ما آسیایی ها, مورد آزار و اذیت بیش از coronavirus عقب راندن در خیابان های, رسانه های اجتماعی

نژادهای مختلف ملی زمینه دچار موجی از حملات در این سال که فعالان مرتبط با این بیماری همه گیر ظهور در چین است. گفت: برخی از آنها می ترسید آزار و اذیت می تواند بدتر در انتخابات سال با ما-چین تنش تشدید بیش از تجارت هنگ کنگ و coronavirus.

“هنگامی که در چین ساخته شده است دشمن مردم که مانند چینی دشمن هستند. اقتصاد تانک مردم در حال مرگ هستند. آنها عصبانی هستید و ترس و می خواهید به آن را در آمریکایی های آسیایی تبار و حتی بیشتر گفت:” راسل Jeung, استاد, آسیایی-آمریکایی مطالعات انجام شده در دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو.

از تاریخ 19 مارس بیش از 1800 مورد از آزار و اذیت مرتبط با این بیماری همه گیر کوروناویروس گزارش شده برای جلوگیری AAPI نفرت سایت Jeung ایجاد شده با وکالت دو گروه.

نه از 10 قربانیان هدفمند خود را به دلیل نژاد با 37 درصد از حوادث در حال وقوع در مناطق عمومی این سازمان گفت. آزار و اذیت کلامی و دوری می گزیدند رخ داده در بیش از 90 ٪ از موارد. قربانیان حمله فیزیکی و یا سرفه و یا تف در برخی از 15 ٪ از موارد.

برخی از آزار و اذیت صورت گرفته در داخل فروشگاه Jeung گفت:, و اضافه کرد که توقف AAPI نفرت در حال کار با خرده فروشان به شکل از چگونه برای اطمینان از دسترسی امن برای مشتریان.

شهر نیویورک در کمیسیون حقوق بشر این هفته راه اندازی کمپین چند زبانه برای مبارزه با COVID-19-مربوط به تبعیض و پس از آن دریافت بیش از 350 چنین شکایت از Feb. 1 مه 15. از این 133 یا 37% هدفمند آسیایی. که در مقایسه با 11 شکایت از تبعیض هدفمند در آسیایی ها در دوره مشابه در سال 2019.

اف بی آی هشدار داده و از افزایش جرایم ناشی از نفرت علیه آسیایی-آمریکایی ها پس از coronavirus همه گیر آغاز شد با توجه به گزارش های رسانه ها با استناد به اسناد داخلی.

همبستگی در خیابان

در برخی از Chinatowns داوطلب گشت های در حال تشکیل برای محافظت از ساکنان و مقابله با harassers. فرشتگان نگهبان با گشت زنی در بیش از 130 شهر جهان هستند, استخدام در ایالات متحده آسیایی جوامع برای اولین بار در 41 سال. اعضای شامل سالمندان و زنان که اغلب اهداف سوء استفاده.

“آن را خسته کننده در خانه است. من نیز ممکن است انجام کاری” گفت گذاشته و دستیار دندانپزشکی سارا چانه. 46 ساله نیز گشت های جدید و چینی بلوک تماشا کنید.

“ماموریت ما این است برای مشاهده ضبط و گزارش گفت:” Leanna لویی, یک سان فرانسیسکو بازرگان که آغاز گشت, گروه ایران صلح Corp. در هشت هفته آن را تا 24 ثبت گزارش از جمله پزشکی پاسخ به حوادث منازل به قصد سرقت خودرو, سرقت و دزدی از مغازه که منجر به دستگیری او اشاره کرد.

“ما می توانیم شکستن عادات قدیمی, پیر الگوها و کلیشه های منسوخ شده,” لویی گفت. “ما به کمک در کمک به جامعه به گام از سایه و بیشتر احساس قدرت.”

اداره پلیس سان فرانسیسکو گسترش حضور آن در پا و در اتومبیل های اطراف شهر به عمل به عنوان یک عامل بازدارنده در برابر چنین جنایات آن در بیانیه ای گفت.

در نیویورک, آگهی و پوستر مزین با کلمات نمی توان بی رحمانه’ ایجاد شد توسط شرلی Ng و دوستان خود را برای نمایش در محله چینی ها عرض با اشاره گرها در مورد نحوه گزارش یک جنایت است.

“من لازم نیست که صبر کنید برای پشتیبانی. این جامعه من” گفت: Ng, حوادث دستیار در آمریکا دفاع حقوقی و صندوق آموزش و پرورش.

‘کاملا مشابه’

مبارزات فراخوان پان آسیایی, ایالات متحده جنبش حقوق مدنی در سال 1982 زمانی که ژاپن مقصر برای این خودرو دیترویت صنعت را از رکود گفت: هلن ضیا, یک روزنامه نگار-فعال در خط مقدم که موج.

وینسنت چانه 27 ساله طراح جشن عروسی های آینده بود به طرز وحشیانه ای مورد ضرب و شتم قرار است که در سال توسط دو ناراضی autoworkers و درگذشت. دادگاه حکم یک مبلغ 3000 دلار جریمه و سه سال آزادی مشروط با هیچ زندان زمان موجب خشم و انزجار در جامعه و فراتر از آن.

“زمانی که او مورد حمله قرار گرفت و کشته شد بسیار روشن آن بود به دلیل آنچه که او مانند نگاه. ژاپن به عنوان دشمن. ما تا کاملا مشابه امروز” ضیاء گفت.

تکنولوژی زرنگ و دانا وای پیشرو امروز رسانه های اجتماعی پاسخ.

“نسل من بدون مشکل بودن با صدای بلند” دیجیتال کارآفرین بینگ چن 32 گفت: در مجازی تجمع غیر انتفاعی عمل به تغییر در مارس 18, Vincent چانه تولد.

هشتگهای مانند #RacismIsAVirus و #UnapologeticallyAsian هستند به اشتراک گذاشته و چاپ بر روی تی شرت. #HATEISAVIRUS ایجاد شده در اواخر ماه مارس با سه نسل وای که متصل از طریق Instagram در حال حاضر یک سازمان غیر انتفاعی است. آن را مطرح $16,000 در مجازی تجمع هفته گذشته برای کسب و کارهای کوچک است توسط pandemic گفت: co-founder Tammy چو 25.

Hashtags “سعی کنید به تصرف خود در افزایش آسیایی-آمریکایی غرور و افتخار است که حباب به سطح در طول COVID-19” گفت: فیلیپینی-آمریکایی ارمیا ابراهیم که سر فوق العاده ای ارتباطات بازاریابی شرکت با تمرکز بر روی آسیایی-آمریکایی و سرگرمی.

برادوی بازیگر دایان فلن اشاره به #MeToo در سراسر جهان علیه آزار و اذیت جنسی به عنوان یک منبع الهام است.

“ما می خواهیم به مهار قدرت از رسانه های اجتماعی به عنوان #MeToo جنبش به ویژه هنگامی که ما نمی توانیم راهپیمایی و تجمع” او گفت:.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de