Blockchain هوش مصنوعی IoT: چگونه هند می تواند کمک به کشاورزان با اعمال نفوذ این فناوری

Farm sector growth has been stunted by low productivity, fragmented landholding, recurrence of over/under production reflecting a clear market asymmetry, lack of good agricultural practices and reforms in farm marketing. مزرعه رشد بخش شده است توقف با بهره وری پایین تکه تکه landholding فراغت از بیش از/زیر تولید تأمل روشن بازار عدم تقارن و عدم شیوه های خوب کشاورزی و اصلاحات در مزرعه بازاریابی است.

توسط Santosh Sarangi

به عنوان نظم جهانی می شود وفراهم آن را یک فرصت برای احیای بخش های مختلف با استفاده از فن آوری های نوظهور (ET) از جمله هوش مصنوعی (AI) blockchain و اینترنت اشیاء (IoT). با توجه به ‘مخرب’ طبیعت از ETs هند باید از این اهرم در بخش کشاورزی به ویژه در نور از ساعت مودی تماس بگیرید برای دو برابر شدن درآمد کشاورزان.
مزرعه رشد بخش شده است توقف با بهره وری پایین تکه تکه landholding فراغت از بیش از/زیر تولید تأمل روشن بازار عدم تقارن و عدم شیوه های خوب کشاورزی و اصلاحات در مزرعه بازاریابی است. مشکلات شناخته شده اند اما همچنان در نتیجه خواستار tech مداخله برای شکستن وضع موجود.

اخبار مرتبط

Tech رشته های مانند آی بی ام مایکروسافت و سیسکو را آغاز پروژه های آزمایشی در سراسر کشاورزی در زنجیره ارزش. مایکروسافت پروژه در آندرا پرادش با استفاده از هوش مصنوعی کاشت برنامه توصیه می شود کشاورزان در تاریخ کاشت, زمین, آماده سازی خاک, آزمون های مبتنی بر لقاح, مزرعه حیاط کود, نرم افزار, دانه, درمان, بهینه کاشت, عمق, و غیره. این باعث شده است تا 30 درصد افزایش در میانگین عملکرد محصول در هر هکتار است. در همکاری با ایالات فسفر, مایکروسافت در حال ساخت یک آفت خطر پیش بینی برنامه است که اهرم هوش مصنوعی و یادگیری ماشین.

بسیاری از agritech شرکت ها با استفاده از IBM Watson, IoT به رسمیت شناختن بصری رابط های برنامه کاربردی تجاری از هواپیماهای بدون سرنشین برای تجزیه و تحلیل تصویر در زمان واقعی است. سنجش از راه دور با تکنولوژی همراه با hyper-طیفی تصویربرداری و 3D اسکن لیزر در حال استفاده توسط start-ups برای ساخت محصول معیارهای سراسر هزاران هکتار است.

در یکی دیگر از ابتکار کرالا دولت آن ماموریت همکاری با سیسکو به منظور توسعه کشاورزی دیجیتال زیرساخت های پلت فرم (با استفاده از IoT سنسورهای غیر IoT پایگاه داده های ماهواره ای/پهپاد, تصاویر, جمع آوری و رله های زمان واقعی اطلاعات در خاک محتوای رطوبت و شرایط آب و هوا و پارامترهای دیگر) و دسترسی به آموزش الکترونیکی و خدمات مشاوره ای به کشاورزی و ماهیگیری جوامع در Kannur منطقه.

بسیاری از شرکت ها شروع کرده اند با استفاده از ETs در آهسته اما مداوم شیوه ای در بخش کشاورزی از طریق سه گسترده مداخلات:
اول ETs در حال استفاده در خاک و محصول نظارت است. سنسور e-nose هواپیماهای بدون سرنشین و دیگر دستگاه های IoT استفاده می شود برای نظارت بر خاک مورد نیاز از مواد مغذی اضافی و بیماری پروفایل و توصیه در ameliorative اقدامات است.

دوم استفاده از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای پیش بینی های کشاورزی, تجزیه و تحلیل ترافیک به عنوان مثال برای پیش بینی آب و هوا در کاشت زمان آبیاری برنامه و غیره در حال انجام است توسط agritech شرکت هایی مانند CropIn, Intello Labs, گرامافون, Fasal و دیگران.

در نهایت ETs در حال تبدیل شدن به یک فراگیر ویژگی در مدیریت زنجیره تامین. Agritech شرکت ها با استفاده از تجزیه و تحلیل داده و blockchain اجازه هوشمند مدیریت زنجیره تامین بذر منابع, مدیریت انبار و بازار ارتباط با ایجاد اعتبار و صحت. طرح های مانند eNAM می تواند اهرم ETs برای کمک به حذف عدم تقارن اطلاعاتی و ایجاد یک بازار گسترده تر برای کشاورزان است.

همانطور که ما حرکت رو به جلو برخی از اقدامات است که ضروری خواهد بود به مقیاس استفاده از ETs در بخش کشاورزی خواهد بود:

1. ایجاد یک قدرت است که ایجاد نیاز چارچوبی برای استفاده گسترده از ETs ایجاد یک دیجیتال پشته برای کشاورزی است که اجازه می دهد تا استفاده موثر از ETs در میان های مختلف e-سیستم عامل ارائه خدمات کشاورزی; ایجاد و مدیریت یک ابر مبتنی بر داده های مرکز برای کشاورزی; آدرس مسائل مختلف امنیت اطلاعات و امنیت سایبر.
2. تغییر برنامه درسی در کشاورزی-دانشگاه شامل اجزای ETs; تمرکز بر روی توسعه مهارت جوانان و کشاورزی فرمت مقامات به ارائه خدمات با استفاده از روش ET.
3. بهبود ظرفیت نهادی ترویج نوآوری و R&D; ایجاد یک ملی کشاورزی صندوق نوآوری و احتمالا وجوه مشابه در سطح دولت است.
4. تشویق شماتیک پشتیبانی از ETs با تجدید نظر در دستورالعمل های موجود دولت طرح; غلبه بر زمین تکه تکه شدن محدودیت توسط خلبانی ET-بر اساس طرح های با کشاورز تولید کننده سازمان آغاز تلاش های مشترک بین بخش دولتی و خصوصی ،

برنامه ریزی سیاست های دولت نسبت به تصویب ETs در بخش کشاورزی می تواند تعادل دوقلو تقاضا حصول اطمینان از امنیت غذایی (از طریق بهره وری بالاتر) و بالاتر و درآمد برای کشاورزان (با کاهش هزینه های کیفی دسترسی به بازار). اگر نقشه راه است جدولها به درستی این می تواند مکمل تلاش در جهت “دو برابر شدن درآمد کشاورزان” به طور قابل توجهی.

نویسنده یک افسر IAS. دیدگاه شخصی

زنده قیمت سهام از BSE و NSE و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de