بیشتر هویج کمتر چوب: یک تعادل خوب بین بازدارنده و تشویقی باید کشیده شود

One of the crucial amendments proposed by the Bill is the decriminalisation of various offences under the Companies Act, 2013 (2013 Act).یکی از مهم اصلاحات پیشنهاد شده توسط این لایحه decriminalisation از جرائم مختلف تحت قانون شرکت های سال 2013 (سال 2013 عمل می کنند).

توسط Pankaj Agarwal & Sagarika Chandel

تغییر واقع شده است تنها ثابت در سال 2020. در حالی که Covid-19 خرید اینترنتی آغاز فوری بازسازی یک میزبان از مصوبات آن نیز متوقف شده برخی از دیگران (با توجه به موکول جلسات پارلمان), در میان دیگران, شرکت ها (اصلاحیه) لایحه سال 2020 است. این لایحه اگر چه ساخت دور دوباره به عنوان دولت در نظر دارد به معرفی آن تغییرات پیشنهادی در قالب یک فرمان. اصلاحات پیشنهاد شده هدف بیشتر به توصیه های شرکت قانون کمیته نسبت به بهبود ‘سهولت زندگی” و ” سهولت انجام کسب و کار در هند—یک دوم تلاش برای بازسازی این قانون پس از شرکت (متمم) قانون 2019.

اخبار مرتبط

یکی از مهم اصلاحات پیشنهاد شده توسط این لایحه decriminalisation از جرائم مختلف تحت قانون شرکت های سال 2013 (سال 2013 عمل می کنند). این لایحه از جمله فراهم می کند: (من) پرداخت دستمزد مناسب به غیر مدیران اجرایی در موارد عدم کفایت سود; (ii) محرومیت از برخی از شرکت ها به عنوان شرکت های ذکر شده برای مثال بدهی اوراق بهادار; (iii) کوتاه شدن جدول زمانی برای درخواست حقوق موضوع با توجه به سرعت بالا روند; و (iv) اجازه تنظیم کردن CSR مقدار صرف شده در بیش از مبلغ مندرج تحت 2013 عمل می کنند.

این لایحه به شدت مخالف به عنوان برخی اصلاحات (مانند decriminalisation مقررات) مطرح hackles از مخالفان که مشاهده تغییرات به عنوان تلاش برای برنده شدن در طرفداری از شرکت های بزرگ بخش. اما decriminalisation مقررات مشخص شده اند به صورت پیش فرض است که می تواند عینی تعیین می شود که نه تنها فاقد یک عنصر از تقلب اما همچنین حذف بزرگتر منافع عمومی. این را می توان اشاره کرد در اصلاحات به عنوان یکی از زیر بخش 16 به موجب آن به زمان محدود برای اصلاح نام یک شرکت است که شبیه به یک علامت تجاری ثبت شده تجدید نظر شده است به مدت سه ماه به جای شش ماه همراه با decriminalisation از همان مرکز خواهد در حال حاضر تخصیص دادن یک نام جدید به جای وضع مجازات است. اما یک شرکت است نه محدود از تغییر نام اختصاص داده شده پس از آن. این لایحه decriminalises این خلاف 2013 عمل های مختلف دیگر به صورت پیش فرض مانند کاستی/اشکال در ارتباط با: (من) انتقال/ انتقال سهام (ii) صدور دفترچه, (iii) حفظ ثبت نام از کاربران/ امنیت دارندگان ،

این decriminalisation در اینجا مورد بحث و حرکت برای مقابله با compoundable جرائم از طریق داخلی داوری ساز را فراهم می کند بسیار مورد نیاز مهلت به “افسران-در-default’ (از جمله مدیران) از ترس مداوم از پیگرد قانونی در رابطه با جزئی/ رویه جرائم. اصلاحات نیز د-مسدود کردن شرکت ملی قانون دادگاه (NCLT). در واقع قانون اساسی ویژه NCLT نیمکت همراه با تعلیق تازه براده تحت عجز از پرداخت دیون و ورشکستگی قرار 2016 انتظار می رود که بیشتر تسریع در روند حل و فصل بررسی مسائل.

قانون شرکت سال 1956 بود که بیشتر انتقاد برای اینکه یک “حکومت قانون” به خاطر آن مجازات شدند و اغلب در نظر گرفته چیزی بیش از صرف ‘هزینه’ انجام کسب و کار. در پی Satyam و 2G رسوایی 2013, عمل معرفی شد با قصد آوردن بازدارندگی—شاید به یک نقطه که در آن منصرف سهولت انجام کسب و کار بیش از آن incentivised آن است.

وزیر دارایی در قسمت پنجم ویژه اقتصادی بسته ارائه بیرون آورده و طرح های مختلف از این لایحه (که انتظار می رود به زودی تبدیل به یک فرمان) با هدف بهبود سهولت انجام کسب و کار. این خدمات عبارتند از: (i) کاهش مجازات برای شرکت های کوچک, یک شخص, شرکت, شروع یو پی اس; (ii) با لينک مستقيم فهرستی از اوراق بهادار توسط شرکت های هندی در مجاز خارجی صلاحیت (موضوع به قوانین); (iii) راه اندازی NCLAT نیمکت. سهولت انجام کسب و کار مهم است که به پیشبرد چشم انداز Atmanirbhar بهارات یا متکی به هند است. در زمانی که اقتصاد ضربه سخت شده توسط Covid-19 قبیل اقدامات برای بهبود سهولت انجام کسب و کار خوش آمدید.

در نهایت یک تعادل خوب بین بازدارنده و تشویقی (یا هویج و چوب) باید کشیده شود با تغییرات پیشنهادی (از جمله decriminalisation مقررات) به طوری که هند به طور پیوسته پیشرفت در مسیر سهولت انجام کسب و کار بدون رندر 2013 عمل بی دندان.

Agarwal است شریک و Chandel است دانشیار Shardul Amarchand Mangaldas & Co. دیدگاه شخصی

زنده قیمت سهام از BSE NSE آمریکا بازار و آخرین NAV پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری مشترک, محاسبه مالیات خود را با ماشین حساب مالیات بر درآمد می دانم که بازار را بالا برندگان بالا بازنده & بهترین صندوق های سهام. Like us on Facebook و دنبال ما را در توییتر.

مالی اکسپرس در حال حاضر در تلگرام. اینجا را کلیک کنید برای پیوستن به کانال ما و اقامت به روز شده با آخرین Biz اخبار و به روز رسانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de