مسکن زاغه پاکیزگی: دولت نیاز به تمرکز بر این از دست رفته زیرساخت شکاف برای مقابله با بحران مهاجرت

The issue of migrant labour points at a basic infirmity in our economic policies and growth process that yield imbalanced regional development. این موضوع از نیروی کار مهاجر در نقاط اساسی ضعف در سیاست های اقتصادی و روند رشد که عملکرد نامتوازن توسعه منطقه ای. (عکس)

توسط Abhijit دوشی

این Covid-19 همه گیر آورده به تمرکز ذاتی ضعف اقتصاد هند. عدم ثبات مالی ناکافی امکانات بهداشتی و شرایط غیر انسانی از گروههای کارگری برای مثال نقطه در سیاست شکست بزرگ یا کندرو اجرای برخی از سیاست.

اخبار مرتبط

چالش های مواجه شده توسط بخش مالی دارد اما تا حد زیادی روشن است. سیستم بانکی است و خیط و پیت کردن با نقدینگی اما بانک ها تمایلی به خطر وام. RBI قطع مخزن نرخ 115bps—در بالای 135bps قطع تحویل داده شده توسط MPC سال گذشته است. در عین حال میزان انتقال این کاهش توسط بانک ها برگ هر کس ناراضی است. MSMEs یکی از بدترین آمار عدم تمایل بانک ها برای کاهش نرخ وام در همراهی با دولت از اقتصاد است.

مقاله اخیر توسط Tobias Adrian و فابیو Natalucci در سایت صندوق بین المللی پول (COVID-19 بدتر از قبل موجود مالی آسیب پذیری) اشاره می کند که همان راه Covid-19 بازدید مردم از قبل موجود شرایط بهداشتی به شدت به طوری که این بیماری همه گیر باعث بحران اقتصادی در معرض آسیب پذیری مالی ساخته شده است تا در طول یک دهه از نرخ بسیار پایین و نوسانات. نویسندگان هشدار می دهند که آسیب پذیری در بازارهای اعتباری در حال ظهور کشورها و بانک ها می تواند باعث یک بحران مالی جدید. این بیانیه بسیاری از ارتباط به هند است.

وضعیت بهداشت و درمان مشابه است. هند همواره مواجه با کمبود بیمارستان و پزشکان و کارکنان بهداشتی و داروها و سایر ورودی ها. این کمبود حاد تر در مناطق روستایی است. با وجود هزینه های دولت و سیاست برای ارام کردن این کمبود و با وجود افزایش در تعدادی از بیمارستان ها و پزشکان و غیره تقاضا به نظر می رسد به طور مداوم افتادن عرضه است. Covid-19 به ارمغان می آورد این واقعیت کاملا.

موضوع مهاجر کار پیچیده تر است. هند یک کشور دموکراتیک و مردم بیشتر و یا کمتر به کار در هر نقطه. اما حقیقت تلخ است. در سطح دستی کار آنها عمدتا مهاجرت به ضرورت اقتصادی از بیرون از انتخاب. دور از خانه و خانواده, آنها اکثرا در زندگی احساساتی اطراف و کوچک و نامنظم درآمد.

قلب غم انگیز عکس های مهاجر کارگران راه رفتن مایل به رسیدن به روستاهای خود با پدر و مادر و فرزندان بدون غذا و پول یا سرپناه در راه در اوج تابستان در حال یادآور مردم با عبور از مرز در پارتیشن. در حالی که راه رفتن در مسافت های طولانی بسیاری درگذشت برخی به دلیل خستگی در حالی که دیگران با توجه به حوادث است. که می تواند آنها را سرزنش اگر آنها احساس می کنید مانند پناهندگان در کشور خود را?

این موضوع از نیروی کار مهاجر در نقاط اساسی ضعف در سیاست های اقتصادی و روند رشد که عملکرد نامتوازن توسعه منطقه ای. که منجر به نتایج عجیب و غریب. این را در نظر بگیرید: در حالی که کارگران می خواهید برای رفتن به خانه صنعتگران ابراز نگرانی آنها ممکن نمی گردد و این امر می تواند دشوار برای پیدا کردن کار به اجرا کارخانجات. برخی از ایالت ها اجازه نمی خواهید آنها را به رفتن به دلایل مشابه. آن است که هند محدود نیروی انسانی در سن کار ، پس چرا این نگرانی ؟

این کج مدل توسعه به دنبال برای بسیاری از سال تضمین است که صنایع متمرکز در چند جیب در حالی که بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک فعالیت های صنعتی و در نتیجه اشتغال بالقوه است. این مدل تساوی انبوهی از مردم از یک منطقه به منطقه دیگر در همه زمان ها.

برای جبران این عدم تعادل دولت تا به حال در دهه های 1960 و 1970 آغاز شده incentivising صنایع خواهد بود که در این به اصطلاح مناطق عقب مانده. امتیازات اعطا شد در فروش مالیات مالیات غیر مستقیم در وظایف شد کاهش می یابد و حمل و نقل یارانه ها اعلام شد. اما چند متحده دریا رفت و مصالحه امور مالی خود را.

پس از اصلاحات دوران تاکید معطوف به توسعه زیرساخت که در آن دولت شد نقش عمده ای بازی. قابل توجه زمین ظاهرا پوشش داده شده است در جاده و آب و برق, اما بسیاری باقی مانده است که باید انجام شود در مسکن به خصوص مسکن مقرون به صرفه زاغه توسعه و پاکیزگی. به همان اندازه مهم در دسترس بودن نیروی انسانی با مهارت های مناسب به نظر می رسد به یک چالش بزرگ است.

دولت نیاز به تمرکز بر این از دست رفته زیرساخت شکاف. که اطمینان حاصل شود متعادل تر توسعه منطقه ای و به حداقل رساندن نیاز داخلی مهاجرت اقتصادی تکرارهای. تا به حال شده است که به دست ما احتمالا نمی خواهد که دیده می شود مردم انجام چنین سفرهای طولانی خانه. بدون شک متعادل توسعه منطقه ای طول می کشد اما یک شروع زود هنگام حتی در حال حاضر خواهد بود. ما تلف زمان به اندازه کافی. هفت دهه به طول مستقل هند—می تواند ما یک راه طولانی است.

نویسنده رسانه مشاور

زنده قیمت سهام از BSE NSE آمریکا بازار و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de