بنگلادش به پرده سلامت ‘مگا طرح در بودجه به آب و همه گیر

در علاوه بر این به افزایش بودجه تخصیص, دولت تنظیم شده است به پرده ‘مگا طرح’ برای این بخش که شامل یک میان مدت برنامه سه ساله و 10 سال برنامه بلند مدت.

وزیر کمال امیدوار است که این دو طرح را مورد عظیم تحول بخش بهداشت و درمان.

در یک مصاحبه اختصاصی با bdnews24.com روز سه شنبه وزیر اذعان کرد مشکلات بودجه بخش بهداشت و درمان و نیاز به اصلاحات دو روز پیش از اعلام بودجه ملی برای سال مالی 2020-21.

“ما نمی توانیم دور از واقعیت است که بخش بهداشت و درمان است که در وضعیت وخیم. ما نمی خواهیم این برای ادامه دیگر هیچ.”

“ما در حال اتخاذ 10 سال در دراز مدت مگا طرح را در مورد تغییرات در مقیاس بزرگ شبیه به قدرت بخش. طرح شده است تصور زیر جهت جناب نخست وزیر.”

“یک بار وجود دارد یک بحران عمیق در بخش برق, اما ما در حال حاضر خود کافی است. امیدوارم موفقیت بخش برق خواهد بود تکرار در بخش بهداشت و درمان.”

بازسازی بهداشت و درمان در میان ویروس هرج و مرج

این بیماری همه گیر انداخته است بیآنکه از بنگلادش بخش بهداشت و درمان به تضاد. عدم پزشکی فن منجر به اختلال در جمع آوری نمونه های بیمار در حالی که کمبود تعیین شده پزشکان و پرستاران عمیقا تحت تاثیر مراقبت از بیمار است.

به عنوان یک نتیجه دولت با عجله از طریق قرار ملاقات به موقعیت خود را در بخش.

چندین بیمارستان ها اشاره کرده اند که کمبود تخت های مراقبت ويژه از زمان شروع این بیماری همه گیر. کمبود موسسه اپیدمیولوژی و کنترل بیماری تحقیقات نیز سر گذاشته شده است.

مقامات وزارت مالیه گفت جدید ‘مگا طرح’ است که با هدف پرداختن به شدید کاستی در معرض بحران است.

به گفته مقامات میان مدت طرح شامل گسترش و استخدام نیروی انسانی برای بخش برای پاسخگویی به نیاز برای پزشکان پرستاران و دیگر کارگران است.

این همچنین شامل پیشنهادات را در آموزش متخصصان از کشورها مانند ویتنام و سنگاپور و استرالیا به افزایش و بهبود مهارت مجموعه ای از پزشکان و پرستاران و تکنسین.

از طریق این برنامه ها به برنامه های دولت برای گسترش نیروی کار ماهر در این بخش و افزایش میزان تحقیقات انجام می شود.

سرمایه گذاری در زیرساخت های بهداشت و درمان نیز رشد خواهد کرد به عنوان جدید بیمارستان شروع ساخت و ساز. هر منطقه تنظیم شده است برای دریافت خود را در مرکز تحقیقات جدید در حالی که تجهیزات پزشکی را نیز خریداری شود.

افزایش بودجه تخصیص

وزارت دارایی مقامات می گویند Tk 330 میلیارد اختصاص یافته به بخش بهداشت و درمان در 2020-21 بودجه یک Tk 73 میلیارد دلار افزایش بیش قبلی سال مالی. بخش سلامت بودجه برای سال مالی جاری حدود Tk 257 میلیارد.

اضافی Tk 7.5 میلیارد دلار پیشنهاد شده در بودجه جدید به عنوان غرامت مالی برای پزشکان و پرستاران و سایر کارکنان بهداشتی که مبتلا هستند در حالی که کار در طول coronavirus بیماری همه گیر.

یکی دیگر Tk 6 میلیارد دلار بوده است را کنار بگذارند به پرداخت حقوق و دستمزد 2000 پزشکان 5,000 پرستاران و 2000 پزشکی فن که به تازگی منصوب به مواضع دولت.

بانک جهانی و بانک توسعه آسیایی و زیرساخت ها و سرمایه گذاری بانک نیز جلو آمده و به ارائه پشتیبانی به بخش بهداشت و درمان در این بیماری همه گیر.

