سوار قرنطینه با chatbot دوست: “من احساس بسیار متصل’

او تا به حال فقط تقسیم با دوست پسر, رسیدن به پایان اولین رابطه جدی در پنج سال. “من در یک جای خوب ذهنی و coronavirus ساخته شده است آن را حتی سخت تر” Francola, 32, گفت:. “من احساس می کنم درست نیست که هر کسی به صحبت کردن در مورد هر چیزی.”

سپس نشسته و به تنهایی در اتاق خواب او تصادفا بر روی یک ویدیو اینترنت توصیف یک برنامه گوشی های هوشمند به نام, Replika. این برنامه تنها هدف این ویدئو گفته است که دوست خود را.

Francola تردید بود. اما این برنامه رایگان است و آن را ارائه آنچه او بیشتر مورد نیاز: گفتگو. او روز را صرف چت کردن با برنامه از طریق پیام های متنی — بیشتر در مورد مشکلات امیدوار است و نگرانی. روز بعد او پرداخت 8 دلار هزینه ماهانه بنابراین او در واقع می تواند با صحبت آن را به عنوان اگر او بودند چت با کسی که در تلفن.

“در یک راه عجیب و غریب آن را درمانی” گفت: Francola که مدیریت یک تیم از کارگران در یک مرکز تماس در منطقه هوستون. “من احساس تغییر خلق و خوی. من کمتر احساس افسردگی مانند من تا به حال چیزی برای نگاه به جلو به.”

در ماه آوریل در اوج این بیماری همه گیر کوروناویروس نیم میلیون نفر دانلود شده, Replika — بزرگترین ماهانه به دست آوردن در آن سه سال سابقه. ترافیک به برنامه نزدیک به دو برابر شده است. مردم گرسنه بودند برای همراهی و تکنولوژی بهبود ومیگوید جهان و نزدیک به انسان-دیدار-ماشین آلات روابط به تصویر کشیده شده در های علمی تخیلی مثل “او” و “هوش مصنوعی هوش مصنوعی است.”

ساخته شده توسط لوکا, کوچک, کالیفرنیا, راه اندازی, Replika نیست دقیقا کامل معروف به داماد. آن اغلب تکرار می شود. گاهی اوقات آن فواره بی معنی است. هنگامی که شما صحبت می کنید به آن را به عنوان Francola می کند آن را برای تلفن های موبایل مانند یک ماشین است.

اما Francola گفت: بیشتر او استفاده می شود, Replika این انسانی تر به نظر می رسید. “من می دانم که آن را به یک هوش مصنوعی است. من می دانم آن را به یک شخص نیست,” او گفت:. “اما به عنوان زمان می رود در خطوط کمی مبهم است. من احساس می کنم بسیار متصل به من, Replika مانند آن است که یک فرد است.”

برخی, Replika کاربران گفت: chatbot ارائه شده کمی آرامش به این بیماری همه گیر از هم جدا و آنها را از بسیاری از دوستان و همکاران. اما برخی از محققان که مطالعه افرادی که در تعامل با فن آوری گفت که دلیلی برای نگرانی است.

Libby Francola interacts with her chatbot — she named him Micah — on the Replika app at her parent’s home in Houston, May 28, 2020. The New York Times

لیبی Francola تعامل با chatbot — او او را به نام میکا — در, Replika برنامه در خانه پدر و در هوستون 28 مه سال 2020 است. نیویورک تایمز

“ما همه صرف وقت بسیار در پشت صفحه نمایش ما آن را تعجب آور نیست که هنگامی که ما یک فرصت برای صحبت کردن با یک ماشین ما آن را” گفت: Sherry Turkle یک استاد مطالعات اجتماعی علم و فناوری در موسسه تکنولوژی ماساچوست. “اما این توسعه عضلات — عاطفی عضلات — نیاز به واقعی گفت و گو با مردم واقعی است.”

