Housebound بنگلادش مجموعه به صرف عید زیر سایه coronavirus

بقال از داکا غرب Razabazar است نه فکر کردن در مورد جشن های سال جاری خود را از ذهن است و نه پر از ترس از عفونت کروناویروس.

“خرید ؟ من نمی بینم ذره ای از عید!” او گفت در شوک و وحشت.

عید در بنگلادش می افتد در روز دوشنبه در این سال, اما ترس و غم و اندوه را جایگزین عبارت ‘جشن’ و ‘شادی’ به عنوان housebound مسلمانان آماده به صرف جشنواره روز در میان همه گیر.

COVID-19 بیماری تنفسی ناشی از کوروناویروس ادعا 480 زندگی تا صبح روز یکشنبه با 28 جدید مرگ و میر در یک رکورد تک-بعد سنبله. این caseload اتحاد رسید توسط 1,532 به 33,610.

رئیس جمهور دکتر عبدالحمید استقبال مردم در مناسبت و خواست همه به دنبال سلامتی و ایمنی قوانین به درستی و حفظ اجتماعی فاصله.

نخست وزیر شیخ حسینه خواستند در یک سخنرانی تلویزیونی آدرس به ملت خواست اعضای عمومی به ایستادن در کنار فقرا و اقشار آسیب پذیر.

در علاوه بر این به شایع coronavirus شیوع این کشور نیز وضعیتی وخیم از ویرانی توسط طوفان Amphan ادعا کرد که بیش از 20 زندگی و باعث برآورد Tk 11 میلیارد دلار خسارت به زیرساخت ها و محصولات کشاورزی در مناطق ساحلی.

عبدالله Muaz یک روزنامه نگار که شد از خولنا سخت ترین ضربه از منطقه مشترک در Facebook عکس از مردم رشته سیل پس از موج طوفان و وزش تندبادها آسیب دیده و ده ها هزار نفر از خانه.

“زنده بودن آنها است عید,” او نوشت.

تلاش برای آماده شدن برای طوفان شده بود پیچیده توسط این شیوع به بنیادی که یک مستند در قالب کلی تعطیل شده در اثر پس Mar 26.

حسینه خواستند خواست همه را به جشن عید در خانه درست مانند بنگالی سال جدید و جشن های دیگر کشور از دست رفته با توجه به شیوع.

دولت مجاز مراکز خرید به بازگشایی قبل از عید اما سیستم حمل و نقل عمومی باقی مانده است بسته است. کارگران این بخش عبارتند بدون کار برای نزدیک به دو ماه.

تصویر همان است که در بسیاری از بخش های دیگر به عنوان کاهش هزینه در سراسر جهان منجر به از دست دادن شغل و درآمد کم و یا هیچ برای بخش بزرگی از جمعیت است.

برای بیش از 25 ، 000 COVID-19 بیمارانی که بهبود نیافته و در عین حال عید خواهد بود فقط یک روز دیگر در نبرد برای زندگی است. پزشکان و پرستاران و سایر کارکنان بهداشتی باید در مهلت یا نه.

Leena پروین, که با این نسخهها کار در یک سازمان خصوصی گفت: او برادر کوچکتر شده بود در بیمارستان بستری و با COVID-19.

خانواده بودند در حال حاضر اضطراب به عنوان آنها در حال انتظار برای پنج روز گذشته نتایج آزمون.

“خانواده هایی که لازم نیست یک عضو مبتلا به کروناویروس درک نمی ضربه روحی ما در حال رفتن را از طریق. خدا نمی دهد حتی در شدیدترین دشمنان چنین خطر ناک زمان,” او گفت:.

وجود خواهد داشت بدون باز هوایی نماز عید در این سال از جمله در کشور Eidgah در داکا و بزرگترین جماعت زمین در Kishoreganj را Sholakia به عنوان دولت دستور داده است تا نمازگزاران به ارائه نماز در مساجد در محلات.

مساجد سازماندهی می تواند بیش از یک جماعت برای اطمینان اجتماعی فاصله. بیت Mukarram مسجد ملی در داکا برگزار خواهد شد پنج جماعت در 7, 8, 9 10 صبح و 10:45am می باشد.

همه نمازگزاران باید پوشیدن ماسک صورت برای مساجد پس از وضو در خانه.

و وجود خواهد داشت بدون در آغوش گرفتن و یا از دست دادن برای تبادل عید با سلام.

“این غیر طبیعی و عید. من دیده ام هرگز چنین قبل از عید. عید آمد در میان وحشت در سال 1971 [در طول جنگ آزادی] اما این بار مردم نمی توانند حتی ترک خانه های خود گفت:” Serajul اسلام Choudhury.

“کودکان جشن شاد مناسبت ترین. آنها در معرض خطر بزرگ” در حال حاضر استاد بازنشسته در دانشگاه داکا را به فارسی گفت.

او با اشاره به این که بخش اصلی از عید – خرید بزرگ کمک هزینه, سود, جایزه, پاتوق بازدید از بستگان و دوستان – وجود ندارد این سال است.

“مردم در ترس به جای” او اضافه شده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de