دولت افغانستان می گوید حمله طالبان به پاسگاه کشته شدن 14

کابل مه 29

طالبان با حمله به یک ایست بازرسی ارتش در شرق افغانستان کشته شدن 14 نظامی پرسنل وزارت دفاع گفت: در روز جمعه.

طالبان در زمان مسئولیت و پنج حمله در ولایت پکتیا آن را “دفاعی اقدام” بدون توضیح.

جاوید فیصل سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افغانستان مشاور دفتر گفت: با وجود درگیری های پراکنده یک آتش بس در اثر طول سه روز مسلمان تعطیلات عید فطر که به پایان رسید سه شنبه ادامه خواهد داد.

طالبان را متهم کرد که دولت افغانستان از انجام یک حمله هوایی در روز چهارشنبه کشته شدن چندین غیر نظامی. دولت گفت که هدف طالبان.

نه طرف به نظر می رسد آماده بازگشت به همه از مبارزه با آن است. “این تنش زدایی آغاز شده است که در طول عید فطر همچنان با وجود گزارش های پراکنده حوادث به خلاف” فیصل گفت.

در همین حال یک تیم از پنج تن از اعضای طالبان در کابل بحث آزادی طالبان و دولت افغانستان از زندانیان.

دولت افغانستان منتشر کرده است 2,000 زندانیان طالبان پس از امضای قرارداد صلح میان ایالات متحده و طالبان در فوریه 29 و شورشیان را آزاد 347 اسیران.

تحت توافق صلح دولت افغانستان است که برای انتشار تا به 5000 شورشی در حالی که از 1000 سرباز و پولیس افغان را آزاد شود توسط طالبان. امضا شده اجازه می دهد تا سربازان آمریکایی برای بازگشت به خانه و پایان دادن به امریکا طولانی ترین نامزدی نظامی.

این معامله همچنین خواستار افغان در کابل و طالبان به آغاز مذاکرات برای تصمیم گیری آینده افغانستان. این مذاکرات به تعویق افتاده اند به دلیل اختلافات سیاسی میان افغانستان رئیس جمهور اشرف غنی و رقیب خود را در آخرین سال ریاست جمهوری, نظر سنجی, Adullah عبدالله. دو توافق در اوایل این ماه و آزادی زندانیان را مطرح کرده است انتظارات است که مذاکرات می تواند آغاز خواهد شد. AP

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de