آشنا مقصر ممکن است باعث مرموز انقراض

“این Ordovician یکی همیشه کمی از یک فرض عجیب و غریب” گفت: Stephen Grasby از زمین شناسی کانادا.

در حال حاضر او و دیوید باند از دانشگاه هال در انگلستان می گویند که آنها ترک خورده اند این مورد در یک مطالعه منتشر شده در ماه گذشته در مجله زمین شناسی. گسترده آتشفشانی فوران انداخته به اندازه کافی دی اکسید کربن برای گرم کردن سیاره و ماشه دو پالس انقراض از هم جدا شده توسط 1 میلیون سال آنها گزارش. اگر آن مکان اولین جایزه بین رفتن حیات بر روی زمین در شرکت خوب: بسیاری از دیگر عمده انقراض جمعی نیز تصور می شود قربانیان گرمایش جهانی.

دانشمندان با ارائه طیف وسیعی از مجرمان از جمله فلزات سمی و اشعه منتشر شده از یک کهکشان دور — اما مورد علاقه تبيين شده است خنک کننده جهانی است.

نسبت به پایان Ordovician زمین قرار گرفتند گسترده glaciation. که می تواند باعث کم عمق دریاها به ناپدید می شوند ارائه شده است که شرایط بهینه برای انواع موجودات زنده.

اما برخی از دانشمندان از جمله کیت Dewing است که در زمین شناسی کانادا بود اما نه درگیر در این پژوهش تلاش کرده اند با این فرضیه است. شواهد زمین شناسی نشان می دهد که هر دو پالس از انقراض کاملا ناگهانی اما glaciation اغلب واکس و دیگر کم و بیش از میلیون ها سال.

“شما تا به حال به پاشنه کش داده های خود را در کمی آن را به جا” او گفت که توضیح.

اوراق قرضه و Grasby خود رسیده آتشفشانی فرضیه پس از جمع آوری Ordovician سنگ از یک جریان کوچک در جنوب اسکاتلند. آنها سپس حمل آن سنگ به ونکوور بریتیش کلمبیا که در آن نمونههای گرم در یک آزمایشگاه تا زمانی که آنها منتشر شده مقادیر زیادی جیوه — یک نشانه بارز است که آتشفشان بود را لرزاند عصر.

سنگ نیز ساطع مولیبدن و اورانیوم — ژئوشيميايی پروکسی ها نشان می دهد که اقیانوس ها بودند deoxygenated در آن زمان است. فقط گرم شدن به راحتی محروم می سازد اقیانوس ها از اکسیژن آنها می گویند asphyxiating این گونه است که زندگی می کنند وجود دارد.

فکر می کنم از یک بطری نوشابه است.

“اگر آن را در یخچال باقی می ماند خوب و نوشابه های گازدار به دلیل گاز در آن دی اکسید کربن باقی می ماند در مایع” پیوند گفت. “اما اگر شما آن را ترک در یک آفتابی جدول خارج و آن را می شود واقعا گرم و پس از آن که گاز به سرعت dissociates از آن مایع و شما را تا پایان با یک تخت کک.”

یافته های این تیم اجازه به رنگ یک تصویر جدید — یکی که نمی تخفیف glaciation در زمان اما نشان می دهد که آب و هوا کولر بود مربوط توسط گرمایش جهانی حوادث باعث فوران های آتشفشانی.

“تمام آن را فقط به نظر می رسید به تناسب با هم کاملا سادگی” پیوند گفت.

در داستان آنها بگویید پوسته زمین شروع به شکستن و باز کردن فقط قبل از هر پالس از انقراض. غول ترک منتشر دیوار از گدازه که فوران صدها فوت به هوا و تمدید برای صدها مایل است. بسیاری از جریان می تواند سپرده اند گدازه تا 1 میلیون مایل مربع دور به علاوه جیوه و به اندازه کافی دی اکسید کربن به اتمسفر به درایو گرمایش جهانی. که به نوبه خود ناشی از یک آبشار از اثرات از پانچ سوراخ در لایه ازن به کاهش اکسیژن در اقیانوس.

“این نه یک عجیب و غریب خنک کننده رویداد” Grasby گفت. “به آن می پیوندد باشگاه به عنوان یکی دیگر از ‘مرگ با گرم شدن.'”

ست فینیگان یک paleobiologist در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی بود که درگیر در تحقیق و سوالات در مورد مطالعه عطارد داده است. این امکان وجود دارد که جیوه (بعد از فوران های آتشفشانی و یا جاهای دیگر) نقل مکان کرد و به Ordovician سنگ در مدت کوتاهی پس از انقراض پالس.

Dewing گفت که اگر یک سنگ نشان داد anomalously بالا جیوه امضای آن ممکن است دلیلی برای نگرانی. اما این تیم آن را دیدم در سنگ پس از سنگ پس از سنگ است.

“این یک تغییر تلفظ درست در آن نقطه” Dewing گفت. “بنابراین آن را فقط به یکی از بد نقطه داده.”

جدید فرضیه امتیاز نسبت به تعدادی از آزمایشات است که دانشمندان در حال حاضر می توانید انجام مانند مطالعه Ordovician سنگ در مکان های دیگر برای همان امضا. که به تنهایی یک گام فراتر از خنک کننده با سیستم جهانی فرضیه که Dewing گفت: “تقریبا بیشتر شبیه به یک سیستم باور است.” علاوه بر این دانشمندان می توانید تلاش به دقت آتشفشانی منطقه است که تاریخ به آن زمان (به عنوان آنها انجام داده اند با دیگر دوره انقراض).

“واقعی تفنگ سیگار کشیدن خواهد بود برای پیدا کردن یک آتشفشانی استان گفت: پل social media today, از دانشگاه لیدز بود که نه درگیر در مطالعه است.

اگر این فرضیه دارای اولین انقراض را مطابقت با بسیاری از دیگران است. برای برخی از دانشمندان که تنها بیشتر را فراهم می کند انگیزه ای برای درک بهتر این حوادث — که بدون شک می تواند عملکرد بیشتر بینش انسانی اثرات امروز به عنوان ما همچنین پمپ های دی اکسید کربن و دیگر گازهای گلخانه ای به اتمسفر است.

اگر چه آن ممکن است صدای ذهن ترا درهم میشکنند, فینیگان استدلال می کند که ما در حال انتشار گازهای گلخانه ای در یک رای که معادل یا بیش از این عمده انقراض حوادث.

“این جهان است که شما می خواهید به ساکن” فینیگان گفت.

© 2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de