جدید چین هنگ کنگ قوانین یک “نقض آشکار” از توافق: مقامات خارجی

واشنگتن, مارس 23

نزدیک به 200 چهره های سیاسی از سراسر جهان در روز شنبه تقبیح پکن پیشنهاد قوانین امنیت ملی برای هنگ کنگ از جمله 17 نفر از اعضای کنگره آمریکا به عنوان بین المللی تنش رشد بیش از این پیشنهاد به راه اندازی دولت چین پایگاه های اطلاعاتی در این سرزمین است.

در یک بیانیه مشترک سازماندهی شده توسط سابق هنگ کنگ فرماندار کریستوفر Patten و سابق وزیر خارجه بریتانیا مالکوم Rifkind, 186 قانون و سیاست رهبران گفت: پیشنهاد قوانین هستند “جامع حمله به این شهر استقلال حکومت قانون و آزادی های اساسی” و “نقض آشکار” از چین و بریتانیا اعلامیه مشترک که بازگشت هنگ کنگ به چین در سال 1997.

“اگر جامعه بین المللی نمی تواند اعتماد پکن به نگه داشتن کلمه خود را وقتی که می آید به هنگ کنگ مردم خواهد بود تمایلی به کلمه آن در مسائل دیگر” آنها نوشت.

این قانون می آید را به عنوان رابطه بین واشنگتن و پکن frays با رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن سرزنش چین برای coronavirus بیماری همه گیر.

مقامات آمریکایی باید گفت: این قانون خواهد بود بد برای اقتصاد هر دو در هنگ کنگ و چین است و می تواند به خطر اندازد قلمرو ویژه وضعیت در ما قانون است. چین را رد کرد و کشورهای دیگر’ شکایت به دخالت.

برخی از مغلوب ساختن پیشی جستن شخص خواهان — سناتور مارکو روبیو اقدام رئیس کمیته اطلاعات و سناتور تد کروز — امضا کرد. دموکراتیک امضا کنندگان شامل سناتور باب منندز نماینده دموکرات در کمیته روابط خارجی سنا و نمایندگان و الیوت انگل رئیس کمیته روابط خارجی مجلس و آدام شیف رئیس مجلس نمایندگان کمیته اطلاعات.

چهل و چهار نفر از اعضای بریتانیا مجلس عوام و هشت نفر از اعضای آن مجلس اعیان نیز امضا این بیانیه در کنار آمار و ارقام از سراسر اروپا و آسیا و استرالیا و آمریکای شمالی است. ایسنا

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de