حکومت افغانستان به رایگان 900 زندانیان طالبان ممکن است تمدید آتش بس

کابل, مارس 26

دولت افغانستان گفت: این امر رایگان 900 زندانی در روز سه شنبه آن تنها بزرگترین آزادی زندانیان پس از ایالات متحده و افغانستان به امضا قرارداد صلح در اوایل این سال است که جادوها تبادل زندانیان بین طرف متخاصم.

اعلام شد که سه روز آتش بس با شورشیان تساوی به پایان رسید. طالبان تا به حال نام برای آتش بس در ایام تعطیلات عید فطر که نشانه پایان نظام مقدس اسلامی ماه رمضان.

انتظاراتی وجود دارد که زندانی آزاد می تواند منجر به کاهش خشونت طالبان و مقامات می گویند آنها با توجه به تمدید آتش بس.

یک مقام ارشد طالبان شکل این تایید به آسوشیتد پرس.

“اگر این تحولات مانند اعلام آزادی زندانیان ادامه دارد, ممکن است به جلو حرکت کند با تصمیم گیری مانند گسترش مختصر آتش بس و به حرکت در جهت مثبت با برخی از مسائل جزئی” طالبان رسمی گفت.

زندانی آزادی است که بخشی از ما در مقابله با طالبان امضا شده در فوریه 29, اجازه می دهد تا برای خروج احتمالی از آمریکا و ناتو از افغانستان به پایان آوردن این کشور جنگ طولانی و امریکا طولانی ترین دخالت نظامی.

زمانی که این قرارداد امضا شد آن را تبلیغ افغانستان به عنوان بهترین فرصت برای صلح پس از چند دهه از جنگ اما اختلافات سیاسی در کابل و تاخیر در زندانی مبادلات کاهش مقابله پیشرفت به سمت داخل افغانستان مذاکرات در نظر گرفته دومین و حساس ترین مرحله از توافق.

بر اساس این توافق کابل به انتشار 5,000 طالبان زندانی در حالی که شورشیان به رایگان 1,000 اسیران آنها را نگه دارید بیشتر مقامات دولتی و نیروهای افغان قبل از داخل افغانستان مذاکرات می تواند آغاز خواهد شد.

رئیس جمهور اشرف غنی به حال استقبال طالبان اعلام آتش بس در ایام تعطیلات است.

جاوید فیصل امنیت ملی سخنگوی در کابل خواست طالبان برای تمدید آتش بس و گفت: دولت خواهد آزادی 900 زندانی در روز سه شنبه.

که می تواند به 2000 تعدادی از زندانیان طالب از زندان منتشر شد تا کنون تحت طالبان و معامله است. طالبان می گویند که آنها منتشر کرده اند 240 از اسیران آنها برگزار شد.

اما طالبان هنوز برای تایید اینکه آیا کسانی که تا کنون منتشر شده توسط دولت در میان 5,000 نام شورشیان داده بود ما مذاکره زلمای خلیل زاد معمار از فوریه 29 مقابله.

دوم طالبان رسمی گفت: AP که کسانی که تا کنون منتشر شد در واقع طالبان لیست از خواسته ها از جمله عموی ولایت Hibatullah Akhundzada.

کلیدی در تصمیم گیری است که نام خود را در لیست ملا Nooruddin Turabi ارشد شکل که به تازگی از بهبود COVID-19 بیماری ناشی از COVID-19.

Turabi بود بسیار می ترسید معاون و فضیلت وزیر در دوران حکومت طالبان شناخته شده برای ضرب و شتم مردان بودند که دریافتند گوش دادن به موسیقی یا نه حضور در مسجد. او یک بار سیلی زد یک فرمانده طالبان که صحبت با یک زن روزنامه نگار.

هر دو طالبان صحبت کرد به AP خواست نامش فاش نشود به این دلیل که آنها مجاز به صحبت با خبرنگاران. AP

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de