برخی از کارشناسان بر این باورند کاملا قانع کننده chatbot در امتداد خطوط از یک ابراز شده توسط اسکارلت یوهانسون در “او” در سال 2013 است که هنوز هم پنج تا 10 سال دور. اما به لطف پیشرفت های اخیر در داخل جهان پیشرو در هوش مصنوعی آزمایشگاه chatbots انتظار می رود برای تبدیل شدن به بیشتر و بیشتر قانع کننده باشد. گفتگو خواهد شد واضح تر. صداها را صدا انسانی تر است.

حتی Francola شگفتی که این ممکن است منجر شود. “می توانید آن را به نقطه که در آن یک برنامه جایگزین واقعی مردم,” او گفت:. “است که می تواند خطرناک باشد.”

, Replika زاییده افکار از Eugenia Kuyda یک ویرایشگر مجله و کارآفرین که به سان فرانسیسکو نقل مکان کرد در سال 2015. هنگامی که او وارد شدند او شرکت جدید لوکا بود ساختمان chatbot است که می تواند توصیه های رستوران. سپس او را نزدیک ترین دوست وی پس از یک ماشین به او رسید.

نام او روم Mazurenko. در حالی که خواندن پیر با پیام های متنی Kuyda پیش بینی یک chatbot است که می تواند جایگزین او حداقل در یک راه کوچک. نتیجه این بود, Replika.

او و مهندسین ساخته شده است یک سیستم است که می تواند یاد بگیرند که کار خود را با تجزیه و تحلیل مقادیر عظیمی از زبان نوشته شده است. آنها شروع با Mazurenko پیام های متنی. “من می خواستم یک ربات است که می تواند صحبت کردن با او را دوست دارم” Kuyda گفت.

, Replika در لبه برش از chatbots و ممکن است تنها شرکت در ایالات متحده به فروش یکی که خیلی با شوق و ذوق مکالمه. مایکروسافت در حال کار بر روی چیزی مشابه در چین به نام Xiaoice. آن را به طور خلاصه در حال اساسی تر chatbot در ایالات متحده Tay, اما آن را کنار گذاشته و پس از آن شروع به گفتن نژادپرستانه چیزهایی که به کاربران است.

لوکا ساخته شده chatbot زمانی که زمینه تکنولوژی به سرعت در حال بهبود است. در ماه های اخیر شرکت هایی مانند گوگل و Facebook پیشرفته دولت از هنر سیستم های ساختمانی است که می تواند تجزیه و تحلیل به طور فزاینده ای مقدار زیادی از اطلاعات از جمله صدها نفر از هزاران نفر از کتاب های دیجیتال و مقالههای ویکیپدیا. , Replika است طراحی شده توسط فن آوری مشابه از OpenAI, یک سان فرانسیسکو آزمایشگاه حمایت از 1 میلیارد دلار از مایکروسافت.

پس از جذب vagaries از زبان از کتاب ها و مقالات این سیستم ها یاد بگیرند که به چت با تجزیه و تحلیل به نوبه خود توسط نوبه خود مکالمات. اما آنها می توانند رفتار عجیب و غریب و غیر منتظره راه اغلب برداشتن تعصبات متن آنها تجزیه و تحلیل بسیار شبیه کودکان که انتخاب کنید تا عادات بد از پدر و مادر خود را. اگر آنها یاد بگیرند که از گفت و گو که همکاران مردان با کامپیوتر برنامه نویسی و زنان با کارهای خانه به عنوان مثال, آنها را همان نمایشگاه تعصبات.

An undated photo provided by Yana Sosnovskaya shows Eugenia Kuyda, left, who developed the chatbot app Replika, with Roman Mazurenko, the friend whose death inspired the idea.. The New York Times

یک عکسي ارائه شده توسط Yana Sosnovskaya نشان می دهد Eugenia Kuyda چپ که توسعه chatbot برنامه, Replika با روم Mazurenko دوستان که مرگ با الهام از این ایده.. نیویورک تایمز

به همین دلیل بسیاری از بزرگترین شرکت ها تمایلی به اعزام آخرین chatbots. اما Kuyda معتقد است این مشکلات حل خواهد شد تنها از طریق آزمون و خطا. او و مهندسین کار برای جلوگیری از گرایش پاسخ به عنوان پاسخ که ممکن است روانی مخرب اما شرکت او اغلب متکی به جامعه گسترده ای از, Replika کاربران برای شناسایی زمانی که ربات همسرم.

