هند و چین مرز بست: بیان استراتژی امنیت ملی و به طور واضح تعریف رویکرد در برخورد با چالش های ژئوپولیتیک

India-China border standoff, National Security Strategy, Line of Actual Control, Chinese armies,Ladakh, Indian territory, defenceصرف نظر از آنچه که موجب کردن بحران کنونی چینی اقدامات حمل قابل توجهی خطرات با توجه به اینکه هند در گذشته است و نه حمایت از مصرف شرکت اقدام در پاسخ به تجاوز. (فایل عکس: IE)

توسط Lt Gen Deependra سینگ Hooda (Retd)

در زمان نوشتن این قطعه مرز مناقشه بین هند و چین ارتش در Ladakh وارد ماه دوم. در غیاب هر گونه معتبر رسمی orber issuinformation, گمانه زنی وجود دارد. برای اولین بار مجموعه ای از گمانه زنی ها و نگرانی های احتمالی باعث چینی عمل است. این محدوده از آن که محلی در واکنش به تنش در امتداد خط کنترل واقعی (LAC) به یک بزرگتر جغرافیای سیاسی پیام به یادآوری هند از چین قدرت اجباری. صرف نظر از آنچه که موجب کردن بحران کنونی چینی اقدامات حمل قابل توجهی خطرات با توجه به اینکه هند در گذشته است و نه حمایت از مصرف شرکت اقدام در پاسخ به تجاوز.

اخبار مرتبط

مجموعه دوم از گمانه زنی ها در اطراف مقیاس و دامنه نفوذ توسط چینی به خاک هند,. این مسئله ابری با استفاده از عباراتی مانند “برداشت های متفاوت از لاک’, ‘مناطق مورد مناقشه’ و ‘ادعا خطوط. ارتش و دولت خواهد بود آگاه از آنچه اتفاق می افتد بر روی زمین و ما ارزیابی بر اساس پاره ای از اطلاعات ممکن است کاملا دقیق است.

اما آنچه باید به وضوح قابل درک است که برای ما سربازان مستقر در Ladakh وجود ابهام در مورد تراز دلخواه برای لاک یا در نقشه های ما و یا بر روی زمین. اگر یک سرباز oversteps این خط او در خاک است. وجود دارد برخی از مناطق که در آن چینی ها باید متفاوت ادراک و در این زمینه هر دو طرف انجام گشت. اما از آن شده است یک پذیرش کنوانسیون که نه حزب ایجاد خواهد شد هر گونه زیرساخت و یا ایجاد پست ها دائمی برای تغییر وضعیت موجود وضع موجود است.

این چیزی است که باعث نفوذ در شمال بانک Pangong Tso جدی است. چینی ها باید با استفاده از زور برای عبور ما لاک و نیروهای مستقر در این منطقه است. اقدامات آنها در بی توجهی کامل به موجود کنوانسیون و پروتکل و نمی تواند قابل قبول به سمت هند. تنها راه حل عادلانه خواهد بود ترمیم وضعیت موجود حول و حوش با چینی ها سربازان تخلیه این منطقه است.

یک جلسه بین ستوان ژنرال از دو ارتش برگزار می شود, در 6th, ژوئن. ما آگاه هستند از چینی ها خواسته اما طرف هند بدون شک مطبوعات برای ترمیم وضعیت موجود حول و حوش. اما بعید است که چینی ها بلافاصله این را قبول و ما احتمالا شاهد یک دوره سخت و طولانی مذاکرات است. در حالی که ارتش به ارتش جلسات می تواند اطمینان حاصل شود که این وضعیت بر روی زمین تشدید ندارد, راه حل نهایی, احتمالا یافت شده در محافل دیپلماتیک در دهلی نو و پکن است.

در نهایت وجود خواهد داشت یک راه حل صلح آمیز اگر چه خطوط از حل و فصل معلوم نیست در این مرحله است. شبح حتی یک درگیری محدود و هزینه های وحشتناک که این اعمال در هر دو طرف خواهد خلق و خوی هر گونه جاه طلبی به توسل به استفاده از نیروی نظامی برای حل و فصل مسائل است. چینی نظامی نیست و در حال حاضر لذت بردن از چنین یک مزیت قابل توجه در لاک آن است که اطمینان از پیروزی.

حتی به عنوان ما به جلو نگاه به آرام شدن اوضاع در لاک ما نیز باید ارزیابی و برنامه ریزی برای آینده چینی اقدامات نظامی. اولیه توافق در لاک بین هند و چین بعید است و به همین دلیل یک بی قراری مرز باقی خواهد ماند یک نقطه فشار در هند است. برای مقاومت در برابر این فشار آن باید تضمین شود که توانایی های نظامی فاصله بین هند و چین نمی شود به عنوان مانع یا محدود کردن آینده ما پاسخ گزینه.

وجود دارد نیاز به ریختن ما سکوت کردن و بیان یک استراتژی امنیت ملی است که به وضوح تعریف ملی ما با هدف و رویکرد ما به برخورد با جریان چالش های ژئوپولیتیک از جمله به طور فزاینده ای قاطعانه چین است. این استراتژی را نیز ارائه متمرکز نظامی قابلیت طرح توسعه و مطابق با تخصیص بودجه. هند برای جاه طلبی های قدرت های بزرگ وضعیت خواهد شد و بقیه در توانایی خود را برای مقابله با یک همسایه قدرتمند و نیروی نظامی قادر به دفاع از منافع ملی.

(نویسنده سابق فرمانده ارتش شمال فرمان. نظرات شخصی هستند.)

زنده قیمت سهام از BSE NSE آمریکا بازار و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de