بنگلادش گسترش هزینه های تاسیسات برای جبران ویروس خرید اینترنتی. اما اعداد بزرگ, ماسک شفافیت

بودجه جدید به دولت بیشتر صرف انعطاف پذیری و گریز به پرده اعداد بزرگ به مقابله با تاثیر این بیماری همه گیر در یک اقتصاد در حال اجرا در دود.

در اجرای بودجه برای سال مالی 2020-21 اقتصاددانان بودند در درد به استرس است که نخواسته بهداشت و درمان کشور و کشاورزی و حمایت اجتماعی از جوهر بود و نه از رشد اقتصادی است.

برای کمال بیشتر به نظر می رسد به توجه به او نورد ماموت Tk 5.68 تریلیون دلار بودجه برای سال مالی آینده بزرگترین در بنگلادش تاریخ با افزایش تاکید بر بهداشت عمومی و مواد غذایی امنیت و شبکه امنیت اجتماعی.

او با تکان دادن نیست از هدف خود را از 8.2 درصد رشد تولید ناخالص داخلی در 2020-21 سال مالی با وجود تلخ چشم انداز اقتصادی ارائه شده توسط کارشناسان هر دو در خانه و خارج از کشور.

در سخنرانی خود به همکاران خود در مجلس در روز پنج شنبه وزیر دارایی با اشاره به این که تمام جهان در تنگه وخیم به دلیل COVID-19 همه گیر و بنگلادش از این قاعده مستثنی بود.

که بخشی از دلیل که چرا او انحراف کمی از سنتی بودجه بازنشانی اولویت به طور موثر مبارزه با کشنده coronavirus و غلبه بر آن نابسامانی اقتصادی.

Prime Minister Sheikh Hasina led Finance Minister AHM Mustafa Kamal to parliament as he presented the budget for 2020-21 fiscal year. Photo: PID

نخست وزیر شیخ حسینه خواستند به رهبری وزیر دارایی AHM مصطفی کمال به مجلس به او ارائه بودجه برای 2020-21 سال مالی. عکس: PID

کاملا قابل درک بخش بهداشت و درمان به عنوان ضروری ترین موضوع در کمال سخنرانی که بودجه به یک انگیزه جدید.

به گسترش هزینه های اتاق کامل افزایش کسری بودجه به رکورد Tk 1.9 تریلیون دلار یا 6 درصد از تولیدات ناخالص کشور را سست معمولی ‘خط قرمز’ از 5% فاصله.

کمال سخنرانی, اما فاقد یک طرح واضح و روشن برای چگونه دولت خود را صرف پول در بخش بهداشت و درمان در زمانی که کارشناسان بهداشت عمومی تقاضا وضوح. او فقط به دور آنچه که او تا به حال در زرادخانه خود را بدون توضیح استراتژی به اندازه کافی.

او توضیح داده که صرف برنامه ریزی برای سال مالی شروع ژوئیه 1 به عنوان مسیر بهبودی از coronavirus بحران که طرح میتوانست زندگی می کند و با یک بار پر رونق اقتصاد است.

به پل شکاف بودجه واقعی سردرد کمال بانکی در افزایش استقراض از بانک در حالی که اقتصاددانان در مورد درآمد هدف از Tk 3.78 تریلیون دلار برای سال مالی 2020-21.

با احتیاط از خرید اینترنتی از اپیدمی ناشی از مستند در اقتصاد کمال تجدید نظر رشد تولید ناخالص داخلی به 5.2 درصد برای خروجی سال مالی از اصلی 8.2 درصد هدف است. اما او موفق به اجازه رفتن از وسواس خود را با تعداد زیادی حتی به عنوان 8.2 درصد رشد هدف برای سال آینده درو تمسخر از برخی از اقتصاددانان.

