کلمات جدید گل در بیماری همه گیر. ‘Covidiot’ فقط یک

به گزارش BBC به تازگی Brexit منجر به گل از کلمات جدید از جمله اجتناب ناپذیر ‘Bremain’ و ‘Bregret’ و repurposing موجود کلمات مانند “backstop’.

این COVID-19 همه گیر نشان داده شده با سرعت بی سابقه ای در زبانی تغییر می گوید: رابرت لاوسون یک sociolinguist در دانشگاه شهر بیرمنگام.

گسترش ویروس تسلط خود را در رسانه ها در زمانی که رسانه های اجتماعی و از راه دور تماس با ما به طور گسترده ای استفاده می شود باید منجر به تغییر سریع او می گوید.

بسیاری از تازه محبوب ضوابط مربوط به اجتماعی نشئه طبیعت از تماس انسان این روزها مانند ‘مجازی happy hour’, ‘covideo حزب” و “قرنطینه و لرز’.

بسیاری از استفاده از ‘کرونا’ به عنوان یک پیشوند آیا لهستانی بلندگو تبدیل ‘coronavirus’ به یک فعل یا یک انگلیسی زبان در تعجبم که چگونه ‘coronababies’ است که کودکان متولد شده یا تصور در طول همه گیر کرایه خواهد شد.

و, البته, وجود دارد, اختصارات مانند همه جا ‘WFH و صرفه جویی در زندگی ‘PPE’ گاهی اوقات نیاز به تلاش بیشتری درونی به معنای.

“در ابتدا من در از دست دادن در حالی که خواندن یک ایمیل از مدرسه پسر من در مورد چه باید بکنید اگر من فرزند خدمت کرده است با SHN. آن زمان من مطالعه بیشتر به درک که آن را یک “خانه بمانند اطلاع” گفت: مهاجرین مادر زندگی در سنگاپور است.

در حالی که سکه های بسیاری از coronavirus مربوط به کلمات و عباراتی مانند ‘infodemic’ یا ‘آرنج دست انداز” هنوز هم تاکید قرمز یا یافت دنیوی محاوره ای با استفاده از تنها برخی از آنها موفق به ورود به واژه نامه ها.

فرهنگ انگلیسی آکسفورد شامل کلمه “covidiot’ در برنامه ریزی به روز رسانی. این کلمه به معنی “کسی است که آزار مردم دیگر با امتناع از اطاعت اجتماعی فاصله گرفتن از قوانین طراحی شده برای جلوگیری از گسترش COVID-19” است که به طور گسترده ای استفاده می شود.

آنها را ساخته اند یک برنامه ریزی به روز رسانی در ماه مارس سال 2020 برای کلمات در ارتباط با این بیماری و پاسخ به آن به عنوان COVID-19 بحران توسعه در یک سرعت سریع و برخی از واژه ها و ایده های مرتبط با بحران خود جدید می نویسد: Merriam-Webster Dictionary.

مریام-وبستر است طبقه بندی جدید با کلمات و عبارات زیر نامگذاری این بیماری مهم اختصارات تشخیص و پیشگیری است. برخی از نوشته های جدید شامل COVID-19, nCOV شاخص مورد شاخص بیمار, بیمار صفر و تماس با ردیابی.

“اگر چه بسیاری از کلمات ما با استفاده از فقط در حال حاضر و بسیاری از اصطلاحات است که در واقع در خانه مقدار زیادی از آن به نظر می رسد نسبتا جدید” گفت: فیونا مک فرسون ارشد سردبیر Oxford English Dictionary.

چه McPherson خواستار “nuancing در حال حاضر موجود کلمات” می تواند در برخی از موارد ماهرانه مضر است. جنگ استعاره استناد به ‘جنگ’ و ‘جبهه-خطوط هستند که به طور گسترده ای اعمال شده به همه گیر و در عین حال تفکر تنها در شرایط اضطراری زمان جنگ می تواند به کاستن از مدت های طولانی از تغییرات ساختاری مورد نیاز است. این افزایش داده است به این پروژه #ReframeCovid که در آن زبانشناسان جمع آوری crowdsourced نمونه هایی از گزینه های دیگر به جنگ زبان.

پایدار استفاده از استعاره جنگ و سوء استفاده از آن و عدم وجود جایگزین قاب ممکن است ایجاد اضطراب و ممکن است تحریف همه چیز در مورد بیماری همه گیر ترس اینس Olza یک زبانشناس در دانشگاه در اسپانیا, Navarra.

و همچنین واژه هایی مانند “بلایای طبیعی” و “طوفان کامل” می ایجاد این تصور که همه گیر شد اجتناب ناپذیر و غیر قابل اجتناب غفلت سیاسی و اقتصادی و زیست محیطی زمینه که برخی از افراد بیشتر در معرض.

به طور کلی ثروت خلاقیت زبانی که هنوز وارد واژه نامه نشان دهنده نقش رمان زبان به عنوان یک مکانیسم مقابله. آن را فقط به مردم یک واژگان مشترک است که همه آنها می تواند استفاده به عنوان یک بیت از یک مختصر. در نهایت اگر می توانید نام آن را, آنها می توانند در مورد آن صحبت کنید; و اگر آنها می توانند در مورد آن صحبت کنید, سپس آن را می تواند کمک به مردم برای مقابله و دریافت یک دسته در واقعا شرایط سخت و دشوار است”.

نویسنده کارن راسل پیدا کرده است به تازگی در همه جا اصطلاح “صاف منحنی’ به اطمینان – یک یادآوری اهمیت هر دو فردی و جمعی عمل که “alchemises ترس به عمل”. و هر دو عمل و اصطلاحات از ‘caremongering’ استفاده می شود برای مثال در کانادا و هند به زبان انگلیسی, اجازه می دهد برای یک جایگزین برای نابود.

فراتر از جدی کلمات شبیه به این نوع از کمی مضطرب طنز است مرکزی برای بسیاری از ‘coronacoinages’. آلمانی ‘coronaspeck’, مانند زبان انگلیسی ‘Covid 19’, شوخی اشاره به استرس خوردن میان stay-at-home سفارشات.

اسپانیایی ‘covidiota’ و ‘coronaburro’ (یک بازی در “burro’ کلمه برای خر) با مردم بی توجهی به بهداشت عمومی مشاوره. ‘Doomscrolling’ توصیف حالت هیپنوتیزم بی وقفه خواندن گریم اینترنت اخبار. لاوسون مورد علاقه, ‘Blursday’, قطاری تضعیف حس زمانی که تا چند روز خونریزی به هر یک از دیگر.

ابتکار و خلاقیت با واژگان همچنین می توانید ارتباط برقرار کنید که زمان سختی مانند بسیاری از coronacoinages نمی خواهد آخرین برای همیشه لطفا برای. Olza گرفته شده به با اشاره به وظایف خود ‘کرونا-دستور کار’ است که می تواند یک راه زیرکانه از درخواست مردم صبر با او به طور موقت مختل برنامه. در نهایت “من به معمول من دستور بازگشت” او امیدوار است.

تا آن را در quarantinis او می گوید:.

با جزئیات از یک مقاله نوشته شده توسط کریستین Ro برای BBC

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de