سریلانکا به دنبال 1.1 میلیارد دلار ارز مبادله تسهیلات از هند میان تهی فارکس ذخایر

Colombo, مارس 24

سریلانکا رئیس جمهور Gotabaya Rajapaksa درخواست هند برای ارائه یک ویژه 1.1 میلیارد دلار ارز مبادله تسهیلات به افزایش این کشور تخلیه ذخایر ارز خارجی از نظر اقتصادی با توجه به کروناویروس بیماری همه گیر.

Rajapaksa دفتر گفت که درخواست های جدید در علاوه بر این به 400 میلیون تومان مقدار سریلانکا در پی از دولت هند تحت امنی ها و همکاری های منطقه ای (سارک) چارچوب است.

این سری لنکایی رئیس جمهور درخواست خود را در طول مکالمه تلفنی با نخست وزیر نارندرا مودی در روز شنبه آن را گفت.

مودی در مورد وضعیت ناشی از COVID-19 بحران با Rajapaksa و گفت که هند همچنان به حمایت از “ما نزدیک دریایی همسایه” در برخورد با این بیماری همه گیر و تاثیر اقتصادی آن.

رهبران دو کشور توافق کردند که برای سرعت بخشیدن به هند-کمک به پروژه های توسعه در کشور و همچنین تقویت سرمایه گذاری لینک کلیک کنید.

Rajapaksa دفتر گفت: “اگر دولت هند می تواند ارائه USD 1.1 میلیارد ویژه مبادله تسهیلات به بالا تا 400 میلیون تومان تحت سارک تسهیلات این امر بسیار کمک به سریلانکا در برخورد با ارز خارجی ما مسائل”.

سریلانکا قبلا خواسته هند 400 میلیون دلار ارز مبادله تحت سارک ترتیبات.

Rajapaksa همچنین نخست وزیر برای تسریع در سرمایه گذاری در بندر کلمبو شرق ترمینال.

با توجه به سریلانکا رئیس دفتر Rajapaksa خواسته مودی به “کسانی که مسئول مستقیم از هند را به سمت تسریع در ساخت و ساز از شرق ترمینال بندر کلمبو به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است”.

در مواجهه با مسائل در ارز خارجی خود را در طول بیماری همه گیر کوروناویروس سریلانکا گرفته اقدامات شدید برای حفظ ذخایر ارزی و ثبات نرخ ارز.

محدودیت واردات اعلام کرد به منظور جلوگیری از جریان ذخایر خارجی.

مخالفان را متهم کرده است که دولت از چاپ پول برای ایجاد نقدینگی در بازار.

مرگبار coronavirus ادعا کرده نه زندگی و آلوده 1,068 مردم در کشور است.

هند با ارسال چهار محموله های ضروری زندگی-صرفه جویی در مصرف دارو و تجهیزات پزشکی با وزن بیش از 25 تن به سریلانکا در چند هفته گذشته به عنوان یک ژست حسن نیت. PTI

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de