LATAM می شود بزرگترین شرکت هواپیمایی رانده به ورشکستگی توسط coronavirus

سائو پائولو/بنگلور/سیدنی, مارس 27

LATAM خطوط هوایی این قاره بزرگترین حامل برای ثبت ورشکستگی آمریکا حفاظت در جمعه تبدیل شدن به بزرگترین حامل تا کنون به دنبال اضطراری سازماندهی مجدد به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

پر کردن نکات برجسته مالی ضعف آمریکای لاتین حامل های زیر مشابه ورشکستگی در اوایل این ماه توسط منطقه شماره 2 خطوط هوایی Avianca منابع .

اما بر خلاف Avianca که تجربه مدیریت بحران و زیان شیلی LATAM ارسال شده سود برای چهار سال متوالی در مجموع بیش از 700 میلیون دلار. LATAM نیز تایید پرداخت سود سهام سال جاری در مقایسه با دیگر حامل های که باید متوقف پرداخت.

یکی از بزرگترین خطوط هوایی LATAM گفت: این امر در ادامه به پرواز را از طریق ورشکستگی آن بازسازی.

LATAM سهام بسته 36% پس از سقوط تا آنجا که 58 درصد در سانتیاگو.

دولت های آمریکای لاتین و بسیاری تحت شدیدترین محدودیت های بودجه خود شده اند و تمایلی به قید وثیقه خود را کلید هواپیمایی در مقایسه با ایالات متحده و اروپا است.

شیلی وزارت مالیه گفت: در بیانیه LATAM است “استراتژیک شرکت برای شیلی” و دولت “را در نظر بگیرید” چگونه آن را می تواند کمک به LATAM را بازسازی, اما آن را ارائه کرده است.

در برزیل LATAM شده است مذاکره نجات از 2 میلیارد reais ($367.45 میلیون) که هنوز به تحقق.

LATAM به برزیل واحد است نه بخشی از ورشکستگی چند شرکت ممکن است فایل برای ورشکستگی وجود دارد و همچنین اگر این مذاکرات برای کمک از طریق سقوط.

هواپیمایی مدیر عامل برای برزیل جروم Cadier به رویترز گفت در سه شنبه شب که LATAM نه نه از طریق یک جداگانه تشکیل پرونده ورشکستگی در برزیل.

“تاریخ در اینجا نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق شرکت ها را ندارد, آن را از ورشکستگی بازسازی چرا که این روند بیش از حد پیچیده” Cadier گفت.

خطوط هوایی دلتا در سال گذشته پرداخت 1.9 میلیارد دلار برای 20 درصد از سهام در LATAM تبدیل شدن به شماره 2 سهامدار در این شرکت است.

“ما بصورتی پایدار و محکم باقی می ماند متعهد به همکاری با LATAM و بر این باورند که آن را با موفقیت ظهور قوی تر هواپیمایی و دلتا شریک برای دراز مدت” مدیر عامل شرکت دلتا اد Bastian در بیانیه ای گفت.

LATAM گفت: آن پرونده ورشکستگی به دنبال تسریع در جدول زمانی لازم آنتی تراست مصوبات آن و دلتا برای هماهنگی پرواز در مسیرهای بین آمریکای لاتین و ایالات متحده است. برنامه هنوز نیاز به تایید از وزارت حمل و نقل و همچنین به عنوان تنظیم کننده در شیلی و برزیل و چند کشور دیگر در آمریکای جنوبی است.

در این منجر به تشکیل پرونده ورشکستگی LATAM گذاشته 1,800 کارکنان از بیش از 40 ، 000 در کل.

مشکل ادغام

LATAM است فورا قابل تشخیص نام تجاری برای آمریکای جنوبی و مسلط بین المللی مسافرت هوایی در منطقه و همچنین به عنوان یک پیشرو پرواز داخلی اپراتور در برزیل, کلمبیا, شیلی, آرژانتین پرو و اکوادور.

در علاوه بر این به برزیل و شرکت های تابعه در آرژانتین و پاراگوئه نیز بخشی از روند ورشکستگی است.

LATAM گفت: این افزایش به 900 میلیون دلار برای حمایت از عملیات را از طریق ورشکستگی آن سازماندهی مجدد از سهامداران عمده از جمله کوتو خانواده که کنترل خطوط هوایی و هواپیمایی قطر.

علاوه بر این LATAM به 1.3 میلیارد دلار پول نقد در دست است.

LATAM متولد شد و در سال 2012 از طریق ادغام بین شیلی LAN و برزیل TAM, تخم ریزی یک حامل با هواپیما سفارش کتاب و عمده قرار گرفتن در معرض به آمریکای لاتین را بالای اقتصاد به عنوان آن را از طریق رفت و آن بدترین رکود اقتصادی در تاریخ ثبت شده.

از آن زمان کاهش یافته و بسیاری از هواپیما سفارشات اما حفظ 44 با ایرباس و هفت با بوئینگ شرکت. LATAM گفت: این امر به دنبال لغو تعدادی از این دستورات است.

LATAM آشکار بود که دلتا لغو خرید برنامه ریزی شده از چهار ایرباس A350s از LATAM و پرداخت $62 میلیون برای شکستن معامله است.

LATAM گفت که از روز شنبه آن بدهی بالغ بر 18 میلیارد دلار.

شرکت هواپیمایی و کاهش توسط S&P و فیچ روز جمعه پس از پرداخت بهره و اصل در $1 میلیارد دلار از بدهی به هواپیمای جدید خرید. ایسنا

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de