ناسا رزومه انسان spaceflight با تاریخی SpaceX راه اندازی

اسکودوی کیپ کاناورال فلوریدا (ایالات متحده), آوریل 30

SpaceX خصوصی موشک شرکت میلیاردر کارآفرین Elon Musk, راه اندازی دو آمریکایی ها به مدار از فلوریدا در روز شنبه در یک نقطه عطفی ماموریت مارک اولین پروازهای فضایی ناسا فضانوردان از خاک ایالات متحده در نه سال.

یک SpaceX Falcon 9 rocket برداشته از مرکز فضایی کندی در 3:22 p. m. EDT (1922 به وقت تهران) راه اندازی داگ هرلی و باب Behnken در 19 ساعت سوار شدن روی این شرکت به تازگی طراحی شده خدمه کپسول اژدها محدود برای ایستگاه فضایی بین المللی.

فقط قبل از شروع, Hurley گفت: “SpaceX, ما در حال رفتن برای راه اندازی. اجازه دهید نور این شمع” paraphrasing معروف نظر ادا در سکوی پرتاب در سال 1961 توسط آلن شپرد, اولین آمریکایی پرواز به فضا.

چند دقیقه پس از راه اندازی اولین مرحله تقویت کننده موشک فالکون 9 از هم جدا فوقانی مرحله دوم موشک و پرواز خود را در بازگشت به زمین به فرود با خیال راحت بر روی پلت فرم فرود شناور در اقیانوس اطلس.

بالا زمین خدمه اژدها jettisoned لحظه بعد از مرحله دوم موشک, ارسال کپسول در راه خود را به ایستگاه فضایی.

هیجان انگیز عینک موشک افزایش بی وقفه به آسمان آمد و به عنوان یک خوش آمدید پیروزی برای ملت گریبانگیر لحاظ نژادی شارژ ناآرامی های مدنی و همچنین مداوم ترس و اقتصادی تحول از coronavirus بیماری همه گیر.

فالکون 9 در زمان خاموش از همان سکوی پرتاب استفاده شده توسط ناسا نهایی شاتل فضایی پرواز سرنشین, Hurley در سال 2011.

از آن پس ناسا فضانوردان مجبور به دردسر سواری به مدار سرنشین روسیه سایوز فضاپیمای.

“این باور نکردنی قدرت تکنولوژی” گفت: ایالات متحده

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن بود که در مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال در فلوریدا برای راه اندازی. “است که یک دید زیبا را ببینید.”

این ماموریت برای اولین بار راه اندازی تلاش در یکشنبه نامیده می شد با کمتر از 17 دقیقه باقی مانده در ساعت شمارش معکوس.

آب و هوا دوباره تهدید شنبه راه اندازی اما پاک در زمان به ادامه ماموریت.

SPACEFLIGHT نقاط عطف

ناسا رئیس جیم Bridenstine گفت: از سرگیری راه اندازی از فضانوردان آمریکایی در آمریکا ساخته شده است راکت از خاک ایالات متحده آمریکا است که آژانس فضایی اولویت است.

“من تنفس آه امداد اما من نیز به شما i’m not gonna celebrate تا باب و داگ به خانه با خیال راحت.” Bridenstine گفت.

برای مشک راه اندازی نشان دهنده یک نقطه عطف برای این موشک قابل استفاده مجدد خود شرکت پیشگام به spaceflight هزینه ای کمتر و بیشتر. و آن را نشانه اولین بار به صورت تجاری توسعه وسایل نقلیه فضایی و متعلق به اداره شده توسط یک نهاد خصوصی به جای NASA – انجام آمریکایی به مدار.

آخرین بار ناسا راه اندازی فضانوردان به فضا سرنشین یک خودرو با نام تجاری جدید بود که 40 سال پیش در آغاز برنامه شاتل فضایی.

مشک آفریقای جنوبی متولد شده با تکنولوژی بالا کارآفرین که ثروت خود را ساخته شده در دره سیلیکون نیز اجرایی برقی خودروساز و تولید کننده باتری تسلا, Inc.

او تاسیس Hawthorne مستقر در کالیفرنیا SpaceX به طور رسمی شناخته شده به عنوان فن آوری های اکتشافات فضایی در سال 2002.

هرلی و 53 و Behnken, 49, ناسا کارکنان تحت قرارداد به پرواز با SpaceX در حال انتظار باقی می ماند در ایستگاه فضایی برای چند هفته کمک یک دست خدمه مداری آزمایشگاه.

بوئینگ شرکت تولید خود را راه اندازی سیستم در رقابت با SpaceX است انتظار برای پرواز خود را CST-100 Starliner خودرو با فضانوردان روی برای اولین بار در سال آینده. ناسا اعطا نزدیک به 8 میلیارد دلار به همراه SpaceX و بوئینگ برای توسعه خود را رقیب راکت.

تهمت نیز مورد ستایش قرار داد راه اندازی به عنوان یک پیشرفت عمده به سمت هدف در نهایت ارسال انسان به مریخ است.

او پیوست و در مشاهده با مشک و همچنین به عنوان معاون رئیس جمهور مایک پنس, تجارت, وزیر ویلبر راس, وزیر آموزش و پرورش بتسی DeVos, فلوریدا, کنگره مت Gaetz و سناتور ریک اسکات.

قبلا در شنبه خدمه خداحافظی کردن به خانواده خود را.

قبل از صعود به ویژه طراحی شده تسلا خودرو برای سوار شدن به, راه اندازی سایت, Behnken گفت: او پسر “بود خوب برای مادر. زندگی خود را آسان است.”

در طول درایو Behnken و Hurley گذشت سابق فضانورد گرت Reisman برگزار شد که نشانه ای گفت: “من با شما را.”

ایسنا

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de