوار کننده پس از 28 روز با نتایج نهایی به ارزیابی در شش ماه مطالعه گفت.

“این نتایج نشان دهنده یک نقطه عطف مهم. محاکمه نشان می دهد که یک تک دوز جدید آدنوويروس تيپ 5 vectored COVID-19 (Ad5-nCoV) واکسن تولید ویروس-آنتی بادی های خاص و سلول های T در 14 روز” گفت: مطالعه همکاری نویسنده Wei Chen از پکن موسسه بیوتکنولوژی.

بر اساس نتایج چن گفت: این واکسن یک نامزد بالقوه برای تحقیقات بیشتر است.

با این حال محققان هشدار داد که نتایج باید تفسیر با دقت.

“چالش در توسعه COVD-19 واکسن بی سابقه ای و توانایی به دنبال این پاسخ ایمنی لزوما نشان می دهد که این واکسن را محافظت انسان از COVID-19,” چن توضیح داد.

این Ad5 vectored COVID-19 واکسن مورد استفاده در این آزمایش برای اولین بار به آزمایش می شود در انسان دانشمندان گفت.

آن را با استفاده از ضعف سرماخوردگی باعث آدنوويروس—که آلوده سلول های انسانی به آسانی اما ناتوان از ایجاد بیماری—تحویل مواد ژنتیکی که کدهای برای SARS-CoV-2 سنبله پروتئین به سلول های مطالعه اشاره کرد.

دانشمندان گفت: این سلول ها سپس تولید سنبله پروتئین و سفر به گره های لنفاوی که در آن سیستم ایمنی بدن باعث ایجاد آنتی بادی است.

این پس از آن تشخیص اسپایک پروتئین و مبارزه با کروناویروس محققان توضیح داده شده است.

در دادگاه آنها ارزیابی ایمنی و قابلیت های جدید Ad5-nCoV واکسن برای ایجاد یک پاسخ ایمنی دوزهای مختلف در 108 افراد سالم بین سنین 18 تا 60 سال است.

داوطلبان اختصاص داده شده برای دریافت یا یک تزریق جدید Ad5 واکسن در یک دوز پایین میانه دوز یا دوز بالا به آنها گفت.

با توجه به مطالعه داوطلبان خون بررسی شد در فواصل منظم پس از واکسیناسیون برای دیدن اینکه آیا واکسن تحریک دو بخش از سیستم ایمنی بدن است.

این بدن ‘همورال پاسخ’ که بخشی از سیستم ایمنی بدن است که تولید آنتی بادی برای مبارزه با عفونت و “واسطه سلول’ arm که بستگی به گروهی از سلول های T برای مبارزه با این ویروس دانشمندان گفت.

آنها اضافه شده است که ایده آل کانديد واکسن تولید آنتی بادی و سلول T پاسخ به دفاع در برابر SARS-CoV-2.

بر اساس نتایج محققان گفت: این واکسن به خوبی تحمل شده توسط داوطلبان در تمام دوزهای با هیچ عوارض جانبی جدی گزارش شده ظرف 28 روز از واکسیناسیون.

گفتند ترین عوارض جانبی خفیف یا متوسط بودند با 83 درصد از کسانی که دریافت کم و متوسط دوز واکسن و 75 درصد در دوز بالا گزارش گروه حداقل یک واکنش نامطلوب ظرف مدت 7 روز از واکسیناسیون.

این واکنشهای خفیف درد در محل تزریق گزارش شده در بیش از نیمی از دریافت کنندگان واکسن تب در 50 درصد از آنها خستگی و سردرد و درد عضلانی نیز هست.

در عرض دو هفته از واکسیناسیون مطالعه به ذکر است که تمام سطوح دوز از این واکسن باعث شده برخی از سطح از پاسخ ایمنی.

برخی از شرکت کنندگان در این محققان گفت: همچنین نمایش یک فرم از خنثی سازی آنتی بادی علیه SARS-CoV-2.

پس از 28 روز آنها گفت: اکثر شرکت کنندگان تا به حال چهار برابر افزایش در اتصال آنتی بادی است.

دانشمندان همچنین اضافه شده است که 50 درصد از شرکت کنندگان در کم و متوسط دوز گروه و سه چهارم از کسانی که در دوز بالا گروه نشان داد خنثی سازی آنتی بادی علیه SARS-CoV-2.

در اکثر داوطلبان آنها گفت: این واکسن همچنین تحریک سریع سلول T پاسخ.

در بیشتر تجزیه و تحلیل محققان گفت: اکثر دریافت کنندگان نشان داد هر دو صورت مثبت و سلول T پاسخ و یا تا به حال قابل تشخیص بوده آنتی بادی علیه SARS-CoV-2 به عنوان آنجا که 28 روز پس از واکسیناسیون.

اما آنها گفتند بالا از قبل موجود ایمنی به آدنوويروس تيپ 5—سرماخوردگی ویروس بردار مورد استفاده در این مطالعه ممکن است به کاهش هر دو آنتی بادی و سلول T پاسخ در شرکت کنندگان است.

“مطالعه ما در بر داشت که از قبل موجود Ad5 ایمنی می تواند کاهش سرعت سریع پاسخ ایمنی بدن به SARS-CoV-2 و همچنین کاهش اوج سطح پاسخ گفت:” فنگ-Cai زو از جیانگ سو استانی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در چین که منجر مطالعه.

با استناد به محدودیت های اصلی از محاکمه نویسندگان گفت: مطالعه بود اندازه کوچک نمونه و انجام شد در یک مدت نسبتا کوتاه مدت با عدم تصادفی با گروه کنترل بود.

آنها گفت: تحقیقات بیشتر مورد نیاز خواهد بود قبل از این آزمایش این واکسن در دسترس می شود برای همه. PTI

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de