روسیه زندان سابق دریایی آمریکا برای 16 سال اتهام جاسوسی

Whelan, که دارای, آمریکا, انگلیسی, کانادایی و ایرلندی گذرنامه بازداشت شد, توسط ماموران محکوم به مسکو در یک اتاق هتل در دسامبر. 28 سال 2018 به عنوان او آماده برای شرکت در یک عروسی.

روسیه می گوید: Whelan, 50 گرفتار شد و با کامپیوتر فلش درایو حاوی اطلاعات طبقه بندی شده. Whelan که التماس کرد گناه نیست, گفت که او قرار بود در یک نیش عمل و فکر کرده بود این درایو به او داده شده توسط یک روسی آشنایی موجود عکس تعطیلات.

“این همه سیاسی تئاتر” گفت: Whelan که تماشا رسیدگی از یک جعبه شیشه ای در داخل شهر مسکو دادگاه.

او گفت: قاضی او را درک نمی کند حکم به عنوان اقدامات انجام شده در روسیه بدون ترجمه.

Whelan برگزار شده بود یک تکه کاغذ که در آن او را محکوم دادرسی به عنوان یک “شاهد محاکمه” و در خواست رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و رهبران بریتانیا و کانادا و ایرلند را به “اقدام قاطع”.

Whelan وکیل ولادیمیر Zherebenkov گفت: یک درخواست تجدید نظر خواهد بود ساخته شده در برابر حکم. سوال دادگاه استقلال Whelan خانواده در بیانیه ای گفت: “روسیه قضات سیاسی هستند نه اشخاص حقوقی”.

Pompeo گفت: واشنگتن خشمگین بود و می خواست مسکو بلافاصله به رایگان Whelan.

“ایالات متحده توسط خشم از تصمیم یک دادگاه امروز به محکوم کردن آمریکا شهروند پل Whelan پس از یک راز محاکمه راز شواهد مناسب و بدون هزینه برای دفاع از شاهدان گفت:” Pompeo.

“درمان از پل Whelan در دست مقامات روسی شده است وحشتناک. روسیه موفق به ارائه آقای Whelan با یک دادرسی عادلانه قبل از دادگاه مستقل و بی طرف و در طول بازداشت به قرار دادن زندگی خود را در خطر نادیده گرفتن طولانی وضعیت پزشکی و unconscionably او را نگه داشته و جدا شده از خانواده و دوستان.”

جان سالیوان سفیر آمریکا در روسیه به خبرنگاران گفت که هیچ مدرکی تولید شده بود برای اثبات Whelan گناه در آنچه که او به نام مسخره از عدالت است. این حکم را “خوب و تاثیر” در روابط بین مسکو و واشنگتن – در حال حاضر تیره و تار توسط طیف وسیعی از مسائل به گفت و گو ادامه خواهد داد, او گفت:.

زندانی مبادله?

Zherebenkov گفت: Whelan گفته شد زمانی که او دستگیر شد که او می تواند بخشی از یک زندانی مبادله با ایالات متحده و معتقد است که این چیزی بود که مسکو در حال حاضر می خواستم به انجام.

وزارت خارجه روسیه گفت: روسیه آژانس خبری ریا آن را پیشنهاد کرده بود دقیق زندانی معاوضه به واشنگتن چند بار اما به هیچ جزئیات بیشتر.

مسکو خواستار آزادی دو زندانی روس ها در ایالات متحده – فروشنده اسلحه ویکتور جلسه که حاضر به فروش سلاح به ما عوامل مخفی نما به عنوان کلمبیا چریک برنامه ریزی برای حمله به سربازان آمریکایی و کنستانتین Yaroshenko بود که به اتهام توطئه برای قاچاق کوکائین است.

Zherebenkov گفت او معتقد به مسکو می خواستم برای انجام یک معامله مربوط به کشمکش و Yaroshenko. Whelan نه مخالفت با این ایده به طور رسمی درخواست روسیه برای عفو او Zherebenkov گفت: اما می خواستم به درخواست تجدید نظر علیه این حکم ،

تقلا همسر آلا گفت: ریا آژانس خبری روز دوشنبه او آماده بود به قلم یک درخواست تجدید نظر به مقامات ایالات متحده درخواست از آنها برای مبادله شوهر برای Whelan.

جدید دادگاه نیویورک در سال 2012 محکوم جلسه موضوع یک کتاب به نام “تاجر مرگ” و الهام بخش برای فیلم “ارباب جنگ” با بازی نیکلاس کیج به 25 سال در زندان است.

Whelan خدمت حکم او در یک زندان امنیتی حداکثر دادگاه گفت. دولت دادستان به دنبال 18 ماه مدت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net