چین و هند و جدال در 14,000 پا در امتداد مرز

چند روز بعد سربازان چینی مواجه سربازان هندی این بار در چند دیگر از راه دور مرز امتیاز در هیمالیا برخی بیش از 1000 مایل از هم جدا. پس از آن هر دو ارتش را با عجله در هزاران نفر از تقویت. هندی تحلیلگران می گویند که چین افزایش تا نیروهای خود را با کامیون کمپرسی بیل نیروهای نظامی حامل توپخانه و وسایل نقلیه زره پوش و چین که در حال حاضر اشغال سرزمین های هندی.

هیچ عکس شلیک نشده است که عملا مرز کد دیکته اما سربازان مبارزه کرده اند و به شدت با سنگ و چوبی باشگاه و دست خود را در یک تعداد انگشت شماری از درگیری. در یک غوغا در دریاچه یخبندان Pangong Tso چندین هندی نیروهای صدمه دیده بد به اندازه کافی که آنها تا به حال به تخلیه توسط هلیکوپتر و گفته تحلیلگران چینی سربازان مجروح شدند و همچنین.

هیچ کس فکر می کند چین و هند در مورد رفتن به جنگ. اما افزایش تجمع تبدیل به جدی ترین رویارویی پس از 2017 و ممکن است نشانه ای از مشکل بیشتر برای آمدن به این جهان دو پرجمعیت ترین کشورها به طور فزاینده ای بالا بردن در برابر هر یک از دیگر در یکی از bleakest و دور افتاده ترین فرد روی زمین است.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ناخواسته پا در روز چهارشنبه ارائه در توییتر به واسطه آنچه که او به نام “خشمگین مرز اختلاف است.”

برای هند و چین تهاجم و مانور در نقاط مختلف در طول بیش از 2100-مایل از مرز را مطرح سوء ظن از هماهنگ کمپین برای اعمال فشار بر دولت نارندرا نخست وزیر.

با جهان مصرف شده توسط این بیماری همه گیر کوروناویروس چین عمل کرده است با زور و اجبار به دفاع از ادعاهای ارضی خود را از جمله در هیمالیا. در هفته های اخیر چینی ها را غرق یک قایق ماهیگیری ویتنامی در دریای جنوبی چین; swarmed یک مالزی حفاری; menaced تایوان; و به شدت سخت تر گرفتن خود را در نيمه منطقه خودمختار هنگ کنگ است. رویارویی با هند “متناسب با گسترده تر الگوی چینی ابراز وجود” گفت: Tanvi مادان مدیر هند پروژه در موسسه بروکینگز در واشنگتن اشاره کرد که آن چهارم عود پس از چین استبدادی رهبر Xi Jinping به قدرت در پایان سال 2012.

هند دولت افشا چند جزئیات در مورد آنچه که در واقع اتفاق افتاده است گفت: در بیانیه ای تنها که آن “طرف چینی است که به تازگی انجام فعالیت مانع هند عادی گشت الگوهای.”

مودی که معمولا صریح در دفاع از کشور و منافع به نظر می رسد قصد اجتناب از تشدید تحلیلگران گفت.

“نظامی درگیری و standoffs با هند به نظر می رسد منعکس پکن محاسبه است که هند هنوز هم-افزایش COVID-19 عفونت همراه با رکود اقتصادی محل آن را در هیچ موقعیتی به راه انداختن درگیری های مرزی گفت: Brahma Chellaney استاد مطالعات استراتژیک در دهلی نو بر اساس مرکز تحقیقات سیاست.

این همه وی افزود: همچنین می توان به “پکن راه ارسال یک پیام سیاسی” به هند به دریافت بیش از حد نزدیک به ایالات متحده و به پشت کردن انتقاد خود را از راه چین به کار گرفته شده coronavirus.

حتی قبل از scuffling هند احساس شد به طور فزاینده ای hemmed در چین در حال گسترش اقتصادی و ژئوپولیتیک نفوذ در آسیای جنوبی.

به غرب چینی در حال کار با پاکستان و هند سیمان و اخیرا توافق برای کمک به ساخت یک سد در مرز پاکستان-اداره کشمیر منطقه ای هند ادعا می کند.

به شرق چین, دوست جدید, نپال فقط تولید یک نقشه است که به چالش که در آن مرز هند نهفته است; هند سرزنش چین برای تکان دهنده مشکل است. نپال پس از متحدان اما پس از هند را تشویق مجازات تجارت محاصره در 2015, نپال زیرفشار نزدیک به چین است.

به سمت جنوب در مناطق استوایی چینی را در دست گرفته است جزیره ای در مالدیو چند صد مایل خاموش هند ساحل. ارتش هند کارشناسان می گویند چین به ارمغان آورده است در میلیون ها پوند از شن و ماسه و گسترش جزیره برای امکان استفاده به عنوان یک فرودگاه و یا زیردریایی پایه.

“بدیهی است که چینی ها با هدف تحت فشار هند گفت:” D. S. Hooda, یک ژنرال بازنشسته در هند ،

چین وزارت امور خارجه سرزنش کرده هند اخیر تنش اما سعی کردم به بازی کردن این رویارویی است. که در تضاد کامل با شبیه مرز درگیری در سال 2017, زمانی که دو کشور کردن مربع برای 73 روز بیش از یکی دیگر از رقابت های هیمالیا در مرز منطقه ای در نزدیکی بوتان منجر به خطرناک سنبله در تمایلات ناسیونالیستی در هر دو طرف.

