SpaceX FalconXCommercial خدمه پرتاب موفقیت آمیز: یک مدل نقش برای ISRO آینده

SpaceX FalconXCommercial, spacex launch, SpaceX FalconXCommercial launch, Crew Dragon spacecraft, ISRO, space programme to moon, Mars mission, SpaceX, latest news on spaceXSpaceX اولین شرکت خصوصی به مفهوم re-قابلیت استفاده و پایداری سرود به یک واقعیت است. (رویترز عکس)

امروز برای اولین بار تا کنون موفق تجاری خدمه راه اندازی برای حمل فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) باید از trendsetter برای این قرن است. موفقیت ماموریت سرنشین دار به مدار زمین دیده می شود به عنوان آغاز مقرون به صرفه فضای برنامه به ماه و بیشتر قرار دادن ماموریت مریخ در درون انسان سفر درک. SpaceX اولین شرکت خصوصی به مفهوم re-قابلیت استفاده و پایداری سرود به یک واقعیت است. در حال حاضر آن است که ممکن است به بازگشت موشک مرحله بازگشت به زمین با استفاده از یک propulsive قدرت و توان دوباره به پرواز در ماموریت بعدی. این شرکت در حال حاضر در حال توسعه یک فضاپیمای بزرگتر به نام کشتی فضایی است که باید به طور کامل قابل استفاده مجدد موشک برای حمل محموله و خدمه برای ماموریت به ماه و مریخ است. این تلاش ها برای رسیدن به خود کفا ماموریت به ماه و مریخ است.

NASA Commercial Crew برنامه

کارآفرین Elon Musk تاسیس شرکت SpaceX در سال 2002 با جاه طلبی برای کاهش هزینه های حمل و نقل فضایی, بنابراین به عنوان به نهایت رسیدن به مستعمره مریخ است. SpaceX تجاری را فراهم می کند و دولت راه اندازی خدمات در آن موشک فالکون. “از امروز راه اندازی شد و از طریق یک موشک سنگین فالکون که یکی از قدرتمند ترین راکت که تا به حال انجام شده سه قبلی راه اندازی و طراحی قابلیت قرار دادن بار بر روی سطح مریخ. این موشک با استفاده از یک خانواده مشترک از مرلین موتورهای توسعه یافته برای استفاده از پردازنده سری فالکون از موشک” می گوید: Milind Kulshreshtha, C4I ،

از اوایل 2000s ناسا در حال برنامه ریزی برای commercialise حمل و نقل محموله و خدمه به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS). با 2003 شاتل کلمبیا از دست دادن در طول re-entry مرحله نیاز به سفینه فضایی احساس می شد توسط ناسا, به خصوص برای دیدار برنامه ریزی شده ماه ماموریت. به این مقرون به صرفه برنامه شرکت های خصوصی درگیر شدند, شروع با یک ماموریت برای انتقال خدمه و محموله به ایستگاه فضایی و در سال 2014 SpaceX و بوئینگ برنده ناسا قرارداد برای خدمه حمل و نقل خدمات. امروز راه اندازی شد SpaceX اولین ماموریت سرنشین دار از فلوریدا مرکز فضایی کندی و تظاهر پرواز به وضع باز کردن فضای تجاری تلاش است که باعث می شود سفر به فضا مقرون به صرفه و در دسترس از بسیاری از. بوئینگ بیش از حد است و ماموریت خود را به انجام چهار NASA-حمایت خدمه و محموله پردازنده Starliner سفینه فضایی. این Starliner همچنین دارای یک ویژگی منحصر به فرد قابل استفاده مجدد بودن تا ده برابر با شش ماه چرخش.

کلید موفقیت تجاری

یک مطالعه در آمریکا نشان داد که در دو دهه گذشته 91 درصد از شناخته شده راه اندازی خودرو شکست شد مربوط به سه علل اصلی از جمله موتور نجوم و مرحله جدایی و شکست. سازمان های تجاری قوی تر این یافته ها برای ایجاد برخی از موشک های قدرتمند از یک تخته نقاشی مرحله که مقرون به صرفه و امن برای پرواز critical missions با حصول اطمینان از ویژگی های کلیدی مانند موتور نجوم و قابل اعتماد در مرحله جداسازی ساخته شده را به مرحله طراحی خود را. “اگر چه سفر به فضا است که همیشه در معرض خطر فعالیت و هر سیستم overdesigned برای ایمنی در نتیجه استفاده مجدد بسیار قابل اعتماد راکت باید کلید برای ملاقات با بودجه آینده فضا سفر از جمله فرود ماه سال 2024 (با اولین زن در سطح ماه) و بیشتر ماموریت به مریخ” C41 متخصص متحده است. به عنوان تجربه SpaceX از همان مراحل اولیه که موفقیت گران است در فضایی فعالیت ها و نیاز به پشتکار و انگیزه و جاه طلبی مانند Elon Musk است.

ISRO فضایی تجاری تلاش

Antrix شرکت محدود (ACL) و فضای جدید هند با مسئولیت محدود راه اندازی شده اند در زیر بخش از فضا به کمک در ارتقاء و بهره برداری تجاری از فضا محصولات انتقال-از-تکنولوژی کوچک پرتاب ماهواره وسیله انتقال تکنولوژی و تولید PSLV از طریق صنعت و غیره.

ماه گذشته آژانس فضایی هند با اعلام فرصت (AO) سند باز می شود که بشر فضا را برای بخش خصوصی مشارکت. در اینجا تلاش برای اجازه می دهد تا صنعت ملی به کمک از طریق توسعه بومی فن آوری لبه برش برای بقای انسان در پایین مدار زمین و فراتر از آن برای اکتشاف فضا. با توجه به Kulshreshtha “بر خلاف فن آوری تمرکز و سرمایه گذاری دیده می شود توسط ناسا در ایالات متحده آمریکا شرکت هندی را جدی برخی از شکاف ها وقتی که می آید به مشترک ساخت. برای ISRO آن باید جالب به تماشای و دیدن اگر هر نهاد آماده است تا به هر چیز نوک تیز در تجاری تلاش در فضایی مثل SpaceX و بوئینگ.”

“فضای محصولات hi-tech و برای قابلیت اطمینان زیادی تحت آزمایش و اثبات چرخه و ISRO باید مانند برای حفظ این استانداردهای بالا و نگه داشتن محصول در منابع بودجه است. امیدوارم در این شور ملی از indigenisation, ISRO است خطر داشتن یک همکاری شریک زندگی به عنوان یک مسئولیت وقتی که می آید به تحویل به موقع” او مدعی شد.

بنابراین مفهوم “atmanirbhar’ در فضای تحقیق و پژوهش برای آینده ماموریت های سرنشین دار مانند Gaganyaan و قمری ماموریت Chandrayaan-3 ممکن است به سقوط کوتاه از انتظارات با توجه به محدودیت های زمانی و به احتمال زیاد کمبود بازیکن بزرگ مشارکت.

زنده قیمت سهام از BSE NSE آمریکا بازار و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de