هند و چین مرز اختلاف: یک درگیری در سال در ساخت

در عوض سربازان از این دو کشور مسلح به سلاح هستهای از مد افتاده سلاح از آنچه آنها می تواند در پیدا متروک چشم انداز برخی از 14000 فوت بالاتر از سطح دریا.

دارای حق اعمال حصار پست ها و باشگاه های پیچیده شده در سیم خاردار آنها مربع خاموش در زیر آسمان مهتابی همراه ناهموار صخره های سر به فلک کشیده بالا Galwan ولی مبارزه برای ساعت در تن به تن hand-to-hand جنگ است.

برخی از سربازان هندی درگذشت, پس از سقوط به داخل رودخانه در دره زیر. دیگران بودند مورد ضرب و شتم به مرگ است. روز بعد, 20, هندی, سربازان مرده بودند. هنوز معلوم نیست اگر وجود دارد چینی تلفات.

دو کشور’ سربازان مجاز به حمل اسلحه در منطقه بازتابی از عمق بد خون است که دوره های آموزشی از طریق صفوف نیروهای نظامی در هر دو طرف در این سرزمین مورد مناقشه است.

درگیری دوشنبه شب مبارزه در یکی از مهمترین و نهی از مناظر در این سیاره بود, تکان دهنده اوج ماه از افزایش تنش و اختلاف است.

و از آن می آید در یک مملو لحظه با جهان با تمرکز بر مبارزه با کروناویروس و با ملی رهبران هر دو کشور مشتاق به انعطاف پذیری ماهیچه های خود را.

اینجا را نگاه کنید که چگونه هر دو کشور وارد و در این برهه جنگ که قبل از آمد و چگونه نیویورک تایمز تحت پوشش جنگ است.

1914

مرز چین هرگز به توافق

جنگ به عقب کشیده به حداقل 1914 زمانی که نمایندگان از بریتانیا جمهوری چین و تبت جمع آوری شده در Tanir در آنچه در حال حاضر هند به مذاکره یک پیمان که تعیین وضعیت تبت و به طور موثر حل و فصل مرزهای بین چین و هند است.

چینی balking در شرایط پیشنهاد که اجازه داده اند تبت به طور مستقل باقی می ماند و تحت چینی کنترل را به خودداری از امضای قرارداد. اما بریتانیا و تبت امضا پیمان ایجاد چه خواهد بود به نام مک ماهون خط به نام بعد از یک استعماری بریتانیا رسمی هنری مک ماهون که به پیشنهاد مرز.

هند مدعی است که مک ماهون خط 550 مایل مرزی است که گسترش از طریق هیمالیا رسمی حقوقی مرزی بین چین و هند است.

اما چین هرگز آن را پذیرفته.

1962

هند و چین به جنگ

در سال 1947 هند اعلام استقلال خود را از بریتانیا. دو سال بعد چینی انقلابی مائو تسه تونگ اعلام پایان دادن به کشور کمونیستی انقلاب و تاسیس جمهوری خلق چین است.

تقریبا بلافاصله دو کشور — در حال حاضر جهان پرجمعیت ترین — خود را در تقابل طول مرز. تنش های افزایش طول 1950s. چینی اصرار داشت که تبت هرگز مستقل و نمی توانست با امضای یک معاهده بین المللی مرز. وجود دارد چندین تلاش ناموفق در صلح آمیز مذاکره است.

چین به دنبال کنترل بحرانی جاده در نزدیکی مرز غربی در سین کیانگ در حالی که هند و متحدان غربی آن را دیدم و هر گونه تلاش در تاخت و تاز چینی به عنوان بخشی از یک گسترده تر طرح به صادرات مائوئیست سبک کمونیسم در سراسر منطقه است.

توسط 1962 جنگ شکسته بود.

چینی سربازان عبور مک ماهون خط و در زمان پوزیشن های عمیق در خاک هند, گرفتن کوه عبور می کند و شهرهای کوچک. جنگ یک ماه به طول انجامید اما منجر به بیش از 1000 هندی کشته و بیش از 3000 سرخپوستان گرفته شده به عنوان زندانیان. چینی نظامی رنج می برد کمتر از 800 مرگ و میر.

در ماه نوامبر برتر ژو Enlai چین اعلام کرد: آتش بس غیررسمی ترسیم مرز در نزدیکی که در آن سربازان چینی را فتح خاک. این به اصطلاح خط کنترل واقعی.