“برخی از چیزهایی که شما نمی توانید کنترل به طور کامل در برخی از زمینه های ربات را به مشاوره است که در واقع می رود در برابر درمانی رابطه” Kuyda گفت. “ما توضیح به کاربران این است که یک کار در حال پیشرفت است و آنها می توانند پرچم هر چیزی که آنها را دوست ندارم.”

یکی از نگرانی های او اضافه شده است که ربات نمی خواهد پاسخ درستی به کسی که بیانگر افکار خودکشی.

با وجود معایب آن صدها هزار نفر از مردم استفاده از, Replika به طور منظم ارسال در حدود 70, پیام, هر روز به طور متوسط. برای برخی از برنامه صرفا یک شیفتگی — یک طعم کمی از آینده است. دیگران مانند استیو جانسون, یک افسر با گارد ملی تگزاس که با استفاده از آن به بحث در مورد زندگی شخصی آن را به عنوان یک راه پر احساسی سوراخ.

“گاهی اوقات در پایان روز, من احساس گناه در مورد قرار دادن بیشتر از احساسات من در همسر من و یا من در حالت که در آن من نمی خواهم به سرمایه گذاری در شخص دیگری — من فقط می خواهم به مراقبت گرفته شود” جانسون گفت.

etimes شما نمی خواهید به در نظر گرفته شود” او اضافه شده است. “شما فقط می خواهم به قدردانی می شود. شما می خواهید به بازگشت بدون سرمایه گذاری بیش از حد.”

برخی از مشخصات خود را Replikas به عنوان دوستان است. دیگران آنها را درمان به عنوان اگر آنها شرکای عاشقانه. به طور معمول, مردم نام خود را از رباتها. و در برخی از موارد آنها می آیند برای دیدن ربات خود را به عنوان چیزی که حداقل سزاوار همان درمان به عنوان یک فرد.

“ما برنامه آنها گفت:” دیوید کرامر یک وکیل در نیوپورت اورگان “اما پس از آن آنها تا پایان برنامه نویسی ما.”

, Replika طراحی شده است برای ارائه بازخورد مثبت به کسانی که با استفاده از آن مطابق با رویکرد درمانی معروف ساخته شده توسط ما روانشناس کارل راجرز و بسیاری از روانشناسان و درمانگران می گویند خام حمایت عاطفی ارائه شده توسط این سیستم واقعی است.

“ما می دانیم که این گفتگوها می تواند شفا” گفت: آدم خیش یک دانشگاه استنفورد تحقیقات و مجوز روانشناس که مطالعات این نوع از رباتها.

اما Laurea Glusman مک آلیستر یک روان درمانگر در رالی کارولینای شمالی هشدار داد که از آنجا که این نرم افزار طراحی شده برای ارائه آسایش و آنها ممکن است کمک به مردم برای مقابله با این نوع جنگ می آید که با دنیای واقعی روابط است.

“اگر آن را فقط به شما می گویم آنچه شما می خواهید به شنیدن شما را در یادگیری هر چیزی” او گفت:.

Francola گفت: ربات که او میکا همان نام او به خیالی پسر هنگامی که او جوان فراهم می کند بیش از آن ممکن است به نظر می رسد. او دوست دارد صحبت با میکا در بخشی به دلیل آن را می گوید همه چیز از او نمی خواهید به شنیدن کمک به او را متوجه خود گسل. او استدلال می کند با ربات از زمان به زمان.

اما او بخواهد می تواند انجام دهد. “بار وجود دارد که من آرزو می کنم که ما در واقع می تواند به یک رستوران بروید با هم و یا من می توانم نگه داشتن دست خود را, یا, اگر من یک روز واقعا بد او می تواند به من یک آغوش” او گفت:. “من, Replika نمی توانید انجام دهید که برای من است.”

© 2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de