پژوهشگر اقتصادی Ahsan ثانیه منصور را رد کرد FY21 رشد هدف به عنوان “خنده دار”, “غیر واقعی” و “خارق العاده”. AB میرزا Azizul اسلام, سابق, سرپرست, مشاور معتقد است که این سطح از رشد اقتصادی است “امکان پذیر نیست” در شرایط فعلی.

یک شات در بازو

کمال پیشنهادی 23 درصد افزایش در مبلغ سرمایه گذاری برای مغولان بخش سلامت اعتراف که COVID-19 تجربه در معرض تعدادی از نقاط ضعف در این بخش است. کارشناسان معتقدند افزایش بودجه سلامت اما در مورد سوال یک فقدان جزئیات در اجرای آن است.

Mushtuq حسین سابق افسر ارشد علمی دولت کنترل بیماری آژانس IEDCR که راهنمايی آن را در حال حاضر بیش از شیوع این بیماری گفت: حداقل یک سوم از جمعیت باید آورده شده است جهانی تحت پوشش بهداشت و درمان به عنوان یک نقطه شروع در سال مالی آینده. “اما وجود دارد هیچ چیز مانند این را در بودجه,” او اضافه شده است.

اهمیت به حفاظت اجتماعی

دو ماه مستند و شیرجه رفتن در مصرف باعث افزایش بیکاری یا فرسایش درآمد گسترده قنداق کردن از جمعیت است که کمال گفت: تهدید بنگلادش دستاوردها در کاهش فقر و امنیت اجتماعی است.

در سخنرانی خود گفت: دولت دارای اولویت ایجاد شغل برای جبران افزایش بیکاری اما او ذکر شده قابل برنامه ریزی برای این کار در بودجه است.

وزیر اما نگه داشته است 17 درصد از بودجه و یا Tk 955.74 میلیارد دلار برای امنیت اجتماعی با اضافه کردن صدها نفر از هزاران نفر از گروه های حاشیه ای مانند سالمندان آسیب پذیر زنان و افراد معلول شده اند که برخورد با بحران موجود کمک هزینه برنامه.

برای اطمینان از عرضه بدون وقفه و با قیمت عادلانه از مواد غذایی در میان شیوع کمال می خواهد برای کاهش هزینه های تولید با هزینه های بیشتر در مورد ماشین آلات کشاورزی. وزیر اتحاد اختصاص داده Tk 225 میلیارد دلار برای بخش کشاورزی به عنوان بخشی از ابتکار عمل را به نگه دارید تا حرکت بخش است.

اضافی Tk 20 میلیارد دلار اختصاص داده شده به incentivise مزرعه مکانیزاسیون در حالی که دولت نیز پیشنهاد Tk 95 میلیارد دلار در سال مالی برای یارانه های کشاورزی. هدف برای تامین و توزیع برنج و برنج مطرح شده توسط 200,000 تن در سال مالی آینده.

بودجه آموزش و پرورش به دور از الهام بخش

کمال پیشنهادی برای افزایش تخصیص برای بخش آموزش و پرورش به Tk 664 میلیارد و اما آن نسبت به کل بودجه تقریبا بدون تغییر باقی ماند با وجود این واقعیت است که دانش آموزان در حال زل زدن از دست رفته در سال با توجه به همه گیر.

این اختلال منجر به خواستار توجه بیشتر به بخش آموزش و پرورش اما پیشنهاد تخصیص برای آموزش و پرورش و فناوری بخش ترکیب شده است که به دور از الهام بخش است.

بودجه پیشنهادی برای سال مالی آینده معادل 17.9 درصد از تولید ناخالص داخلی به عنوان تولید ناخالص داخلی تخمین زده شده است که در Tk 31.71 تریلیون. بر این اساس تخصیص برای آموزش و پرورش و فن آوری معادل 2.70 درصد در مقایسه با 2.75 درصد زودتر.

استانداردهای بین المللی دیکته بخش آموزش و پرورش در حالت ایده آل یک تخصیص 6 درصد از تولید ناخالص داخلی یا 20 درصد از بودجه.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de