صدها نفر امضاء طومار برای حذف ‘کلایو هند’ مجسمه در انگلستان

در لندن ژوئن 8

صدها نفر از مردم امضا درخواست آنلاین در روز دوشنبه خواستار حذف یک مجسمه رابرت کلایو که نقش کلیدی در ایجاد بریتانیا استعمار و سلطه بر هند در شروزبری غربی انگلستان است.

این طومار در Change.Org خطاب به محلی Shropshire شورای شهرستان و آمد در عرض چند ساعت از صحنه های دراماتیک سابق یک تاجر برده ادوارد Colston را مجسمه کشیده پایین کشیده و به یک رودخانه در بریستول روز یکشنبه طی یک آخر هفته آتشین “Black Lives Matter” ضد نژادپرستی تظاهرات.

“رابرت کلایو یکی از اوایل ارقام از سلطه امپریالیستی از هند بنگال و از جنوب شرق آسیا” می خواند در این طومار که در حال حاضر جذب بیش از 1700 نفر از آن 2,500 هدف در ساعت است.

“کلایو به عنوان یک نماد از استعمار است که به طور قابل توجهی توهین آمیز به, هندی, بنگالی و جنوب شرق آسیایی تبار و تلاش برای توجیه آن به عنوان یک جشن از غرور و ناسیونالیسم است موجه تنها اگر یکی revels در آزار و اذیت و قتل میلیون ها نفر از مردم بی گناه آن را بار خوانده شده.

کلایو به عنوان اولین فرماندار بنگال ریاست جمهوری تحت شرکت هند شرقی در قرن 18 به دست آوردن عنوان ‘کلایو هند’.

دادخواست برجسته نقش خود در “غارت” بنگال در اوایل سال امپراتوری بریتانیا با بسیاری از منطقه ثروت پیدا کردن راه خود را با او به بریتانیا.

“به یک مجسمه یادبود مردی که خراب یک ملت برگزار شد و مردم بی گناه را به او وحشیانه سفارش است که هر دو توهین آمیز و شرم آور است. فقط به دلیل یک شکل تاریخی است که نمی توان او را خوب است. او چیزی بیش از یک شکل از ظلم و ستم و سفید برتری است که آیا آگاهانه یا نه, شده است و جشن گرفته و گرامی در شروزبری تاون مرکز برای صدها سال” به آن اشاره می کند.

محلی شروزبری MP, حزب محافظه کار Daniel Kawczynski نام برای یک بحث صلح آمیز در مجسمه و متعهد به انجام یک “ضربه ضربه” پژوهشی در زندگی محلی-متولد Clive.

“ما در حال انجام یک تحقیق مقاله و در حالی که من نمی خواهد اظهار نظر در زندگی خود را تا بعد از آن نوشته امپراتوری بریتانیا شد یک منبع فوق العاده ای برای خوب در آن زمان گفت:” Kawczynski, که گفت که او خواهد بود با استفاده از مجلس عوام کتابخانه برای تحقیق.

“ما افتخار جشن می گیرند و کسانی که به کمک ایجاد این امپراتوری. آنها بخشی از تاریخ ما است و باید با احترام و کرامت است. من می دانم که برخی از مردم می خواهند برای از بین بردن همه آثار از امپراتوری بریتانیا اما من دیده ام بزرگ علامت + از چیزهایی که آن را در سراسر جهان,” او گفت:.

MP همچنین ادای احترام به بریتانیا جنگ در زمان نخست وزیر وینستون چرچیل که مجسمه در میدان پارلمان در لندن بود و در میان کسانی که هدف حمله معترضان بیش از آخر هفته با نقاشی های دیواری خواندن “یک نژادپرست”.

مراحل زیر مهاتما گاندی مجسمه نزدیک شد و همچنین در سمت چپ مشخص شده با کلمه “نژادپرستانه”.

پیتر Nutting, رهبر Shropshire Council گفت که در خط با شورای قانون اساسی تمام دادخواست است که به دست آوردن 1000 امضا در حال بحث برای تعیین هر گونه اقدام مورد نیاز است.

“در این میان در حالی که ما می دانیم قدرت احساس در اطراف سیاه زندگی موضوع مبارزات انتخاباتی و اذعان به حق مردم به, اعتراض ما بخواهید آنها را به انجام این کار مسالمت آمیز و با خیال راحت مطیع اجتماعی فاصله دستورالعمل,” او گفت:.

وجود دارد یک شبیه زندگی به اندازه مجسمه Clive نزدیکی امور خارجه و مشترک المنافع (FCO) در ساختمان پادشاه چارلز خیابان وایت هال در مرکز لندن.

ازاره سوابق خود را دو حرفه جهش در هند از جمله نبرد Plassey در سال 1757 و پیمان اللهآباد (هند) در سال 1765.

کلایو به دنیا آمد و در مارکت دریتن در Shropshire قبل از تحصیل خود را در لندن در سفر به هند برای شرکت هند شرقی در سال 1743 قبل از بازگشت به خانه اش در لندن بعد از آن در زندگی که در آن او در 1774 — اعتقاد به خودکشی کرد.

سیاه و سفید زندگی می کند ماده تظاهرات بیش از آخر هفته در محل در سراسر نقاط مختلف انگلستان در همبستگی با تظاهرات مشابه در ایالات متحده و در سراسر جهان در برابر کشتار جورج فلوید 46 ساله آمریکایی آفریقایی تبار که قربانی خشونت پلیس. — PTI

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de