چین می یابد سنگین coronavirus آثار در غذاهای دریایی و گوشت بخش پکن بازار مواد غذایی

خود را گزارش مقدماتی می آید به عنوان پایتخت این کشور می پردازد حیات COVID-19 نفر طی هفته گذشته مربوط به Xinfadi مرکز مواد غذایی که در خانه های انبارها و سالن تجاری در مساحتی نزدیک به 160 فوتبال رزین.

آخرین شیوع آلوده بیش از 100 نفر و نگرانی از گسترده تر سرایت در چین است.

در میان بیمارانی که در Xinfadi بازار بیشترین خدمت در غذاهای دریایی و آبزیان محصول اصطبل به دنبال آن گوشت گاو و گوسفند بخش و بیماران از غذاهای دریایی بازار نشان داد علائم زودتر از دیگران وو Zunyou ارشد اپیدمیولوژی در چینی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری گفت: در یک جلسه توجیهی روزانه در روز پنج شنبه.

درجه حرارت مطلوب برای ویروسی بقا و همچنین رطوبت بالا ممکن است توضیحات برای چرا غذاهای دریایی بازار می تواند یک منبع از شیوع بیماری بر اساس یک ارزیابی مقدماتی, Wu گفت: هشدار می داد که تحقیقات بیشتر لازم بود.

چین متوقف, واردات از ماهی قزل آلا تولید کنندگان این هفته در میان ترس آنها ممکن است مربوط به شیوع اخیر در پکن.

مقامات بهداشت نیز هشدار داد در برابر خام خوردن ماهی قزل آلا پس از این ویروس کشف شده در تخته سفت استفاده می شود وارداتی ماهی قزل آلا اگر چه منشاء شیوع بیماری شناخته شده نیست.

کم استانداردهای بهداشت در عمده فروشی بازار مواد غذایی و آسیب پذیری در زنجیره تامین مواد غذایی خود را باید به فوریت خطاب پیشرو بدن از حزب کمونیست گفت: در این هفته.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de