مطالعه جدید می گوید فقر شدید می تواند منجر به بیش از یک میلیارد نفر در سطح جهان با توجه به Covid-19

نیویورک ژوئن 12

فقر جهانی می تواند به بیش از یک میلیارد نفر به دلیل COVID-19 همه گیر و بیش از نیمی از 395 میلیون اضافی فوق العاده ضعیف خواهد بود واقع در جنوب آسیا خواهد بود که سخت ترین ضربه منطقه در جهان, با توجه به یک گزارش جدید.

محققان کینگز کالج لندن و دانشگاه ملی استرالیا منتشر شده جدید کاغذ با دانشگاه سازمان ملل متحد موسسه جهانی برای توسعه اقتصاد پژوهش (UNU-گسترده تر) گفت که فقر است به احتمال زیاد به طور چشمگیری افزایش در درآمد متوسط کشورهای در حال توسعه وجود دارد و می تواند یک تغییر قابل توجهی در توزیع فقر جهانی.

محل فقر جهانی می تواند تغییر به عقب به سمت کشورهای در حال توسعه در آسیای جنوبی و شرق آسیا در این گزارش گفت:.

کاغذ ‘Precarity و همه گیر: COVID-19 و فقر بروز شدت و شدت در کشورهای در حال توسعه’ در می یابد که فقر شدید می تواند منجر به بیش از یک میلیارد نفر در سطح جهان به عنوان یک نتیجه از این بحران است.

هزینه بحران در درآمد از دست رفته می تواند 500 میلیون دلار در هر روز برای جهان فقیرترین مردم و شدت و شدت فقر به احتمال زیاد به تشدید یافته است.

در این گزارش گفت که بر اساس $1.90 یک روز خط فقر و 20 درصد انقباض بیش از نیمی از 395 میلیون اضافی فوق العاده ضعیف خواهد بود واقع در جنوب آسیا است که تبدیل به سخت ترین ضربه منطقه در جهان — “عمدتا رانده وزن پرجمعیت هند”— و به دنبال آن کشورهای جنوب صحرای آفریقا است که شامل 30 درصد یا 119 میلیون دلار اضافی ضعیف است.

این گزارش اضافه شده است که به عنوان ارزش خط فقر را افزایش می دهد سهم بیشتری از اضافی فقیر متمرکز خواهد شد در مناطقی که مربوط به خط فقر است و بیشتر مربوط با توجه به متوسط سطح درآمد.

برای مثال توزیع منطقه ای از جهان فقیر تغییرات به شدت هنگامی که به دنبال در $5.50 یک روز خط فقر — ميانه خط فقر در میان بالا و کشورهای با درآمد متوسط.

در این سطح تقریبا 41 درصد از اضافی نیم میلیارد فقیر زیر 20 درصد انقباض سناریو را زنده در شرق آسیا و اقیانوس آرام عمدتا از کشور چین; یک چهارم هنوز اقامت در جنوب آسیا و در ترکیب 18 درصد خواهد زنده در خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) و در آمریکای لاتین و کارائیب (لاک) که فرد سهام به ثبت شده است که برای کشورهای جنوب صحرای آفریقا.

“هند نقش مهمی در رانندگی افزایش بالقوه در جهانی فقر شدید مستند قبلا متشکل از تقریبا نیم برآورد اضافی فقیر بدون در نظر گرفتن انقباض سناریو” در این گزارش است.

با اینحال دیگر وجود دارد پرجمعیت پایین و پایین تر-کشورهای با درآمد متوسط در جنوب آسیا و جنوب صحرای آفریقا و شرق آسیا و اقیانوس آرام حسابداری به صورت قابل ملاحظه سهم برآورد: نیجریه و اتیوپی و بنگلادش و اندونزی آینده در آن منظور تمرکز در مجموع 18-19 درصد از فقرا جدید در حالی که جمهوری دموکراتیک کنگو و تانزانیا و پاکستان و کنیا و اوگاندا و فیلیپین به طور مشترک می تواند اضافه کردن 11-12 درصد است.

“این آمار و ارقام حاکی از آن است که سه چهارم از اضافی فوق العاده ضعیف در سطح جهانی می تواند زندگی را فقط در ده پرجمعیت کشور است.”

این گزارش اضافه شده است که این بالا و غلظت اضافی فوق العاده ضعیف است “سرسام آور” اگر چه نه لزوما غیر منتظره با توجه به اندازه هر کشور.

از یک سو نشان داده است که سه نفر از این 10 کشور (اتیوپی و هند و نیجریه) در میان بالا 10 توسط تعدادی از مردم فقیر در سال 1990 باقی مانده است و در صفوف آن گروه تا سال 2018 است.

“با وجود این خام در واقع دو تا از این کشورها موفق به دستیابی به کاهش پایدار در بروز فقر از اوایل 1990s, یعنی, اتیوپی و هند به پایین ترین سطح فقر کارکنان نسبت تا کنون ثبت شده و در حدود 22 و 13 درصد بود. با این وجود پتانسیل انقباض در درآمد سرانه/مصرف اعمال شده توسط pandemic اقتصادی اثر می تواند پاک کردن برخی از این پیشرفت است.”

محققان در حال حاضر تماس فوری برای رهبری جهانی از G7, G20 و چند جانبه سیستم و پیشنهاد سه نقطه برنامه به آدرس تاثیر COVID-19 در فقر جهانی به سرعت.

استاد توسعه بین المللی در کالج کینگ لندن و ارشد غیر مقیم محقق در UNU-گسترده تر اندی سامنر گفت: COVID-19 بحران می تواند فقر شدید به بیش از یک میلیارد نفر به خاطر میلیون ها نفر از مردم زندگی می کنند فقط بالاتر از فقر است.

“میلیون ها نفر از مردم زندگی می کنند در یک موقعیت مخاطره آمیز یک شوک به دور از فقر است. و بحران کنونی می تواند باشد که شوک که آنها را هل می دهد به فقر است.”

استاد Kunal Sen مدیر UNU-گسترده تر گفت: تخمین های جدید در مورد سطح فقر در جهان و هزینه COVID-19 همه گیر در جهان فقیر هستند و عاقلانه است.

“ما نمی تواند ایستاده و دیدن کار سخت و تلاش های بسیاری توان ریشه کن کرد. ما می دانیم چه تاثیر واقعی است که در زمان اما اقدامات لازم برای اطمینان از ما در دستیابی به اهداف توسعه پایدار تا سال 2030 نیاز به برنامه ریزی شده در حال حاضر,” Sen گفت. — PTI

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de