بنگلادش لباس کارخانجات موفق به کارگران پرداخت قبل از عید, صدها بسته

پوشاک و لباس بافتنی صادرکنندگان گروه های لابی گری BGMEA و BKMEA می گویند 478 از اعضای خود را مجبور به تعطیل کردن کسب و کار در دو ماه گذشته با دستور به ارزش میلیاردها دلار را لغو و پرداخت را تکذیب کرد توسط برخی از غربی خرده فروشان.

در مجموع 2,182 کارخانه در میان 2,274 اعضای پاک حقوق 2.4 میلیون کارگر برای ماه مارس در حالی که 1,878 میان 1,926 فتح کارخانه ها در عملیات در ماه آوریل پرداخت شود تا کارگران خود را با توجه به BGMEA.

صحبت کردن به bdnews24.com, BGMEA سخنگوی خان Monirul علم گفت: آنها سابقه ای از چگونه بسیاری از کارگران برای پرداخت در ماه گذشته ،

“عنوان بسیاری از 348 کارخانه بسته شدند در دو ماه. دیگران دچار مشکل هستند و همچنین. کل بخش در خطر است,” او اضافه شده است.

اولین مورد از coronavirus عفونت گزارش شده در بنگلادش در Mar 8, اما, پوشاک, کسب و کار شروع به رفتن سراشیبی در ماه فوریه پس از در سراسر جهان شیوع. سفارشات خرید به ارزش $3.48 میلیارد لغو شده اند.

بسیاری از صادرکنندگان گفت که فروشندگان نمی توانید پرداخت اگر سفارشات تحویل داده شد و آن را به حال تاثیر بر پرداخت حقوق کارگران کردند.

بسیاری از کارخانه ها باقی مانده است که عملیاتی پاک کرد دستمزد کارگران برای ماه مارس با کمک مالی بودجه از دولت است.

Monirul گفت: 1,377 کارخانه قادر به درخواست برای اعطای بسته کمک مالی. تعدادی از این کارخانه ها بودند حاضر بودجه در زمینه های مختلف در حالی که 500 نفر دیگر فاقد شرایط لازم برای درخواست و در نتیجه موفق به پرداخت به کارگران است.

این وضعیت در BKMEA بدتر است. به عنوان بسیاری از 838 عضو آن کارخانه شد عملیاتی در حالی که 130 بسته شدند, با توجه به BKMEA معاون اول رئیس جمهور محمد حاتم.

او نمی تواند می گویند که دقیقا چگونه بسیاری از کارخانه ها پرداخت شود کارگران اما می گویند که تا به حال 519 کاربردی برای محرک اقتصادی دولت و 420 آن را دریافت کرد.

کار وزارت تا به حال یک جلسه بیش از کارگران ” جشنواره کمک هزینه در اوایل این ماه. کارخانه ها مبارزه مالی خواسته شد برای روشن شدن حداقل نیمی از پرداخت به علت از جمله کمک هزینه اما رهبران کارگری موافقت نکرد.

عدم پرداخت موجب اعتراضات کارگران و درگیری با پلیس و تخریب کارخانه ها در مناطق مختلف داکا Gazipur, نرینگنج و Savar

بنگلادش لباس و کارگران صنعتی فدراسیون رئیس Babul اختر گفت: bdnews24.com که در آن صاحبان که پیشنهاد 50 درصد پرداخت در حال حاضر و بقیه در شش ماه آینده.

“اما از آن خواهد شد Eid-ul-ازهاری پس از دو ماه. چگونه می شود آنها این تاخیر پرداخت ؟ ” او گفت: آنها موافق نیست به این پیشنهاد است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de