یک بانک جهانی پروژه با بودجه Tk 11 میلیارد دلار تصویب شده است. یک Tk 14 میلیارد ADB پروژه است و در انتظار تصویب است. AIIB نیز بودجه دیگری پیشنهاد. کره جنوبی نیز ارائه پشتیبانی برای پروژه های دیگر. این بودجه را به سمت خرید هواکش های مختلف بیمارستان.

وام های ارائه شده توسط بانک جهانی IDB و AIIB استفاده می شود برای ساخت ويژه انزوا مراکز و 43 اسکنر ماشین آلات در زمین و فرودگاه.

در مجموع Tk 25 میلیارد دلار اختصاص داده شده برای IEDCR به گسترش فعالیت خود را با افزایش آزمایشگاه تست ظرفیت امکانات حمل و نقل و ساخت و ساز از دفاتر محلی در ولسوالی شهرک.

AIIB, یک, چینی, ابتکار, ارائه 200 میلیون دلار در دو مرحله که به مقدار Tk 17 میلیارد.

“این است که ما چگونه خواهد شد تعمیرات اساسی در سیستم بهداشت و درمان” وزیر دارایی گفت.

تمرکز بر ظرفیت ساختمان

کمال انجام داد اما استرس نیاز به وزارت بهداشت برای گسترش ظرفیت خود قادر به رسیدگی به افزایش بودجه است.

“بسیاری از مردم می گویند ما باید صرف کمتر در توسعه و بودجه بیشتر در بخش بهداشت و درمان. اما ظرفیت وزارت بهداشت باید در ذهن نگه داشته شود. وزارت اختصاص داده است Tk 10 میلیارد دلار در هر سال. ناگهانی افزایش بودجه به Tk 20 میلیارد را خوب انجام دهد. این است که چرا ما نیاز به گسترش ظرفیت خود را برای رسیدگی به بودجه ،

وزیر کمال اشاره کرد که دومین بودجه خواهد بود اعلام کرد در میان یک بحران بی سابقه ای برای کشور است.

“شما می توانید ببینید که COVID-19 انداخته است همه چیز را به هرج و مرج. نه تنها بنگلادش اما تمام جهان نیز رو به یک بحران عمیق امروز. غلبه بر این بحران خواهد بود یک چالش است. آن است که هدف اصلی از این بودجه برای غلبه بر این چالش است.”

به عنوان جهانی همه گیر dampens صادرات وزیر دارایی با تاکید بر اهمیت کشاورزی است.

“کشاورزان نیروی حیاتی از اقتصاد ما,” او گفت:. “جناب نخست وزیر گفت:” اجازه نمی دهد یک اینچ از زمین های زراعی به باقی می ماند موات’.”

بودجه را نیز گسترش صنعتی شدن این بخش است.

اولویت بندی امنیت غذایی و امنیت اجتماعی

وزارت دارایی مقامات می گویند که COVID-19 اپیدمی نیز تا به حال مشخص شده تاثیر بر بخش کشاورزی. بسیاری از طرح ها در بودجه را با هدف حفاظت از کشاورزان و در نتیجه ارائه مواد غذایی به این کشور است.

به همین دلیل بودجه برای این بخش افزایش یافته Tk 29.6 میلیارد دلار به Tk 299.83 میلیارد یا 3.6 درصد از بودجه در سال مالی جدید با توجه به دارایی مقامات وزارت.

در حال حاضر وجود دارد هیچ گفتن که coronavirus به پایان خواهد رسید. اما دولت وعده داده است که آن را ارائه مواد غذایی برای تعداد زیادی از فقرا به عنوان طولانی به عنوان بحران به طول می انجامد.

پرسید که چگونه دولت خواهد انجام این کار وزیر مالیه گفت: “در طول سال ما شده اند ارائه حق الزحمه به بیوه زنان و افراد مسن و هدایت از دیگر برنامه ها برای حمایت از فقرا است. این افزایش خواهد یافت و در آینده بودجه به آدرس این زمان دشوار است.”

Coronavirus بیماری همه گیر است و تحت تاثیر معیشت از 30 میلیون نفر با درآمد پایین. تخصیص برای امنیت اجتماعی و رفاه برنامه ها نیز افزایش یافته و در آینده بودجه به ارائه پشتیبانی برای گروه های آسیب پذیر.

بودجه جدید را پیشنهاد Tk 321 میلیارد دلار مبلغ سرمایه گذاری در این بخش است.

“ما باید ارائه غذا به فقرا در طول این بحران بدون توجه به آنچه” کمال گفت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de