اتحادیه اروپا با رد هر گونه ما تلاش برای فراخوانی ایران

بروکسل ژوئن 10

اتحادیه اروپا دیپلمات ارشد گفت: از آنجا که ایالات متحده در حال حاضر خارج از موافقتنامه های بین المللی و مهار ایران هسته ای, آن را نمی توان در حال حاضر استفاده از سابق خود را از عضویت در این پیمان را به تلاش برای تحمیل دائمی تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران.

این توافق که ایران را با آمریکا و انگلیس و آلمان و فرانسه و چین و روسیه در سال 2015 شده است ریشه پس از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن کشیده واشنگتن در سال 2018 و ابقاء تحریم های طراحی شده برای فلج تهران تحت چه ما به نام “حداکثر فشار” کمپین.

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo و سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد کلی هنر و صنعت گفته اند که گسترش دائمی سازمان ملل متحد حمایت تحریم تسلیحاتی علیه ایران در حال حاضر اولویت برای واشنگتن است.

اما صحبت با خبرنگاران روز شنبه پس از مذاکرات با وزیر امور خارجه چین وانگ یی سیاست خارجی اتحادیه اروپا رئیس جوزپ Borrell اصرار داشت که از آنجا که ما کشیده است در خارج از ایران شناخته شده به عنوان طرح جامع اقدام مشترک در آن دیگر نمی تواند ادعا می کنند که در آن نقش دارند.

“ایالات متحده خارج از JCPOA و در حال حاضر آنها نمی تواند ادعا می کنند که آنها هنوز هم بخشی از JCPOA به منظور مقابله با این موضوع از JCPOA توافق. آنها برداشت. آن را روشن است. آنها برداشت” Borrell گفت.

روز دوشنبه وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف متهم مغلوب ساختن پیشی جستن دولت از رها کردن یک با انگیزه های سیاسی علیه ایران و به نام او به صورت “جهانی محکومیت” از ما در تلاش برای به دست آوردن شورای امنیت سازمان ملل برای تحمیل دائمی تحریم تسلیحاتی.

اتحادیه اروپا می بیند ایران به عنوان یک کلید ستون از منطقه و امنیت جهان است و تلاش برای حفظ این پیمان زنده با وجود فشار آمریکا. Borrell است وظیفه نظارت بر راه این پیمان اعمال می شود و برای کمک به حل و فصل اختلافات بین طرفین است. — AP

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de