قاضی غلامرضا منصوری یک شرکت متهم در عمده فساد مالی محاکمه شامل چندین ارشد قضات متهم به اختلاس و رشوه خواری. منصوری از ایران گریخت با ایران دادستان گفت: او absconded با یک و نیم میلیون یورو او تا به حال به دست آمده از طریق رشوه خواری.

ایران رئیس بین المللی پلیس هادی شیرزاد گفت: با توجه به اطلاعات ایران دریافت کرده بود از اینترپل در بخارست منصوری تا به حال شروع به پریدن کرد از پنجره هتل به مرگ او.

“ما خواسته رومانیایی مقامات به ما یک بیانیه رسمی توضیح دلایل دقیق این حادثه اتفاق افتاده بود گفت:” ایران سخنگوی وزارت امور خارجه سید عباس موسوی.

مقامات ایران صادر کرده است یک هشدار برای منصوری بازداشت از طریق اینترپل و درخواست کرده بود به او تحویل به ایران به صورت آزمایشی. منصوری دستگیر شد در رومانی در هفته گذشته بود اما ساکن در دوک هتل در بخارست پایتخت, در حالی که پلیس نظارت او. او ممنوع شده بود برای خروج از کشور.

پلیس در بخارست در شب جمعه تایید کرد که یک تبعه خارجی اقامت در هتل بود که تحت پلیس دیده بان افتاده بود به مرگ او در آنچه در تحقیقات اولیه مشخص شد یک خودکشی است.

خبری که منصوری به حال فرار به آلمان شد فقط در ایران در ماه گذشته زمانی که فساد محاکمه آغاز شد. فرار از محاکمه, احتمالا حمل بارهای از پول نقد شده و خشم و انزجار خود را در خانه کشور است.

مقامات ایرانی بودند و نه تنها گروه به دنبال منصوری.

گزارشگران بدون مرز فشار گروه حمایت از ثبت یک شکایت حقوقی در دادگاه در آلمان و رومانی درخواست او بود دستگیر و به اتهام جنایت علیه بشریت است.

منصوری به خوبی شناخته شده در ایران برای احکام خشن در برابر روزنامه نگاران با ارسال حداقل 20 روزنامه نگاران به زندان و سلول انفرادی و تهدید خانواده های آنها.

“او یک قاضی تنها در نام اما در واقع او یک ابزار سرکوب به صورت رایگان اطلاعات و رسانه ها در ایران گفت:” رضا معینی از سازمان گزارشگران بدون مرز.

منصوری منتشر شد یک ضبط ویدئو از خود در تاریخ 8 ژوئن پس از او رسیده بود و آلمان گفت: او آمده بود برای درمان و بازگشت به ایران و شرکت در آزمون. او به زودی دستگیر و در رومانی.

دبیر کل گزارشگران بدون مرز کریستف Deloire گفت: در یک پیام توییتر جمعه که مرگ ناگهانی منصوری به دلیل شکایت علیه او را برای شکنجه بازداشت های خودسرانه و آزار و اذیت بود “محرومیت از عدالت است.”

معینی گفت که این سازمان خواستار شفاف تحقیقات برای پاسخ به چرا و چگونه منصوری مرده بود و آن است که آیا حکومت نه از احتمال قتل است.

“جمهوری اسلامی می توانست انگیزه ای برای کشتن او و به طوری که خود متهم به دلیل آنچه که او می دانست” معینی گفت.

c.2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de