“مرز چین نیروهای متعهد به رعایت چین ارضی و حاکمیت امنیت در پاسخ قاطعانه به هند خاطی و متخلف فعالیت ها و حفظ صلح و آرامش در چین و هند در مناطق مرزی” یک سخنگوی ژائو Lijian گفت: پس از اولین گزارش از درگیری های پدید آمده در اواسط ماه مه.

وی هند را به “خودداری از مصرف هر گونه اقدامات یک جانبه است که ممکن است وضعیت را پیچیده کند.”

هر دو کشور اجرا گشت زنی در امتداد مرز مورد مناقشه شناخته شده به عنوان خط واقعی کنترل محل دقیق است که می تواند تار. این بسته از سربازان راهپیمایی بالا و پایین کوه تحت دستور اکید به شلیک در هر یک از دیگر تحلیلگران امنیتی گفت: اما متوقف نمی شود آنها را از پرتاب سنگ. و یا گاه به گاه پانچ.

گاهی اوقات بزرگ عبور برخورد گشت. چند سال پیش یکی دیگر از هند و چین و جدال درگرفت و دستگیر شد در تصویری — در همان کوه, دریاچه که در آن برخی از درگیری های اخیر اتفاق افتاده است.

As China projects its power across Asia, and along the disputed India-China border in the Himalayas, India is feeling surrounded. Both sides insist they don’t want a war, but thousands of troops have been sent.

چین پروژه های قدرت خود را در سراسر آسیا و در امتداد مورد مناقشه هند و چین مرز در هیمالیا و هند احساس احاطه شده است. هر دو طرف اصرار دارند آنها نمی خواهند یک جنگ اما هزاران نفر از سربازان فرستاده شده اند.

چین رسما اذعان کرد هر گونه اخیر استقرار نیروهای به هیمالیا. اما ممکن است 18 مقاله در جهانی بار تلخیص کنترل حزب کمونیست به استناد یک منبع نزدیک به مردم و ارتش آزادی گفت که چین نظامی تقویت نیروهای خود در پاسخ به آنچه در آن در نظر گرفته ساخت و ساز غیر قانونی توسط هند در نزدیکی یا خاک چینی.

چین برتر نظامی که تحلیلگران معتقدند می تواند نیروی هند به پایین. Ajai Shukla سابق ارتش هند سرهنگ تخمین زده می شود که چین آورده بود در سه تیپ از افراد ارتش آزادی بخش — بالغ بر هزاران نفر از نیروهای نظامی و هند مستقر حدود 3000 تقویت.

“اگر آنها می خواهند به اخراج چینی, ارتش هند را مجبور به شروع به تیراندازی جنگ” Shukla گفت. او فکر نمی کند که رخ خواهد داد و افزود که هند گزینه “محدود نمی خواهند این به تشدید است.”

فقط چند ماه پیش مودی و یازدهم شد جرعه جرعه نارگیل تازه با هم در طول یک سریع نشست در جنوب هند است. یک رابطه خوب کمک خواهد کرد که هر دو کشور در آرمان های خود را برای قدرت جهانی.

هنوز هم آنها تبدیل شده اند به طور فزاینده ناظر از یکدیگر به خصوص در بالا هیمالیا که در آن چند تا کنون.

هند به تازگی به شدت تلاش برای بهبود جاده های نظامی خود را با استفاده از به crisscross کوه عبور می کند در منطقه لاداخ در مرز تبت. این جاده ها بسیار آسان است برای ساخت. آنها مار در سراسر gravelly چشم انداز از ارتفاع بالا و رودخانه ها و یخچالهای طبیعی عبور می کند و در 17,000 فوت بالاتر از سطح دریا.

تحلیلگران گفت که چین قصد شروع یک جنگ اما که می خواست آن را به خنثی هند راه سازی تلاش. مسابقه به این کوه بالا جاده ها در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای پر. در سال 2017 بن بست بین هند و چین را زمانی شروع شد که نیروهای هندی جسمی مسدود چینی خدمه جاده در یک منطقه مورد مناقشه ادعا بوتان یک متحد نزدیک هند.

چین نیز حساس در مورد مرز هند به دلیل آن abuts دو منطقه در چین است که در پکن است که به خصوص در مورد: تبت و سین کیانگ.

جرقه های اخیر تنش به نظر می رسد یکی از خاص جاده جدید که سرخپوستان ایجاد شده است برای رسیدن به یک فرودگاه نظامی در هند شمالی پاسگاه مرزی بود که این سایت از یکی دیگر از مرز بست در سال 2013.

دو کشور باید ساز و کارهای تعیین شده برای حل و فصل مرز درگیری از سال 1962 زمانی که آنها به جنگ رفت در هیمالیا با هند از دست دادن بد است.

“وجود نداشته است یک شات از کار اخراج شده و در سال” مادان گفت:, و اضافه کرد که آخرین مرگ از مرز زد و خورد رخ داده در سال 1975.

هنوز تنش ها به راحتی می تواند شعله ور شدن.

“همه از این اتفاق می افتد در منطقه که در آن آنها می جنگیدند در ’62 جنگ,” او گفت:. “وجود دارد مقدار زیادی از چمدان های مرتبط با این در هر دو طرف است.”

©2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>