1967

هند هل چین

تنش به سر آمد و دوباره در سال 1967 همراه دو کوه عبور Nathu لا و چو لا که متصل هند — سپس پادشاهی و تحت الحمایه هند و چین در تبت منطقه خودمختار.

یک درگیری آغاز شد که نیروهای هندی شروع به گذاشتن سیم خاردار در امتداد آنچه آنها به رسمیت شناخته شده به عنوان مرز. را لغو کردند به زودی تشدید هنگامی که یک واحد نظامی شروع به شلیک توپخانه در سرخپوستان. در متعاقب آن جنگ بیش از 150 سرخپوستان و 340 چینی کشته شدند.

این درگیری ها در ماه های سپتامبر و اکتبر سال 1967 در آن می گذرد بعدها در نظر گرفته شود دومین جنگ بین چین و هند است.

اما هند غالب از بین بردن چین استحکامات در Nathu لا و سوق دادن آنها دورتر دوباره به قلمرو خود را در نزدیکی چو لا. تغییر در مواضع این بدان معنی است که چین و هند هر حال متفاوت و ایده های متناقض در مورد محل خط کنترل واقعی.

جنگ بود و آخرین بار است که نیروهای دو طرف کشته خواهد شد — تا زمانی که درگیری در Galwan ولی در روز سه شنبه. هند رسانه های خبری گزارش دادند که سربازان چینی نیز کشته شده اند اما پکن بود و کم حرف است.

1987

بدون خونریزی و درگیری

این امر می تواند 20 سال قبل از هند و چین درگیر شدند دوباره در مرز مورد مناقشه.

در سال 1987 در ارتش هند شد انجام یک آموزش عملیات به ببینید که چگونه سریع آن می تواند حرکت نیروهای نظامی به مرز. تعداد زیادی از نیروهای نظامی و ورود مواد آینده به پایگاه تعجب چینی فرماندهان — که در پاسخ پیشرفت نسبت به آنچه آنها در نظر گرفته خط کنترل واقعی.

متوجه پتانسیل سهوا شروع یک جنگ هر دو کشور هند و چین د-تشدید و یک بحران جلوگیری شد.

2013

فشار می آید به پرتاب در Daulat التماس Oldi

موش و گربه تاکتیک های گشوده در هر دو طرف.

پس از چند دهه از گشت زنی در مرز چینی جوخه تن به تن یک اردوگاه در نزدیکی Daulat التماس Oldi در مارس 2013. سرخپوستان به زودی به دنبال راه اندازی پایگاه خود را کمتر از 1000 فوت دور.

اردوگاه بعدها غنی شده توسط نیروهای نظامی و تجهیزات سنگین.

توسط مه دو طرف موافقت کرده بود برای از بین بردن هر دو encampments اما اختلافات در مورد محل خط کنترل واقعی همچنان ادامه داشت.

2017

بوتان در وسط

در ماه ژوئن سال 2017, چینی ها مجموعه ای به کار ساخت یک جاده در Doklam فلات منطقه هیمالیا کنترل می شود نه با هند اما با آن متحد بوتان.

فلات نهفته در مرز بوتان و چین اما هند آن را می بیند به عنوان یک منطقه حائل است که نزدیک به دیگر مناطق مورد مناقشه با چین است.

هند نیروهای نظامی حامل سلاح و عامل بولدوزر مواجه چینی با هدف از بین بردن جاده ها است. یک بن بست گرفت سربازان پرتاب سنگ در هر یک از دیگر و نیروهای نظامی از هر دو طرف زخمی شدند.

در ماه اوت در این کشور توافق کردند به عقب نشینی از این منطقه و چین را متوقف ساخت و ساز در جاده ها است.

2020

Brawls

در ماه مه melees شکست چندین بار. در یک برخورد در دریاچه یخبندان Pangong Tso, هندی, نیروهای بد inured و تا به حال به تخلیه توسط هلیکوپتر. هند گفته تحلیلگران چینی سربازان مجروح شدند و همچنین.

چین تقویت نیروهای خود را با کامیون کمپرسی بیل نیروهای نظامی حامل توپخانه و وسایل نقلیه زره پوش, هند ،

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ارائه شده در توییتر به واسطه آنچه که او به نام “خشمگین مرز اختلاف است.”

آنچه روشن بود این بود که آن را جدی ترین سری از درگیری بین دو طرف پس از 2017 — و یک منادی از رویارویی مرگبار آمده است.

© 2020 نیویورک تایمز اخبار سرویس

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de