نپال خانه بالا تایید پیشنهاد در نظر گرفتن اصلاحیه به روز رسانی جدید نقشه سیاسی

کاتماندو در ژوئن 14

نپال مجلس سنای روز یکشنبه تایید یک پیشنهاد به بحث در مورد متمم قانون اساسی لایحه برای به روز رسانی این کشور را به نقشه سیاسی که شامل سه استراتژیک کلیدی هندی سرزمین یک روز پس از این مجلس به اتفاق آرا رای به نفع این لایحه است.

نپال حاکم و احزاب مخالف سیاسی در روز شنبه رای دادند در اتحاد برای اصلاح قانون اساسی برای به روز رسانی ملی آرم با ترکیب بحث برانگیز نقشه ترکیب Lipulekh, Kalapani و Limpiyadhura در هند Uttrakhand یک حرکت توصیف دهلی نو به عنوان “غیرقابل دفاع”.

از مجموع 275 قانونگذاران در مجلس نمایندگان در شنبه همه 258 نمایندگان مجلس حاضر در مجلس رای دادند به نفع متمم قانون اساسی, لایحه.

همچنین بخوانید: نپال, تغییر, نقشه, هند از نظر حرکت قابل دفاع

در حال حاضر این لایحه را تحت یک فرایند مشابه در مجمع ملی آن حاکم نپال و حزب کمونیست دستورات دو سوم اکثریت.

راجندرا Phuyal دبیر مجمع ملی دبیرخانه مطرح این لایحه در اولین جلسه مجلس در روز یکشنبه در کاتماندو گزارش داد.

در دومین جلسه شورای ملی بعد از پنج, قانون, وزیر شیوا مایا Tumbahangphe مطرح یک پیشنهاد در نظر گرفتن این لایحه برای بحث مقاله گفت.

پس از بحث ها این پیشنهاد در نظر گرفتن این لایحه به اتفاق آرا تایید آن اضافه شده است.

مجمع ملی را به قانونگذاران 72 ساعت به حرکت اصلاحات در برابر بیل مقررات در صورتی که هر.

“ما در حال ساخت و آماده سازی های لازم برای حمایت از این لایحه در آینده چهار روز” Phuyal به نقل از به نقل از مقاله است.

پس از شورای ملی می گذرد این لایحه خواهد شد به رئیس جمهور برای احراز هویت و پس از آن خواهد بود گنجانیده شده در قانون اساسی است. پس از آن نقشه های جدید استفاده خواهد شد در همه اسناد و مدارک رسمی از جمله آرم.

در همین حال مخالفان اصلی کنگره نپال از دولت خواست برای تشدید تلاش های دیپلماتیک برای اطمینان از این کشور حقوق در Kalapani منطقه بعد از کشور شامل آن روز سیاسی و اداری نقشه در قانون اساسی هیمالیا تایمز گزارش داد.

در یک بیانیه مطبوعاتی در روز شنبه این حزب گفت: “کمپین تجاوز به اصلاح مناطق خواهد وارد فاز دوم پس از تجدید نظر در نقشه ترکیب Limpiyadhura, Lipulek و Kalapani مناطق به عنوان قطعات آن تایید می شود و این امر علامت همبستگی قابل توجهی در این موضوع از ملیت.”

در واکنش به کاتماندو, حرکت, وزارت امور خارجی سخنگوی Anurag Srivastava گفت: “این مصنوعی بزرگ شدن ادعاهایی است نه بر اساس واقعیت های تاریخی و یا شواهدی است و نه قابل دفاع. آن را نیز ناقض ما درک کنونی برای برگزاری مذاکرات در برجسته مسائل مرزی.” هند و نپال روابط دو کشور تحت فشار پس از دفاع وزیر Rajnath Singh افتتاح 80 کیلومتر-طولانی استراتژیک بسیار مهم جاده اتصال Lipulekh عبور با Dharchula در Uttarakhand در 8 مه.

نپال در واکنش به شدت به افتتاح جاده ها ادعا می کنند که آن را از طریق خاک نپال. هند با رد این ادعا تصریح می کند که جاده را به طور کامل در داخل خاک خود است.

نپال در ماه گذشته منتشر شد و تجدید نظر سیاسی و اداری نقشه کشور تخمگذار ادعا می کنند بیش استراتژیک مناطق کلیدی بیش از شش ماه پس از هند به چاپ یک نقشه جدید در ماه نوامبر سال 2019.

هند تا به حال پس از آن sternly خواسته نپال به توسل به هر گونه “مصنوعی بزرگ شدن” از ادعاهای ارضی. — PTI

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de