ژاپن $94 میلیارد دلار ذخیره برای مبارزه با بیماری همه گیر جرقه خشم

توکیو ژوئن 12

A $94 میلیارد دلار بودجه اضطراری است که می تواند شنود گذاشته و بدون نظارت پارلمانی شده است مارک نخست وزیر ژاپن اعلام کرد این “پول تو جیبی” توسط قانونگذاران مخالف دولت احساس خطر در آن بی سابقه اندازه.

آبه گفت: 10 تریلیون ین ($94 میلیارد دلار) اجازه خواهد داد که دولت به سرعت حرکت می کند به کاهش تاثیر شیوع کروناویروس — یک “یک بار در یک قرن بحران” که ویران اقتصاد است.

“ما به مجلس گزارش چگونه ما صرف پول به عنوان مورد نیاز و در زمان مناسب” آبه گفت: مجلس در روز جمعه.

اما در 20 برابر معمول مجموع برای یک صندوق ذخیره — و تقریبا برابر با مقدار ژاپن صرف آموزش و پرورش و دفاع همراه — صندوق حتی پرسش از کارمندان که دارای اختیار در مورد چگونه به صرف پول است.

“این افتضاح” گفت: وزارت مالیه رسمی. “این یک چک سفید که ترک ژاپن با یک سابقه بد” گفت: این رسمی صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن به عنوان او بود مجاز به صحبت های عمومی.

پارلمان ژاپن تصویب روز جمعه به یک رکورد 300 میلیارد دلار دوم بودجه اضافی از جمله صندوق ذخیره — برای تامین مالی بخشی از یک بسته محرک اقتصادی از $1.1 تریلیون.

این موضوع را برجسته چگونه آبه فشرده با گذشت زمان و تحت فشار برای مطابقت عظیم محرک مستقر با دیگر اقتصادهای بزرگ است rankled مالیات دهندگان با صرف که یکی از مهمترین و مدیون ملت بیمار می تواند استطاعت.

“قانونگذاران از” شینزو آبه “حزب حاکم می خواستم یک کیف پول جادویی و فکر آنها می توانید یک دلیل این که ما در یک بحران” گفت: مستقل تحلیلگر امور سیاسی Atsuo Ito.

“اصلاحات تبدیل به یک هدف دور… هزینه از هزینه های بزرگ سقوط خواهد کرد بر نسل بعدی.”

برخی از تحلیلگران اما استدلال می کنند که اندازه موجه است با توجه به نیاز به محافظت در برابر موج دوم از عفونت است.

“شما نیاز به مبالغ هنگفتی در ذخیره هنگامی که شما در برخورد با خیلی غیر قابل پیش بینی. شما نیاز به آماده شدن برای شرایط اضطراری گفت:” Yasuhide Yajima اقتصاددان ارشد در NLI موسسه تحقیقات.

برای تعاملی گرافیک در ژاپن بودجه را کلیک کنید: https://tmsnrt.rs/2ApvKLg

قانون اساسی

ژاپن به طور معمول مجموعه کنار ذخایر از حدود چند صد میلیارد ین در بودجه سالانه تا حد زیادی به دیدار با امداد رسانی و دیگر هزینه های غیر منتظره.

دولت اختیار در مورد نحوه استفاده از پول و نیاز به ارائه گزارش به مجلس تنها پس از بودجه در حال شنود گذاشته باشند.

این ذخایر معمولا کوچک نگه داشته شده به دلیل آن است که یک استثنا برای قانون اساسی حکومت است که نیاز به هزینه های بودجه به دریافت قبل از تصویب توسط مجلس.

ژاپن در تلاش برای مهار هزینه های حتی در زمان خوب است و در حال حاضر زین با بزرگترین بدهی میان صنعتی ملل است که دو برابر اندازه آن $5 تریلیون اقتصاد است.

بزرگ ذخیره بیش از پنج برابر 1.72 تریلیون ین مستقر پس از سال 2011 زلزله و سونامی — به موجب نگرانی که اندازه می تواند تبدیل به هنجار و نه یک استثنا.

تارو آسو وزیر دارایی رد ایده تدوین یک سوم بودجه اضافی و گفت: آن شد و زودرس به بحث در مورد آن.

“ما اول باید ببینید که چگونه این اقدامات گرفته ایم تا کنون بر اقتصاد,” او گفت:.

مخالفت مجلس Toranosuke کاتایاما سابق حزب حاکم در سنگین وزن و در میان ژاپن طولانی ترین خدمت سیاستمداران بدحجابی آبه در مجلس بیش از آنچه که او را دیدم به عنوان نقض مرزهای دموکراسی پارلمانی.

“بودجه نیاز دارد قبل از تصویب. که یک هسته اصل ژاپن اساسی است. آنچه شما انجام می دهند می تواند نقض این اصل” او گفت:.

“حتی زمانی که شما در حال ساخت استثنا شما نیاز به مجموعه ای محدود. در غیر این صورت 10 تریلیون ین به راحتی می تواند تبدیل به 12 تریلیون ین. این چیزی است که من در مورد نگران است.” — رویترز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de